Mire figyelj egy műkörmösnél
- Dátum: 2023.04.03., 19:53
- Erdős Dorka
- képek:pexels.com
- anatómia, bőrgyógyász, fertőzés, gombás fertőzés, gyulladás, lakkozás, műköröm, profi alapanyag
Sokan csak divatból, sokan pedig azért választják a műkörmöt, mert praktikus, nem igényel plusz időt, nem kell rá úgy vigyázni, mint a lakkozásra, de van olyan, aki azért, mert a saját körmei nem szépek vagy gyengék. Minden esetre vannak dolgok, amire érdemes odafigyelni, ha úgy döntünk, hogy műkörmöt csináltatunk, hogy később ne érjenek kellemetlen meglepetések.
A jó szakmai tudás az első és legfontosabb. Mindig tekintsük meg a referenciákat, érdeklődjünk vendégektől, kérdezzünk rá, hogy hol végezte a műkörmös a tanfolyamot, volt e azóta továbbképzésen. Sajnos többen is hamisított oklevelekkel ülnek az asztal mögé, mert azt gondolják, hogy ez nem nehéz dolog, felkennek ezt-azt, aztán kész is. Pedig fontos, hogy anatómiát tanuljanak, hogy tudják, hogy az anyagok, amikkel dolgoznak, mit tartalmaznak, mire jók, melyik anyag mivel lép reakcióba.
Könnyen lehet, hogy egyéni érzékenység alakulhat ki valamilyen szerrel vagy építőanyaggal, ezért fontos tudni, hogy minőségi, profi alapanyagok állnak rendelkezésünkre. Az sem mindegy, hogy kezünk, ujjaink és körmünk felépítése, körmünk növekedési iránya, benövésre hajlamosító tényezők mellett hogyan kerül felépítésre az adott anyag. Mindezekhez szükséges az alapos szaktudás.
Mindig figyeljünk arra, hogy olyan szalont válasszunk, ahol tisztaság van. Nem csak a környezet fontos, hanem az is, hogy a szolgáltató az eszközöket is rendszeresen stilizálja, mivel a csiszolás, körömágy eltávolítás során nem csak bakteriális fertőzéseket, hanem gombás fertőzéseket is elkaphatunk. A jó szakember a vendég kezét is lefertőtleníti a munka előtt. Ha például gyulladás alakul ki a műköröm alatt, az a köröm elválását, váladékkal teli sebeket okozhat, amiket nem tudunk feltétlenül megoldani egy kis kamillateás borogatással, ilyen esetekben bőrgyógyászhoz kell fordulni, aki valószínűleg drága krémeket és gyulladáscsökkentő gyógyszereket fog felírni.
Amellett, hogy a gyulladás fájdalmas, lassan gyógyul és valószínűleg a műköröm következő feltöltését is megnehezíti. egy köröm teljes lenövéséhez több, mint száz napra van szükség, szóval, ha gyulladás keletkezik, akkor ezt érdemes betartani. Magunkra is oda kell figyelnünk, ha szép körmökkel szeretnénk távozni a szalonból. Egy megbeszélt időpontot be kell tartani, inkább érkezzünk előbb, minthogy ránk kelljen várni, mivel utána szépítőnknek igencsak iparkodnia kell a munkával, ami hibát eredményezhet, és azt is el kell fogadnunk, ha a szakember nagyobb csúszás esetén nem vállalja az építést, mivel a következő vendég is csúszásba kerülhet.
Ne jelenjünk meg betegen az időpontban, kezünkön rengeteg baktérium megtelepszik, akár csak egy orrtörlés esetén is, ezzel pedig kockáztatjuk azt, hogy megfertőzzük a velünk szemben ülőt, vagy a következő vendéget. Mielőtt elindulunk otthonról használjunk körömkefét, itt is nagyon szeretnek a különböző bacik és a kosz megülni. Mindig menjünk el mosdóba, mielőtt leülünk az asztalhoz, mert ment közben nem tudunk majd felugrálni. Amennyiben nem nyerte el tetszésünket a felvitt minta, még időben szóljunk, amikor még van lehetőség a javításra, de tartsuk szem előtt, hogy nem mindenen lehet menet közben már változtatni.
Végül a legfontosabb, tiszteljük meg a szolgáltatót azzal, hogy telefonunkat nem nyomkodjuk a munkavégzés közben, mivel apró mozdulatokkal hátráltathatjuk munkáját, illetve a koszos kijelző taperolása veszélyes lehet a végeredményre a már említett fertőzések miatt.
Mint minden szépségipari szolgáltatásnál, a körmösnél is fontos odafigyelni a jó szaktudásra és a tisztaságra. Ne csak a körmöstől várjuk el a jó munkát, hanem mi magunk is korrekten álljunk a másik félhez, így heteken át tartó szép kezekkel távozhatunk a szalonból.
Szelfiturizmus?
Nem olyan rég olvastam, hogy szelfigátló paravánt húztak fel egy alpesi faluban, azóta pedig újabb és újabb települések elégelték meg a szelfituristákat.
Egy könyv jogainak védelme
Írtam egy könyvet, egy tudományos munkát, egy online cikket. Hogyan védjük meg az ötleteinket, és a szellemi jogainkat? Nem fogják ellopni az ötletemet? Mit tegyek, ha lemásolják a blogbejegyzésemet, kölcsönveszik az írásaim egy részét? Egyáltalán minek mekkora a súlya, a lopás az lopás, vagy nyilván egy cikk, nem egy kategóriába esik egy könyvvel? Ebben az írásban ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat.
Mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
A tanév nemcsak a bejáró és helyi diákoknak, hanem a bentlakóknak, kollégistáknak is megkezdődik, ezért némely szülőknek még az is plusz dilemmát okoz, hogy mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
Ha a szünet után nehezen megy a korai kelés…
A kevésbé megfeszített nyári időszak, a vakáció és a nyaralások után valószínűleg sokaknak nehezére esett hosszú idő után először újra korán kelni. Akinek gyermeke van, tudja, hogy sajnos visszaállni a korai kelésre és korábbi esti lefekvésre nem könnyű feladat, sok esetben hetekbe is telhet.
Őszi lakástrendek és lakásdekorációk
Ahogy minden évnek, úgy minden évszaknak is megvannak a maga trendjei. Hamarosan közeleg az ősz, ami magával hozza egyedi stílusjegyeit, és színeit. Az alábbi cikkben néhány nyár végi beltéri stílust, lakberendezési tippet nézhetünk meg, amellyel otthonosabbá tehetjük környezetünket.