Papucs szezon – így csináld, hogy ne kelljen „sarkon fordulni”
- Dátum: 2023.06.11., 08:40
- Erdős Dorka
- képek:pexels.com
- áztatás, bőrgomba, cukorbetegség, ekcéma, kókuszolaj, méz, repedezett bőr, sarok, szódabikarbóna
A nyár, a meleg magával hozza, hogy nyitott lábbeliket hordjunk, ezért érdemes odafigyelni arra, hogy lábunk esztétikailag és egészségügyileg is rendben legyen.
A repedezett sarokbőr, az egyik leggyakoribb lábat érintő probléma, ennek pedig a legfőbb oka, hogy ez talprész kiszára, kikeményedik, és ha nem kezeljük, bizony fájdalmas repedezéssel, sebesedéssel válaszol. A sebek a baktériumok melegágyai is lehetnek, a sebfertőtlenítők használata sebek kialakulása során fokozottan ajánlott. Sokan pontosan ezért mondanak le a papucs vagy szandál viseléséről a jó idő megérkezésével. Nem érdemes szégyenkezni miatta, hiszen sokat tehetünk ellene.
A legtöbbször az okozza a problémát, hogy nem megfelelő cipőt hordunk, vagy sokat talpalunk, vagy sokat állunk egyhelyben. Rátesz egy lapáttal, ha sokféle kemikáliát tartalmazó tisztálkodási szerekkel mosakodunk, mivel ezek megbontják a bőr természetes védekezőképességét, ezzel megnehezítve bőrünk helyzetét. Sokszor előfordul az is, hogy gombás fertőzéssel állunk szemben, vagy egy bizonyos bőrbetegség, a diszhidrotikus ekcéma áll a probléma hátterében.
Ez utóbbi kellemetlen, szűnni nem akaró viszketéssel jár és gyógyulási szakaszában a bőr hámlani kezd. Amellett, hogy nagyon kellemetlen, eléggé csúnyán is mutat. A pajzsmirigy alulműködés és a cukorbetegség jele is lehet a száraz, repedező hámréteg, ebben az esetben mindenképpen orvost kell felkeresni.
Mit tehetünk ellene?
Első körben érdemes felkeresni egy megbízható, munkájára és a tisztaságra igényes pedikűröst. Mivel nem szabad túl sokat szabdalni a bőrt, így a köztes időkben van több dolog is, amivel segíthetünk magunkon. A lábáztatás az egyik legősibb módszer arra, hogy a szervezet tisztuljon, de segít lábfejünk kültakaróján is. A szódabikarbóna ebben az esetben is jó szolgálatot tesz, felpuhítja a kemény rétegeket. Az áztatás után habkővel szépen le lehet dörzsölni a nem odavaló részeket és utána egy jó hidratáló krémmel kell bekenni.
Tegyünk említést a kókuszolajról, a házi lábápolás rutinjának alapeleme. Melegítsünk szobahőmérsékletűre 4 evőkanál kókuszolajat, kenjük be jó alaposan lábunkat és húzzunk rá egy jó meleg zoknit. Akár egész éjjel is rajta maradhat, csodákat fog művelni bőrünkkel. A sarokpuhító krémekkel ugyanez az eljárás, a lényeg az, hogy a nedvességet a bezárjuk a bőrbe. ugyanilyen jó hatással lesz a méz is, mely nem csak tele van vitaminokkal, hanem segít a vízmegtartásban is. Nagyon vigyázzunk a különböző hámlasztó készítményekkel, érzékenyebb bőrű embereknél komoly sebeket tud okozni, mikor a bőr rétegei elkezdenek leválni és igen lassú lehet a gyógyulási idő, hiszen a talpunkon járunk.
Ne szégyenkezzünk igénybe vett lábaink miatt, hiszen akár egy relaxáló lábáztatást követően az éjszaka folyamán, számunkra észrevétlenül is tudjuk kezelni a kiszáradt sarkaink problémáját.
Elsősegélymódszerek, amiket érdemes megtanítani a gyerekeknek
Az elsősegélymódszerek elsajátítását nem lehet elég korán kezdeni, vannak módszerek, amiket érdemes megtanítani a kicsiknek is. Mely elsősegélynyújtási módszerek megtanulása fontos már gyerekkorban is?
Távoli munkavégzés: mit jelent és hogyan csináljuk?
Remote, azaz távoli munkavégzés. Nem kifejezetten home office, de nem is távmunka. Munka Amerikában, az Egyesült Királyságban? Miről van szó, hogyan csináljuk jól a gyakorlatban, és milyen háttere van ennek a munkavégzésnek?
“30 éves sem vagy, de már kopaszodsz”
Állítólag már Julius Caesar is szenvedett attól, hogy napról napra egyre kevesebb haja van, ezért mindent kipróbált, hogy visszaszerezze a természetes koronáját. A férfiak szőrzete mindig is beszédtéma. Évszázadok óta úgy tartjuk, hogy a férfias férfi tetőtől talpig szőrös, na de őszintén azért kopasz férfiak is lehetnek sármosak, például ki mondaná, hogy Bruce Willis nem nézett ki jól fiatalon. Ebben a cikkben a (fiatalkori) kopaszodással foglalkozunk, megtudhatjuk, hogy miért alakul ki, milyen lelki problémákat okoz és, hogy hogyan lehet küzdeni ellene már ha akarunk.
Allergia ősszel
Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!
Hogyan vezess biztonságosan eső esetén
Az elmúlt hétben országszerte rengeteg csapadék leesett, megnehezítve ezzel a közlekedést. Csapadékos időben megváltoznak az útviszonyok, és érdemes óvatosabban vezetni, illetve odafigyelni néhány dologra, ha úgy döntünk ilyen időben is útra kelünk!