Menü

A nyári fürdőzés veszélyei

A nyári szünidő, a szabadságok egyet jelentenek a gondtalansággal. A nyár elmaradhatatlan velejárója a szabadvizek, szabad strandok látogatása, ami érthető is, azonban számos veszély forrása lehet, ezért minden esetben be kell tartani néhány fontos szabályt!

A vízi balesetek megelőzése érdekében kiemelten fontos felhívni a figyelmet a fürdőzés szabályainak fontosságára, a bányatavak veszélyeire, a szabadvizek és strandok biztonságos használatára, hiszen sokan az alapvető szabályokkal sincsenek tisztában, a baj pedig hamar megvan.

Tilos fürdeni hajóútban, kikötőkben, hajóállomásoknál, vízi sporteszköz közlekedésére szolgáló területeken, valamint nem tanácsos éjszaka, illetve korlátozott látási viszonyok között fürdőzni. Természetesen kivételt képez, ha a vízfelület ki van világítva és nem úszunk be messzire a mély vízig.

Nem megengedett a hajóútban történő tartózkodás sem, ezért a Duna folyó átúszása is szabályellenes.

A fürdési tilalmát minden esetben tiltó tábla jelzi, amely felhívás jogos és nem véletlen. A fürdés mellett tilosnak számít ekkor a vízibicikli, a banánhajó, a gumimatrac használata is, valamint az ezekről az eszközökről való vízbe ugrálás, ahogy egyértelműnek kell(ene) lennie annak is, hogy kisgyerek, illetve úszni nem tudó gyermek csak szülői felügyelet mellett fürödhet a szabad vizekben és a strandokon egyaránt.

A fürdésre kijelölt helyek előnye, hogy rendszeresen ellenőrzik a víz minőségét, vannak mosdók, zuhanyzási lehetőség és nem utolsó sorban mentésre és elsősegélynyújtásra képzett szakember.

Fürdésre alkalmatlan helyek mellől mindez hiányzik, ráadásul ezek a vizek hirtelen mélyülnek, csökken a vízhőmérsékletük, ez pedig könnyen okozhat izomgörcsöt, szívmegállást.

Aki a tiltás ellenére fürdőzik, veszélyezteti saját – és az esetlegesen mentésére vállalkozók - életét, emellett szabálysértést követ el, melyet pénzbírsággal büntethetnek.

Nem okoz életveszélyt, de megemlítendő a gondtalan és zavartalan fürdőzés és nyaralás érdekében, hogy értékeinket, ne hagyjuk a törülközőn, takarón, hanem használjunk erre a célra kijelölt csomagmegőrzőt.

Mindenkinek kellemes, biztonságos és zavartalan nyári kikapcsolódást kívánok!

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!