Menü

Napvédelem májfoltok ellen!

Miért kell már az első napsugaraknál fényvédőt használni, mik azok a napfoltok és hogyan alakulnak ki?

A napfoltok meglehetősen bosszantóak lehetnek – különösen az arcon. Ezek többnyire kis barna lapos foltok, melyek legfőképp arcon jelennek meg. Májfoltoknak is nevezzük őket, noha semmi közük a májunkhoz. Öregségi foltokként is emelgetik őket és kialakulásukban - más egyéb tényezők mellett – az életkor és a környezeti hatások (pl. napsugárzás) játszanak fontos szerepet. Ezek a pigmentfoltok nagyon zavaróak tudnak lenni, mert nagyon nehéz elfedni őket.

A bőr elszíneződésével járó lapos foltok, különböző méretűek, nagyobbak, mint a szeplők, és gyakran kiterjedtebbé válnak, ám vannak olyan speciális kozmetikumok, melyekkel halványítani lehet a meglévő foltokat és sokat tehetünk a megelőzésért is.

Hogyan előzhetőek meg a napfoltok?

A bőr egy melanin nevű bőrpigmentet tartalmaz, melyből UV fény hatására egyre több termelődik. Ha nő a melaninszint a szervezetben, sötétebbé válik a bőr, ez a folyamat nem más, mint a szervezet védekező mechanizmusa a napsugárzás hatására. A napfoltok akkor jelennek meg, amikor a melanin magas koncentrációban termelődik.

Sokan, köztük főleg nők általában 35-40 évek kor között tapasztalják először a problémát, attól függően, hogy mennyire voltak tudatos napozási szokásaik, mennyire védték bőrüket a káros sugaraktól, milyen gyakran használtak fényvédő szereket.

Ha valaki sok időt töltött napozással és nem védi megfelelő készítményekkel a bőrét, bizony számíthat májfoltok megjelenésére.

Hogyan szabadulhatunk meg ezektől?

Szerencsére vannak olyan otthoni kezelések, amelyek segítenek elhalványítani ezeket, de még jobb, ha a megelőzésre fordítunk nagyobb hangsúlyt.

Emellett hatékonyak az aloe verás készítmények, a C – vitamin, melynek antioxidáns tulajdonságai számos előnnyel járnak, beleértve az UVA- és UVB-sugarak elleni védőhatást, de a legfontosabb azzal tisztában lenni, hogy minél jobban védjük bőrünket a nap ellen, annál kisebb az esélye, hogy napfoltok jelenjenek meg.

Kétféle UV-sugárzás és mindkettő nagyon káros: az UVA a bőr öregedéséért felelős, az UVB pedig a legégésért. Ezek ellen magas faktorszámú napvédő készítményekkel védekezhetünk!

A bőrünk védelmével ne várjuk nyár közepéig, már tavasszal, az első napsugarak megjelenésével kezdjük el a megfelelő fényvédelmet!

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre