Menü

Mitől lesz száraz, töredezett a hajunk?

Általában vagy normál, vagy zsíros, vagy száraz hajat különböztetünk meg egymástól. Számít a genetika, az életmód, befolyásolóak a hajápolási szokások, az étrend és egyes betegségek is. Mi okozhatja, ha hajuk száraz, töredezett és mit tehetünk ellene?

Mint említettem, mindegyik kialakulása hajlam és genetika kérdése is, de a nem megfelelő hajápolási szokások is közrejátszanak, ahogy az étrend és egyes betegségek is. A száraz haj lehetséges okai közé tartozik a gyakori hajmosás-hajszárítás forró levegővel, a hajvasalás is roncsolja a haj szerkezetét, ahogy a gyakori hajfestés és dauer is.

A forró levegős hajszárító, a forró vizes öblítés mind a haj romlásához vezetnek.

Hormonális változások is szerepet játszanak a haj szerkezetének kialakulásában, s ahogy az én szögegyenes hajam a szüléssel hullámossá-göndörré vált, úgy okozhat az életkor és a menopauza is hasonló változásokat.

A fent említett helytelen hajápolási szokások elkerülésével, illetve a hajunknak megfelelő készítmények használatával sokat javíthatunk a kialakult helyzeten.

Fontos a megfelelő étrend is! Az ásványi anyagok és vitaminok mellett a megfelelő folyadékbevitel is számít, hiszen a haj hidratálása nem elhanyagolandó szempont.

Betegség is lehet a roncsolt haj hátterében, például hajhullást okozhat a pajzsmirigy-alulműködés, de a betegségek kezelhetőek a szakorvos javaslatainak betartásával, ha szükséges gyógyszeres kezelés alkalmazásával.

Mitől lehet még száraz a haj?

Különféle külső hatások miatt is kialakulhat ez a probléma, amelyekről elsőre talán nem is feltételeznénk, hogy roncsolja a hajat.

A túl gyakori fésülködés kerülendő és meggondolandó, hogy használjunk-e műanyag fésűket, vagy inkább válasszunk helyette természetes anyagból, például bambuszból készült bontókeféket.

Napozás. Ahogy a bőrünket, úgy a hajunkat is károsítják az UV-sugarak, így gondoskodni kell hajunk megfelelő fényvédelméről is, mert a napfény tovább száríthatja a hajszálainkat.

Tudom, hogy a trend nagy úr, de a különféle vegyszeres kezeléseket is minimalizálni kell, léteznek kímélő, ammóniamentes hajfestékek, tartózkodjunk a tartós hullámoktól vagy épp egyenesítéstől, s legyünk hajkoronánkkal kíméletesek. Találjuk meg ebben is az arany középutat!

Amennyiben a fent említett tanácsok betartása ellenére is fennáll a probléma, akkor valószínűleg több dolog is meghúzódhat mögötte, elsőként ezeket a kiváltó okokat kell kiiktatni.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.