Amikre nincs szükségünk – avagy a nagy szelektálás
- Dátum: 2023.07.25., 19:05
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- átnéz, bögre, dekoráció, elad, elajándékoz, évszakváltás, felesleges holmi., fiók, kamra, kerti tároló, konyhaszekrény, porfogó, praktikus, ruha, szabaddá tesz, szatyor, szekrény, szelektálás, takarít
Időnként van az a nyugodtabb fél óra, amikor a vakációt töltő három gyerekem nem öli egymást itthon, s van kis időm arra, hogy belenézzek néhány szekrénybe, fiókba, kamrába, kerti tárolóba.
Néha sokkol, hogy a konyhaszekrényben száz bögre van, a beépített szekrényben pedig háromszor ennyi szatyor, továbbá két nagy szatyor, ami tele van kisebb zacskókkal…minek is?
Ha veszek új ruhát, valósággal neki kell feszülnöm a sornak, hogy betehessem az újabbat, de ki nem dobnék egyet sem, mert hátha „újra divatba jön”.
Mindig van néhány „belefogyok” darab, de ezek is ott fognak megporosodni az örökkévalóságnak, pedig egy szelektálás után más, hogy örülne neki!
A ruhákat igazából minden évszakváltáskor át kellene nézni, a feleslegeset kivenni, a gyerekek kinőtt holmijait pedig átvizsgálni, ugyanis csak a helyet foglalják.
A dekorációs kütyük csak porfogók, a konyhapulton sem kell olyan eszközt tárolni, amit havonta egyszer használunk, a törött bögrék helyett pedig van ezer másik, akkor is, ha magam is jók tudom, hogy a kedvenc bögrémből legjobb a kávé reggel, még ha meg is repedt az oldala.
Dobjuk ki a megrepedt tányérokat, letört fülű bögréket! Nincs rájuk szükség!
Nagyon jó érzés egyébként átlátni a szekrényeket, praktikussá tenni a konyhát, helyet nyerni, könnyebben takarítani. Természetesen mindez nem egy nap alatt készül el, nekem az „üres” fél óráimban van rá lehetőségem, hogy elkezdjek egy-egy kisebb szekrényt átnézni.
Hogyan kezdjünk hozzá?
Tegyük szabaddá a felületeket!
Vegyük le a felesleges képeket és dekorációkat a falról!
Apránként végezzük a szelektálást, hogy közben át tudjuk gondolni a teendőket.
Kevesebb dolgokat pakoljunk vissza a szekrényekbe, csak azokat tartsuk meg, amelyek tényleg szükségesek. A kevesebb néha több.
Adjunk túl a felesleges holmikon! Adjuk, vagy ajándékozzuk el őket!
Azt szoktam mondani, hogy a külső rend egyfajta belső rendezettséget, nyugalmat is ad nekem, úgyhogy épp itt az ideje, hogy alakítsunk az otthoni káoszon, és megszabaduljunk a felesleges holmiktól, kacatoktól, szükségtelen tárgyaktól, s ha már itt tartunk…azoktól az emberektől is, akik e tárgyakhoz hasonlóan szükségtelenek az életünkben, lehúznak érzelmileg. Így lehet nyitni új dolgok felé. Sok sikert!
A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.