Amikre nincs szükségünk – avagy a nagy szelektálás
- Dátum: 2023.07.25., 19:05
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- átnéz, bögre, dekoráció, elad, elajándékoz, évszakváltás, felesleges holmi., fiók, kamra, kerti tároló, konyhaszekrény, porfogó, praktikus, ruha, szabaddá tesz, szatyor, szekrény, szelektálás, takarít
Időnként van az a nyugodtabb fél óra, amikor a vakációt töltő három gyerekem nem öli egymást itthon, s van kis időm arra, hogy belenézzek néhány szekrénybe, fiókba, kamrába, kerti tárolóba.
Néha sokkol, hogy a konyhaszekrényben száz bögre van, a beépített szekrényben pedig háromszor ennyi szatyor, továbbá két nagy szatyor, ami tele van kisebb zacskókkal…minek is?
Ha veszek új ruhát, valósággal neki kell feszülnöm a sornak, hogy betehessem az újabbat, de ki nem dobnék egyet sem, mert hátha „újra divatba jön”.
Mindig van néhány „belefogyok” darab, de ezek is ott fognak megporosodni az örökkévalóságnak, pedig egy szelektálás után más, hogy örülne neki!
A ruhákat igazából minden évszakváltáskor át kellene nézni, a feleslegeset kivenni, a gyerekek kinőtt holmijait pedig átvizsgálni, ugyanis csak a helyet foglalják.
A dekorációs kütyük csak porfogók, a konyhapulton sem kell olyan eszközt tárolni, amit havonta egyszer használunk, a törött bögrék helyett pedig van ezer másik, akkor is, ha magam is jók tudom, hogy a kedvenc bögrémből legjobb a kávé reggel, még ha meg is repedt az oldala.
Dobjuk ki a megrepedt tányérokat, letört fülű bögréket! Nincs rájuk szükség!
Nagyon jó érzés egyébként átlátni a szekrényeket, praktikussá tenni a konyhát, helyet nyerni, könnyebben takarítani. Természetesen mindez nem egy nap alatt készül el, nekem az „üres” fél óráimban van rá lehetőségem, hogy elkezdjek egy-egy kisebb szekrényt átnézni.
Hogyan kezdjünk hozzá?
Tegyük szabaddá a felületeket!
Vegyük le a felesleges képeket és dekorációkat a falról!
Apránként végezzük a szelektálást, hogy közben át tudjuk gondolni a teendőket.
Kevesebb dolgokat pakoljunk vissza a szekrényekbe, csak azokat tartsuk meg, amelyek tényleg szükségesek. A kevesebb néha több.
Adjunk túl a felesleges holmikon! Adjuk, vagy ajándékozzuk el őket!
Azt szoktam mondani, hogy a külső rend egyfajta belső rendezettséget, nyugalmat is ad nekem, úgyhogy épp itt az ideje, hogy alakítsunk az otthoni káoszon, és megszabaduljunk a felesleges holmiktól, kacatoktól, szükségtelen tárgyaktól, s ha már itt tartunk…azoktól az emberektől is, akik e tárgyakhoz hasonlóan szükségtelenek az életünkben, lehúznak érzelmileg. Így lehet nyitni új dolgok felé. Sok sikert!
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.