Menü

Mire figyelj egy műkörmösnél

Sokan csak divatból, sokan pedig azért választják a műkörmöt, mert praktikus, nem igényel plusz időt, nem kell rá úgy vigyázni, mint a lakkozásra, de van olyan, aki azért, mert a saját körmei nem szépek vagy gyengék. Minden esetre vannak dolgok, amire érdemes odafigyelni, ha úgy döntünk, hogy műkörmöt csináltatunk, hogy később ne érjenek kellemetlen meglepetések.

A jó szakmai tudás az első és legfontosabb. Mindig tekintsük meg a referenciákat, érdeklődjünk vendégektől, kérdezzünk rá, hogy hol végezte a műkörmös a tanfolyamot, volt e azóta továbbképzésen. Sajnos többen is hamisított oklevelekkel ülnek az asztal mögé, mert azt gondolják, hogy ez nem nehéz dolog, felkennek ezt-azt, aztán kész is. Pedig fontos, hogy anatómiát tanuljanak, hogy tudják, hogy az anyagok, amikkel dolgoznak, mit tartalmaznak, mire jók, melyik anyag mivel lép reakcióba.

Könnyen lehet, hogy egyéni érzékenység alakulhat ki valamilyen szerrel vagy építőanyaggal, ezért fontos tudni, hogy minőségi, profi alapanyagok állnak rendelkezésünkre. Az sem mindegy, hogy kezünk, ujjaink és körmünk felépítése, körmünk növekedési iránya, benövésre hajlamosító tényezők mellett hogyan kerül felépítésre az adott anyag. Mindezekhez szükséges az alapos szaktudás.

Mindig figyeljünk arra, hogy olyan szalont válasszunk, ahol tisztaság van. Nem csak a környezet fontos, hanem az is, hogy a szolgáltató az eszközöket is rendszeresen stilizálja, mivel a csiszolás, körömágy eltávolítás során nem csak bakteriális fertőzéseket, hanem gombás fertőzéseket is elkaphatunk. A jó szakember a vendég kezét is lefertőtleníti a munka előtt. Ha például gyulladás alakul ki a műköröm alatt, az a köröm elválását, váladékkal teli sebeket okozhat, amiket nem tudunk feltétlenül megoldani egy kis kamillateás borogatással, ilyen esetekben bőrgyógyászhoz kell fordulni, aki valószínűleg drága krémeket és gyulladáscsökkentő gyógyszereket fog felírni.

Amellett, hogy a gyulladás fájdalmas, lassan gyógyul és valószínűleg a műköröm következő feltöltését is megnehezíti. egy köröm teljes lenövéséhez több, mint száz napra van szükség, szóval, ha gyulladás keletkezik, akkor ezt érdemes betartani. Magunkra is oda kell figyelnünk, ha szép körmökkel szeretnénk távozni a szalonból. Egy megbeszélt időpontot be kell tartani, inkább érkezzünk előbb, minthogy ránk kelljen várni, mivel utána szépítőnknek igencsak iparkodnia kell a munkával, ami hibát eredményezhet, és azt is el kell fogadnunk, ha a szakember nagyobb csúszás esetén nem vállalja az építést, mivel a következő vendég is csúszásba kerülhet.

Ne jelenjünk meg betegen az időpontban, kezünkön rengeteg baktérium megtelepszik, akár csak egy orrtörlés esetén is, ezzel pedig kockáztatjuk azt, hogy megfertőzzük a velünk szemben ülőt, vagy a következő vendéget. Mielőtt elindulunk otthonról használjunk körömkefét, itt is nagyon szeretnek a különböző bacik és a kosz megülni. Mindig menjünk el mosdóba, mielőtt leülünk az asztalhoz, mert ment közben nem tudunk majd felugrálni. Amennyiben nem nyerte el tetszésünket a felvitt minta, még időben szóljunk, amikor még van lehetőség a javításra, de tartsuk szem előtt, hogy nem mindenen lehet menet közben már változtatni.

Végül a legfontosabb, tiszteljük meg a szolgáltatót azzal, hogy telefonunkat nem nyomkodjuk a munkavégzés közben, mivel apró mozdulatokkal hátráltathatjuk munkáját, illetve a koszos kijelző taperolása veszélyes lehet a végeredményre a már említett fertőzések miatt.

Mint minden szépségipari szolgáltatásnál, a körmösnél is fontos odafigyelni a jó szaktudásra és a tisztaságra. Ne csak a körmöstől várjuk el a jó munkát, hanem mi magunk is korrekten álljunk a másik félhez, így heteken át tartó szép kezekkel távozhatunk a szalonból.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.