Menü

A kutyasétáltatás előnyei

Mai futásomból hazafelé tartva már kerestem a témát, hogy miről írhatnék egy újabb cikket, amikor is – menhelyi – kutyusokat sétáltató kolleganőmmel és kislányával találkoztam és nagyon jót beszélgettem. Arra gondoltam, hogy a kutyussal való sétálásnak mennyi előnye van!

Egyre több orvos javasolja kiskutya örökbefogadását vagy nevelőszülői otthonává válást, mivel a kutyával való foglalkozás kényszerít minket is a rendszeres mozgásra. Természetesen nemcsak a kutyára, hanem a gazdira nézve is előnyös tevékenység! Egy nemzetközi felmérés nemrég rávilágított arra, hogy a sétálnak mennyire fontos befolyásoló szerepe van az egészségünkre nézve!

Azok az emberek, akik rendszeresen sétálnak a kutyájukkal, sokkal aktívabb életet élnek, mint azok, akiknek ez a fajta tevékenység kimarad az életükből.

A kutyasétáltatás növeli a saját és környezetünk biztonságérzetét is egyébként, ugyanis a felmérés során megkérdezettek 60 %-a mondta azt, hogy nagyobb biztonságban érzi magát akkor, ha kutyájával sétál.

Nézzük a kutyasétáltatás szervezetre gyakorolt hatásait!

A fizikai erőnlét, a fittségünk, az egészségünk megőrzése, testünk karbantartója, az optimális testsúly megtartásának egyik remek módja. Aki bírja és szereti, séta helyett akár kocoghat is a kutyájával.
A fizikai állapotunkon túl a mentális egészségünkre is jótékony hatással bír, ha felkerekedünk és sétálunk egyet négylábú kedvencünkkel. Sok kutyus válik segítő kutyává és szolgál olyan nemes célokat, mint a vakok és látássérültek vezetése, vagy a poszttraumás stresszel élők terápiájaként támogatja a gyógyulást. Jó ideje tudjuk, hogy a kutyával töltött idő csökkentheti a stresszhormon termelését is. így a depresszióval küzdők esetében ez szinte gyógyír.
Az első kettőből következik talán a harmadik érv, hogy kutyát tartsunk, hiszen a stresszoldás, a sok mozgás az alvásra is kihat, így a rossz alvóknak szintén egyfajta segítséget jelent a pihenésben, melynek fontosságáról és az alváshiány okozta egészségügyi problémákról már írtunk korábban.

A fentiekből egyértelműen kiderül, hogy mennyi előnye van mind a kutyatartásnak, mind a napi séta rutinjának. Sok gazdi naponta akár négy – ötször is kiviszi sétálni a kutyáját, de már napi fél óra is sok pozitív változással jár, arról nem is beszélve, hogy a szocializált kutya nyugodt, és tiszteletteljes kutya más kutyákkal és emberekkel szemben.

A kutyával sétálás a tökéletes ürügy arra, hogy kicsit kiszakadjunk a mindennapi teendőkből, kiszellőztessük a fejünkből a gondokat és ellensúlyozzuk az ülőmunka hatásait, azonban fontos elmondani, hogy mielőtt valaki azonnal kutyus befogadásán gondolkozik, mérlegelje milyen nagy felelősséggel jár az állattartás. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról, sétáról kell gondoskodni, hanem rendszeres egészségügyi ellátásról, védőoltásokról. Egy házi kedvenc magunkhoz vétele folyamatos odafigyelésről szól, nagy felelősség, mely 10-18 évre szóló elköteleződést jelent.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!