Menü

Mint a jégcsap, olyan hideg? Melegítsd fel magad!

  • Dátum: 2023.09.26., 17:17

A nyári hőségben mit nem adnánk a kellemes hűvösért, de fázni senki sem szeret. Azt legalább olyan kellemetlen elviselni, mint a forróságot.

Az ember találékony fajta és a találmányok, használati eszközök legtöbb esetben azért készültek el, mert az életünket akartuk azzal jobbá, gyorsabbá, könnyebbé tenni. Fázni sem szeretünk, ezért már elődjeink is ruhákat készítettek maguknak. A folyamatos fejlődésnek köszönhetően az eszköztárunk folyamatosan bővült.

Olvadjon a jégcsap!
Sokak számára ismerős érzés, hogy a végtagok lehűlése miatt fázik. A hidegtől már akár elszíneződött és érzéketlenné vált ujjakat és lábujjakat jó lenne felmelegíteni. Ha ezt megvalósíthatjuk, akkor sokkal kellemesebb közérzetet nyerünk.

Mégis, milyen eszközökkel tudjuk gyorsan és hatékonyan felolvasztani a „jégcsapokat”?

Réteges és meleg ruha: a hidegre könnyen fel tudunk készülni, ha elővesszük a meleg darabokat. A vastag zokni és kesztyű kimondottan jó társasággá válhat a hideg évszakokban.

Kéz- és/vagy lábmosás: a legegyszerűbb és talán leggyorsabb módja a felmelegedésnek, ha egyszerűen meleg vízbe (de nem forróba) mártjuk a kezünket, lábunkat.

Masszázs: a kezek összedörzsölésével is serkenteni lehet a vérkeringést, valamint a bőr súrlódásából eredő hő is felmelegítheti az ujjakat. A lehűlt lábujjak esetében is alkalmazható a masszírozás.

Zuhany vagy fürdő: ha lehetőség van rá és nagyon át vagyunk fázva, bizony jól tud esni a meleg víz. A zuhanyzás vagy kádba engedett víz is jótékony lehet. Az utóbbi esetében további élményt nyújthat, ha a kád vizébe némi illatolajat csepegtetünk. Egyszerre valósul meg a relaxálás és a felmelegedés.

Meleg italok: a tea kiváló arra, hogy fogyasztás közben az ujjaink is felmelegedjenek. A meleg italok ráadásul belülről is teszik a dolgukat.

Ágymelegítő: ha a zuhany után is átjár a hideg, akkor bújjunk be az ágyba. Ha még ennél is intenzívebb hatást remélünk, akkor használjunk ágymelegítőt.

Mozgás: hidegben futni, sportolni? Nem hülyeség. Ugyanis a mozgással fokozódik a vérkeringés, a végtagokban is fokozni lehet a véráramlást, amely a lehűlt végtagokat is felmelegíti.

A fent felsorolt lehetőségek megoldást jelentenek, de a kinti zord időjárás legjobb ellenszere, ha az otthonunkat felfűtjük.

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?