Menü

Hallottál már a katona-diétáról?

Mindannyian ismerünk valakit, aki ha elmegy táborozni, valószínűleg vékonyabban tér vissza – ez lehet a vonzó az úgynevezett military vagy magyarul a katonai diétában is. A fogyókúra, ami egyébként nem kapcsolódik bármilyen katonasághoz vagy fegyveres erőhöz, mindössze hét napos, és akár 5 kilótól is megszabadulhatunk a segítségével fárasztó testmozgás vagy vényköteles gyógyszerek nélkül.

Ezek után felmerülhet benned a kérdés, hogy a katonai diéta vajon tényleg egészséges módszer a fogyás elérése érdekében? Tényleg működik, és ami még fontosabb, valóban biztonságos?

Mi is ez valójában?

A katonai diéta hét napig tart, tekintélyes neve pedig jól mutatja, milyen szigorú étrendet kell követni, hiszen a diéta pontosan felvázolja, mit kell enni három napon keresztül, egészen az utolsó kanál mogyoróvajig, hiszen szabályozva van minden egyes étkezés. A cél az anyagcsere fokozása, így az ételek kombinációi eszerint vannak kialakítva. Az első napon körülbelül 1400 kalóriát kell bevinni a szervezetbe, míg a második és harmadik napon ez a szám 1200 és 1100 kalóriára csökken.

Miután letelt a három szigorú nap, a hét további részében is folytatódik a diéta: a fennmaradó négy napban elvileg korlátlanul ehetsz bármit, azonban az étrend összeállítói azt javasolják, hogy a legjobb eredmények elérése érdekében ezeken a napokon is tartsuk be a maximum 1500 kalóriabevitelt. A három- és négynapos ciklusokat annyiszor ismételhetjük meg, ahányszor csak akarjuk, amíg el nem értük vele a kitűzött célunkat.

Egy tipikus étkezési terv így nézhet ki:

1.nap:

Reggeli: Fekete kávé vagy tea, egy szelet pirítós két evőkanál mogyoróvajjal és egy fél grapefruit.

Ebéd: Egy szelet pirítós, egy fél tonhalkonzerv és fekete kávé vagy tea.

Vacsora: 85 gramm hús (pl. csirke vagy marhahús), egy csésze zöldbab, fél banán és egy kis narancs.

2.nap:

Reggeli: feketekávé vagy tea, egy keményre főtt tojás, egy szelet pirítós és egy fél banán.

Ebéd: Egy csésze túró, öt sós keksz és egy kis narancs.

Vacsora: Két virsli, egy csésze brokkoli, fél csésze sárgarépa és fél banán.

3.nap:

Reggeli: Fekete kávé vagy tea, egy szelet cheddar sajt és öt sós keksz.

Ebéd: Egy szelet pirítós és egy keményre főtt tojás.

Vacsora: Egy csésze tonhal, fél banán és fél narancs.

A military diéta nagyon alacsony kalória- és szénhidráttartalmú, ami miatt a szervezet gyorsan ketózisos állapotba kerül. A ketózisban a szervezet elkezdi használni a zsírt, mint energiaforrást, mivel nem áll rendelkezésre szénhidrát.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

Szotyola az egészségért

Apró magocskák, melyek általában szürke-fehér csíkosak, legtöbbet a boltok polcain mosolyognak szembe velünk egy-egy zacskóba csomagolva. Finomság, de egészség is ücsörög a csomagokban.

Tökfélék jótékony hatása

A tökféléket rendkívül változatos formában, színben és ízben találjuk meg a piacokon, vagy a boltok polcain, nagyon egészséges zöldség szervezetünk számára.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Az instant levesek kultúrája és hatásai

Az instant levesek világszerte népszerűek a gyorsaságuk, olcsóságuk és egyszerűségük miatt – sokan mégis túl gyakran nyúlnak utánuk. Bár elsőre ártalmatlannak tűnnek, hosszú távon komoly egészségügyi problémákhoz vezethetnek. A kultikus státuszuk mögött sokszor tápanyaghiány, sótúladagolás és egyoldalú táplálkozás húzódik meg.