Menü

Hogy illik viselkedni a strandon?

Röviden és tömören azt mondhatnánk, hogy illik tudni mi illik a strandon. Érthető, hogy amikor nyaral az ember, nem feszeng, lazábbak vagyunk, vidámabbak, önfeledtek, ezzel nincs is semmibaj, azonban illik szem előtt tartani, hogy ne zavarjunk másokat.

Nyilván ahogy nekünk, úgy másoknak is joguk van a zavartalan pihenéshez. Van, aki napozni, fürdőzni szeret, mások olvasni, vízben ejtőzni, nyugágyakon pihenni, ő illik mindenkire tekintettel lenni, emellett pedig számos más íratlan (vagy írott) illemszabály van, amit, ha eddig nem tudtunk, most megjegyezhetünk.

Ilyen például, ami egyébként alap: nem szemetelünk. Nem a pléd mellé dobjuk a gyümölcshéjat és magot, nem a medence mellett hagyjuk el a műanyagpoharat, nem a fűben felejtődik a lángos papírja, hanem elvisszük a szemétgyűjtőbe. Jó, ha erre a gyermekeinket is megtanítjuk, hogy nekik is legyen természetes.

Ha pedig van szelektív hulladékgyűjtő, akkor használjuk!

Második illemszabály a dohányzásra vonatkozik.

Csak az arra kijelölt helyen dohányozzunk! Ha ennek a szenvedélyünknek a strandon is hódolni akarunk, akkor a kijelölt helyen gyújtsunk rá, a cigarettacsikkekről pedig véletlen se feledkezzünk el.

Ne bámuljunk másokat!

Sokszor látunk különféle és olykor nagyon különböző embereket, akiket soha nem illik megnézni, megbámulni. Sem azért, amilyen a ruhája, sem azért, amilyen az alakja, vagy amilyen a külseje és erre a gyerekeinket is meg kell tanítani, senkit sem illik megbámulni, netán a külsőjére megjegyzést tenni. Illetlen és bántó.

Diszkréten és halkan hallgassunk zenét.

Még, ha épp a legjobb nyári slágert is szeretnénk bömböltetni, akkor is legyen a szemünk előtt, hogy nem mindenki szeretné azt a zenét hallgatni, amit mi, pláne nem teljes hangerőn. Fülhallgatóval próbáljuk meg diszkréten élvezni a zenéinket.

S ha mér diszkréció… A magánélet és a párkapcsolat csak két emberre tartozik, senki más nem kíváncsi arra, hogyan csókolózik valaki, milyen telefonbeszélgetést folytat, vagy milyen családi vita zajlik a medence mellett.

Kisgyerekekre úszópelus!

Amennyiben nem szobatiszta a kisgyermekünk, legyünk kedvesek pelust adni rá a medencézéshez. Érthető, ha a kánikulában pelus nélkül komfortosabb neki, de azt is szem előtt tartom mindig, hogy az éppen szobatisztaságot tanuló kétéves kisfiam nem pisilhet a medence vizébe és ezért én vagyok a felelős, nem más, erre a szülőnek kell figyelnie.

Illik zuhanyozni fürdés előtt!

A port, piszkot és izzadtságot nem illik behordani a medence vizébe, mossuk le magunkról a fürdés előtt, használjuk a lábmosó vizét!

Javában tombol a nyár, aki teheti strandon, vízparton frissül fel, remélhetőleg cikkünk elolvasása után tisztában lesz az íratlan viselkedési szabályokkal.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!