Papucs szezon – így csináld, hogy ne kelljen „sarkon fordulni”
- Dátum: 2023.06.11., 08:40
- Erdős Dorka
- képek:pexels.com
- áztatás, bőrgomba, cukorbetegség, ekcéma, kókuszolaj, méz, repedezett bőr, sarok, szódabikarbóna
A nyár, a meleg magával hozza, hogy nyitott lábbeliket hordjunk, ezért érdemes odafigyelni arra, hogy lábunk esztétikailag és egészségügyileg is rendben legyen.
A repedezett sarokbőr, az egyik leggyakoribb lábat érintő probléma, ennek pedig a legfőbb oka, hogy ez talprész kiszára, kikeményedik, és ha nem kezeljük, bizony fájdalmas repedezéssel, sebesedéssel válaszol. A sebek a baktériumok melegágyai is lehetnek, a sebfertőtlenítők használata sebek kialakulása során fokozottan ajánlott. Sokan pontosan ezért mondanak le a papucs vagy szandál viseléséről a jó idő megérkezésével. Nem érdemes szégyenkezni miatta, hiszen sokat tehetünk ellene.
A legtöbbször az okozza a problémát, hogy nem megfelelő cipőt hordunk, vagy sokat talpalunk, vagy sokat állunk egyhelyben. Rátesz egy lapáttal, ha sokféle kemikáliát tartalmazó tisztálkodási szerekkel mosakodunk, mivel ezek megbontják a bőr természetes védekezőképességét, ezzel megnehezítve bőrünk helyzetét. Sokszor előfordul az is, hogy gombás fertőzéssel állunk szemben, vagy egy bizonyos bőrbetegség, a diszhidrotikus ekcéma áll a probléma hátterében.
Ez utóbbi kellemetlen, szűnni nem akaró viszketéssel jár és gyógyulási szakaszában a bőr hámlani kezd. Amellett, hogy nagyon kellemetlen, eléggé csúnyán is mutat. A pajzsmirigy alulműködés és a cukorbetegség jele is lehet a száraz, repedező hámréteg, ebben az esetben mindenképpen orvost kell felkeresni.
Mit tehetünk ellene?
Első körben érdemes felkeresni egy megbízható, munkájára és a tisztaságra igényes pedikűröst. Mivel nem szabad túl sokat szabdalni a bőrt, így a köztes időkben van több dolog is, amivel segíthetünk magunkon. A lábáztatás az egyik legősibb módszer arra, hogy a szervezet tisztuljon, de segít lábfejünk kültakaróján is. A szódabikarbóna ebben az esetben is jó szolgálatot tesz, felpuhítja a kemény rétegeket. Az áztatás után habkővel szépen le lehet dörzsölni a nem odavaló részeket és utána egy jó hidratáló krémmel kell bekenni.
Tegyünk említést a kókuszolajról, a házi lábápolás rutinjának alapeleme. Melegítsünk szobahőmérsékletűre 4 evőkanál kókuszolajat, kenjük be jó alaposan lábunkat és húzzunk rá egy jó meleg zoknit. Akár egész éjjel is rajta maradhat, csodákat fog művelni bőrünkkel. A sarokpuhító krémekkel ugyanez az eljárás, a lényeg az, hogy a nedvességet a bezárjuk a bőrbe. ugyanilyen jó hatással lesz a méz is, mely nem csak tele van vitaminokkal, hanem segít a vízmegtartásban is. Nagyon vigyázzunk a különböző hámlasztó készítményekkel, érzékenyebb bőrű embereknél komoly sebeket tud okozni, mikor a bőr rétegei elkezdenek leválni és igen lassú lehet a gyógyulási idő, hiszen a talpunkon járunk.
Ne szégyenkezzünk igénybe vett lábaink miatt, hiszen akár egy relaxáló lábáztatást követően az éjszaka folyamán, számunkra észrevétlenül is tudjuk kezelni a kiszáradt sarkaink problémáját.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.