Menü

Mit vigyünk magunkkal az Ultrabalatonra?

A hétvégén 17. alkalommal rajtol el Magyarország egyik legnépszerűbb és legkedveltebb sporteseménye, az XVII. NN Ultrabalaton! A Balatont megkerülő egykörös verseny Közép-Európa leghosszabb futóversenye, amelyet egyéniben, váltóban, futva vagy bringával is teljesíthetnek a résztvevők.

Futócsoportunk idén sem hagyja ki ezt a hatalmas csapatépítő futókalandot, harmadszor is körbefutjuk, előbb azonban összeszedjük, milyen felszerelést szükséges összekészíteni, ha ultrafutásra, vagy legalábbis többórányi futásra, hosszabb távra készülünk!

Amikor a pakolást elkezdjük, gondoljuk végig alaposan, mikor, milyen távot fogunk adott versenyen teljesíteni, milyen körülmények között és mely napszakban. Érdemes a várható időjárásnak utánanézni, hogy megfelelő ruházattal készülhessünk.

A cikkben adott tanácsok természetesen nemcsak ultrafutóknak hasznosak, hanem túrázás, terepfutás elengedhetetlen kellékei is lehetnek.

Aki szabadtéri sportra adja a fejét, az számoljon az időjárás változásaival, a terep nehézségeivel. Egy jó vízálló terepcipő fontos nagyon, ahogy a kényelmes, réteges öltözet is, futóhátizsákunkban, vagy övtáskákban esőkabáttal és lehetőleg váltóruházattal.

Egy ultrabalatoni futás akár 24 órás is lehet, ennyi idő alatt pedig az időjárás nagyon változékony lehet és könnyen léphetünk a napsütésből a zivatarba, a napos délutánból a hűvös estébe, éjszakába.

A hátizsákban kapjon helyet ívóvíz, pár szendvics, néhány banán, esetleg futóknál kis helyet elfoglaló energiagél, müzliszelet, szőlőcukor, olajos magvak.

Legyen nálunk ragtapasz, esetleg sebfertőtlenítő spray, csípésekre krém, kullancsriasztó, kullancskiszedő csipesz, nyáron naptej. Ezek nem felesleges cipelni valók, hanem az alapfelszerelésünk szükséges kellékei.

Telefon általában van nálunk, ez pedig egy esetleges segélyhívás miatt is fontos lehet. Túrázók számára nagyon hasznos kiegészítő a kamásli, a hasznos lábszárvédő találmány, melynek védő funkciója vitathatatlan.

Mivel ma már a futóversenyek többsége törekszik arra, hogy ne tegyék le ökológiai lábnyomukat, ezért sok esetben már nem adnak eldobható műanyagpoharakat a frissítőpontokon, hanem saját pohár, vagy kulacs megléte a feltétel.

Egy váltófutás esetén többször ránk kerülhet a sor, így több szett futóruhával érdemes készülni, szükséges a sapka, a hosszú ujjú futófelső, ahogy a rövidujjú futópóló is, ha csapat vagy céges közösség vesz részt, sokszor nyomtatnak egyenpólót, s ebben utaznak a versenyre.

Mivel éjjeli futással is számolunk, a fejlámpa a hozzá tartozó pótelemekkel nagyon fontos, szinte elengedhetetlen, ahogy az egyéni frissítésünk is - ki mit szeret (nápolyi, müzli, csoki, szőlőcukor, gél, víz banán...stb.)

Egy egész napos, többórás futás alatt jól jön a kéztisztító, a törlőkendő, egy-két ragtapasz és akár fájdalomcsillapító is, beleértve az egyéni szedett gyógyszereinket, étrendkiegészítőinket. (magnézium, sótabletta…stb.)

Minden futónak, versenyzőnek, résztvevőnek sikeres célba érést kívánok, köszönjük a szervezők munkáját, a kísérők támogatását, a családtagok bíztatását Természetesen nem feledkezünk el az Anyák napjáról sem, minden Anyukának és Nagymamának, Dédmamának boldog anyák napját kívánunk!

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.