Menü

A kutyasétáltatás előnyei

Mai futásomból hazafelé tartva már kerestem a témát, hogy miről írhatnék egy újabb cikket, amikor is – menhelyi – kutyusokat sétáltató kolleganőmmel és kislányával találkoztam és nagyon jót beszélgettem. Arra gondoltam, hogy a kutyussal való sétálásnak mennyi előnye van!

Egyre több orvos javasolja kiskutya örökbefogadását vagy nevelőszülői otthonává válást, mivel a kutyával való foglalkozás kényszerít minket is a rendszeres mozgásra. Természetesen nemcsak a kutyára, hanem a gazdira nézve is előnyös tevékenység! Egy nemzetközi felmérés nemrég rávilágított arra, hogy a sétálnak mennyire fontos befolyásoló szerepe van az egészségünkre nézve!

Azok az emberek, akik rendszeresen sétálnak a kutyájukkal, sokkal aktívabb életet élnek, mint azok, akiknek ez a fajta tevékenység kimarad az életükből.

A kutyasétáltatás növeli a saját és környezetünk biztonságérzetét is egyébként, ugyanis a felmérés során megkérdezettek 60 %-a mondta azt, hogy nagyobb biztonságban érzi magát akkor, ha kutyájával sétál.

Nézzük a kutyasétáltatás szervezetre gyakorolt hatásait!

A fizikai erőnlét, a fittségünk, az egészségünk megőrzése, testünk karbantartója, az optimális testsúly megtartásának egyik remek módja. Aki bírja és szereti, séta helyett akár kocoghat is a kutyájával.
A fizikai állapotunkon túl a mentális egészségünkre is jótékony hatással bír, ha felkerekedünk és sétálunk egyet négylábú kedvencünkkel. Sok kutyus válik segítő kutyává és szolgál olyan nemes célokat, mint a vakok és látássérültek vezetése, vagy a poszttraumás stresszel élők terápiájaként támogatja a gyógyulást. Jó ideje tudjuk, hogy a kutyával töltött idő csökkentheti a stresszhormon termelését is. így a depresszióval küzdők esetében ez szinte gyógyír.
Az első kettőből következik talán a harmadik érv, hogy kutyát tartsunk, hiszen a stresszoldás, a sok mozgás az alvásra is kihat, így a rossz alvóknak szintén egyfajta segítséget jelent a pihenésben, melynek fontosságáról és az alváshiány okozta egészségügyi problémákról már írtunk korábban.

A fentiekből egyértelműen kiderül, hogy mennyi előnye van mind a kutyatartásnak, mind a napi séta rutinjának. Sok gazdi naponta akár négy – ötször is kiviszi sétálni a kutyáját, de már napi fél óra is sok pozitív változással jár, arról nem is beszélve, hogy a szocializált kutya nyugodt, és tiszteletteljes kutya más kutyákkal és emberekkel szemben.

A kutyával sétálás a tökéletes ürügy arra, hogy kicsit kiszakadjunk a mindennapi teendőkből, kiszellőztessük a fejünkből a gondokat és ellensúlyozzuk az ülőmunka hatásait, azonban fontos elmondani, hogy mielőtt valaki azonnal kutyus befogadásán gondolkozik, mérlegelje milyen nagy felelősséggel jár az állattartás. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról, sétáról kell gondoskodni, hanem rendszeres egészségügyi ellátásról, védőoltásokról. Egy házi kedvenc magunkhoz vétele folyamatos odafigyelésről szól, nagy felelősség, mely 10-18 évre szóló elköteleződést jelent.

Az összeköltözés pszichológiája

Manapság egyre több fiatal pár kezdi közös életét összeköltözéssel a házasságot megelőzően, vagy azt helyettesítve. Felmerül a kérdés: az elköteleződés szempontjából vajon mennyiben más az összeköltözés, mint a házasság?

Szelfiturizmus?

Nem olyan rég olvastam, hogy szelfigátló paravánt húztak fel egy alpesi faluban, azóta pedig újabb és újabb települések elégelték meg a szelfituristákat.

Egy könyv jogainak védelme

Írtam egy könyvet, egy tudományos munkát, egy online cikket. Hogyan védjük meg az ötleteinket, és a szellemi jogainkat? Nem fogják ellopni az ötletemet? Mit tegyek, ha lemásolják a blogbejegyzésemet, kölcsönveszik az írásaim egy részét? Egyáltalán minek mekkora a súlya, a lopás az lopás, vagy nyilván egy cikk, nem egy kategóriába esik egy könyvvel? Ebben az írásban ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat.

Mit vigyen a gyerek a kollégiumba?

A tanév nemcsak a bejáró és helyi diákoknak, hanem a bentlakóknak, kollégistáknak is megkezdődik, ezért némely szülőknek még az is plusz dilemmát okoz, hogy mit vigyen a gyerek a kollégiumba?

Ha a szünet után nehezen megy a korai kelés…

A kevésbé megfeszített nyári időszak, a vakáció és a nyaralások után valószínűleg sokaknak nehezére esett hosszú idő után először újra korán kelni. Akinek gyermeke van, tudja, hogy sajnos visszaállni a korai kelésre és korábbi esti lefekvésre nem könnyű feladat, sok esetben hetekbe is telhet.