Menü

Négy alacsony szénhidráttartalmú koktél, ami nem borítja meg a fogyókúrát

A diétákban alapvetően tiltólistára kerülnek az alkoholos italok, azonban néha mindenki megengedhet magának egy-egy csaló estét. Ilyenkor tökéletes választás lehet bármelyik klasszikus koktél cukormentes változata, vagy a frissítő, gyümölcslé alapú italok. Mutatunk négy remek alternatívát.

Fogyókúrás gin-tonik

Az egyik legnépszerűbb klasszikus koktél a gin-tonik, ami egyszerűen elkészíthető, frissítő és bármilyen alkalomra tökéletes. Az egyik fő alapanyagnak, a toniknak azonban magas a kalóriatartalma, így a fogyókúrás változathoz érdemes a tonik felét szódára cserélni. Az ital ízében ez a kis trükk alig lesz érezhető.

Alacsony szénhidráttartalmú mojito

A klasszikus mojito mentával, fehér rummal és cukorral készül, ez utóbbit azonban egyszerűen kicserélhetjük folyékony édesítőszerre. A fogyókúrás verzióhoz így nincs másra szükség, mint néhány friss mentalevélre, 45 milliliter fehér rumra, fél lime-ra, 21 milliliter szódára és két evőkanálnyi édesítőszerre.

Gránátalmás Margarita

Az egyszerű és frissítő, lime-mal, valamint gránátalmával készült Margarita receptet kifinomult változata a klasszikus koktélnak. Két adag elkészítéséhez 250 milliliter gránátalmalére, 55 milliliter lime lére, 150 milliliter tequilára, 75 milliliter gránátalma szirupra és jégre van szükség. Minden hozzávalót egyszerűen a shakerbe töltünk, majd alaposan összerázzuk. A koktélos pohárba jeget halmozunk és ráöntjük az elkészült gránátalmás Margaritánkat. Hidegen fogyasztjuk.

Alkoholmentes mentás, dinnyés koktél

Igazi nyárra hangoló mocktailt kapunk, ha görögdinnyét, friss mentát, lime-ot és szódavizet keverünk homogén állagúra. A dinnye levét ajánlott átszűrni, a menta ízének kiemeléséhez pedig érdemes a leveleket kissé áttörnünk, hogy az aromák felszabadulhassanak. Elkészítéskor egy pohárba halmozzunk jeget, a pohár feléig töltsük fel szűrt dinnyelével, amihez előzetesen hozzáadtuk a lime-ot és a mentát is, majd mehet rá ugyanennyi szóda! Egy kanállal keverjük el, majd ízlésünk szerint díszítsük!

A sokoldalú rozmaring

A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.

Melyik sófajta a legegészségesebb?

Bár fontos a szervezetünknek, nagy mennyiségben mégsem ajánlott a fogyasztása. Miért van ez így, és melyik fajta mire való, melyiket érdemes fogyasztani? Nézzük a legegészségesebb sófajtákat!

Mit kell tudni az inozitról?

Az inozit a B-vitaminok csoportjába tartozik, melynek szorongásoldó hatást tulajdonítanak, és egyes vélemények szerint kiváló altatószer is. Szerepe van az idegek ingerület-továbbításában és a zsírok szervezeten belüli transzportjában. Szöveteinkben, például a májban, a vesében glükózból (szénhidrátból) keletkezik. Nagy mennyiségben tárolja a gerincvelő, az az agyfolyadék, az agy, innen erős leterheltség mellett felhasználásra kerül.

Az acerola jótékony hatásai

Számos makro- és mikrotápanyag forrása, biológiailag aktív fitokemikáliákat tartalmaz, fitonutriensekkel és más antioxidánsokkal van tele, ami elegendő ok arra, hogy fogyasztása a napi rutin részévé váljon.
Ne feledjük: ez a gyümölcs harmadik a sorban a legtöbb természetes C-vitamint tartalmazó növények között.

Mit kell tudnunk a B9 vitaminról?

A B9-vitamin egyik formájaként ismert folsav az élelmiszerekben természetesen előforduló folát szintetikus változata. A folsav fontos a szervezet számára, mivel szabályozza az új, egészséges sejtek, köztük az oxigént szállító vörösvértestek létrehozását. A szervezet nem képes folsavat előállítani, ezért az egészséges táplálkozás vagy a B9-vitamint tartalmazó étrend-kiegészítők szedése segíthet megelőzni a vérszegénység kialakulását. Általában az élet vitaminjaként emlegetik.