Menü

Hogy illik viselkedni a strandon?

Röviden és tömören azt mondhatnánk, hogy illik tudni mi illik a strandon. Érthető, hogy amikor nyaral az ember, nem feszeng, lazábbak vagyunk, vidámabbak, önfeledtek, ezzel nincs is semmibaj, azonban illik szem előtt tartani, hogy ne zavarjunk másokat.

Nyilván ahogy nekünk, úgy másoknak is joguk van a zavartalan pihenéshez. Van, aki napozni, fürdőzni szeret, mások olvasni, vízben ejtőzni, nyugágyakon pihenni, ő illik mindenkire tekintettel lenni, emellett pedig számos más íratlan (vagy írott) illemszabály van, amit, ha eddig nem tudtunk, most megjegyezhetünk.

Ilyen például, ami egyébként alap: nem szemetelünk. Nem a pléd mellé dobjuk a gyümölcshéjat és magot, nem a medence mellett hagyjuk el a műanyagpoharat, nem a fűben felejtődik a lángos papírja, hanem elvisszük a szemétgyűjtőbe. Jó, ha erre a gyermekeinket is megtanítjuk, hogy nekik is legyen természetes.

Ha pedig van szelektív hulladékgyűjtő, akkor használjuk!

Második illemszabály a dohányzásra vonatkozik.

Csak az arra kijelölt helyen dohányozzunk! Ha ennek a szenvedélyünknek a strandon is hódolni akarunk, akkor a kijelölt helyen gyújtsunk rá, a cigarettacsikkekről pedig véletlen se feledkezzünk el.

Ne bámuljunk másokat!

Sokszor látunk különféle és olykor nagyon különböző embereket, akiket soha nem illik megnézni, megbámulni. Sem azért, amilyen a ruhája, sem azért, amilyen az alakja, vagy amilyen a külseje és erre a gyerekeinket is meg kell tanítani, senkit sem illik megbámulni, netán a külsőjére megjegyzést tenni. Illetlen és bántó.

Diszkréten és halkan hallgassunk zenét.

Még, ha épp a legjobb nyári slágert is szeretnénk bömböltetni, akkor is legyen a szemünk előtt, hogy nem mindenki szeretné azt a zenét hallgatni, amit mi, pláne nem teljes hangerőn. Fülhallgatóval próbáljuk meg diszkréten élvezni a zenéinket.

S ha mér diszkréció… A magánélet és a párkapcsolat csak két emberre tartozik, senki más nem kíváncsi arra, hogyan csókolózik valaki, milyen telefonbeszélgetést folytat, vagy milyen családi vita zajlik a medence mellett.

Kisgyerekekre úszópelus!

Amennyiben nem szobatiszta a kisgyermekünk, legyünk kedvesek pelust adni rá a medencézéshez. Érthető, ha a kánikulában pelus nélkül komfortosabb neki, de azt is szem előtt tartom mindig, hogy az éppen szobatisztaságot tanuló kétéves kisfiam nem pisilhet a medence vizébe és ezért én vagyok a felelős, nem más, erre a szülőnek kell figyelnie.

Illik zuhanyozni fürdés előtt!

A port, piszkot és izzadtságot nem illik behordani a medence vizébe, mossuk le magunkról a fürdés előtt, használjuk a lábmosó vizét!

Javában tombol a nyár, aki teheti strandon, vízparton frissül fel, remélhetőleg cikkünk elolvasása után tisztában lesz az íratlan viselkedési szabályokkal.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.