Menü

A nyári fürdőzés veszélyei

A nyári szünidő, a szabadságok egyet jelentenek a gondtalansággal. A nyár elmaradhatatlan velejárója a szabadvizek, szabad strandok látogatása, ami érthető is, azonban számos veszély forrása lehet, ezért minden esetben be kell tartani néhány fontos szabályt!

A vízi balesetek megelőzése érdekében kiemelten fontos felhívni a figyelmet a fürdőzés szabályainak fontosságára, a bányatavak veszélyeire, a szabadvizek és strandok biztonságos használatára, hiszen sokan az alapvető szabályokkal sincsenek tisztában, a baj pedig hamar megvan.

Tilos fürdeni hajóútban, kikötőkben, hajóállomásoknál, vízi sporteszköz közlekedésére szolgáló területeken, valamint nem tanácsos éjszaka, illetve korlátozott látási viszonyok között fürdőzni. Természetesen kivételt képez, ha a vízfelület ki van világítva és nem úszunk be messzire a mély vízig.

Nem megengedett a hajóútban történő tartózkodás sem, ezért a Duna folyó átúszása is szabályellenes.

A fürdési tilalmát minden esetben tiltó tábla jelzi, amely felhívás jogos és nem véletlen. A fürdés mellett tilosnak számít ekkor a vízibicikli, a banánhajó, a gumimatrac használata is, valamint az ezekről az eszközökről való vízbe ugrálás, ahogy egyértelműnek kell(ene) lennie annak is, hogy kisgyerek, illetve úszni nem tudó gyermek csak szülői felügyelet mellett fürödhet a szabad vizekben és a strandokon egyaránt.

A fürdésre kijelölt helyek előnye, hogy rendszeresen ellenőrzik a víz minőségét, vannak mosdók, zuhanyzási lehetőség és nem utolsó sorban mentésre és elsősegélynyújtásra képzett szakember.

Fürdésre alkalmatlan helyek mellől mindez hiányzik, ráadásul ezek a vizek hirtelen mélyülnek, csökken a vízhőmérsékletük, ez pedig könnyen okozhat izomgörcsöt, szívmegállást.

Aki a tiltás ellenére fürdőzik, veszélyezteti saját – és az esetlegesen mentésére vállalkozók - életét, emellett szabálysértést követ el, melyet pénzbírsággal büntethetnek.

Nem okoz életveszélyt, de megemlítendő a gondtalan és zavartalan fürdőzés és nyaralás érdekében, hogy értékeinket, ne hagyjuk a törülközőn, takarón, hanem használjunk erre a célra kijelölt csomagmegőrzőt.

Mindenkinek kellemes, biztonságos és zavartalan nyári kikapcsolódást kívánok!

Elsősegélymódszerek, amiket érdemes megtanítani a gyerekeknek

Az elsősegélymódszerek elsajátítását nem lehet elég korán kezdeni, vannak módszerek, amiket érdemes megtanítani a kicsiknek is. Mely elsősegélynyújtási módszerek megtanulása fontos már gyerekkorban is?

Távoli munkavégzés: mit jelent és hogyan csináljuk?

Remote, azaz távoli munkavégzés. Nem kifejezetten home office, de nem is távmunka. Munka Amerikában, az Egyesült Királyságban? Miről van szó, hogyan csináljuk jól a gyakorlatban, és milyen háttere van ennek a munkavégzésnek?

Hogyan vezess biztonságosan eső esetén

Az elmúlt hétben országszerte rengeteg csapadék leesett, megnehezítve ezzel a közlekedést. Csapadékos időben megváltoznak az útviszonyok, és érdemes óvatosabban vezetni, illetve odafigyelni néhány dologra, ha úgy döntünk ilyen időben is útra kelünk!

Zeneszeretők - A zenehallgatás előnyei és miértje

A velünk és bennünk élő zene már az emberiség kezdete óta a mindennapjaink része. Manapság sokan el sem tudják képzelni az életüket dalok nélkül, mindez nemcsak a hangulatunkra hathat pozitívan, hanem a saját és mások érzelmeinek megértésében is segíthet. Emellett pedig rengeteg pozitív emóció is kapcsolódik a zenehallgatáshoz.

Az internetes csalások veszélyei, megelőzése

Az internetes csalások egyre nagyobb kihívást jelentenek napjainkban, különösen a digitalizáció előrehaladtával sok áldozatot szednek az internetes, vagy éppen telefonos megtévesztések. Ennek formája lehet banki átverés, online vásárlásokkal való visszaélés. A probléma pedig összetett, hiszen nehéz megfogni a csalókat, a tényleges sérelem a virtuális térben történik meg, az áldozatok pedig sokszor önhibából esnek áldozatul. Azonban mit lehet tenni, mit tehet az egyén, és mit tesznek a hatóságok?