Menü

„Munch” avagy tegyünk a pazarlás ellen!

Te mit teszel a pazarlás ellen? Vagy a fenntarthatóbb környezetért? Mi történik azzal az étellel, amit senki sem eszik meg?

Nos, ha belegondolunk, hogy a megtermelt ételek 1/3-át nem eszi meg senki, akkor hatalmas pazarlásról beszélünk, ez ellen született meg a „Munch” ötlete, mely egy egyszerű megoldást kínál arra, hogy az ételgazdálkodás fenntarthatóbb legyen, akár környezeti, akár társadalmi vagy gazdasági szempontból nézve.

A „Munch” egy olyan lehetőség, amin keresztül kedvezményesen vásárolhatjuk meg az el nem adott de jó minőségű és abszolút fogyasztható élelmiszereket, ételeket.

Több ezer adag megmentett ételről és élelmiszerről beszélünk, mellyel hatalmas lépést tehetünk az ételpazarlás ellen.

Én magam nagyon szerencsésnek érzem magam, amikor olyan ételcsomagokat tudok vásárolni akár 40%-50%-os kedvezménnyel, amiket máskor ezen ár többszöröséért veszek meg, arról nem is beszélve, hogy ezzel ezek az ételek nem kerültek szemétbe, nem kerültek elpazarlásra.

A munkahelyem melletti üzletben hármasával én például rendszeres veszem az akciós péksüteménycsomagokat, amiket otthon a fagyasztóba szoktam tenni, hogy bármely reggel megmelegítve tökéletes reggeli legyen a családnak, a három gyerekemnek.

A pazarlás sajnos globális jelenség, a világon előállított összes élelmiszer egyharmada kárba vész vagy hulladékká válik, ez sok millió tonna feleslegesen kidobott élelmet jelent.

A „Munch” egy magyar ötletgazdák által létrehozott platform, amelyen keresztül a boltok, és vendéglátóipari egységek jelentős kedvezménnyel adhatják el az aznap nem értékesített, de jó minőségű élelmiszereiket, ételeiket. Mindenki jól jár, hiszen ezzel a lehetőséggel csökken a pazarlás, a vásárlók pedig lényegesen kedvezményesebben tudnak jó dolgokat vásárolni és enni.

Egy ételmentés történik valójában, mellyel a tudatos vásárlás, gondolkodás, fogyasztás kialakulását segíthetjük. Az alapítók célja, hogy minél több országban elérhetővé tegyék az ételmentés lehetőségét és mindenhol bevett szokássá válhasson.

Az eladók is jól járnak, hiszen kidobásra ítélt áruikat a nap végén még értékesíteni tudják, ennek az ötletnek köszönhetően.

Fenntarthatóság, jó ár-érték arány, spórolás, kedvezmények, finom ételek és élelmiszerek, környezettudatosság, tudatos vásárlás és gondolkodás a legegyszerűbb módon, mellyel eladó és vevő egyaránt jól jár. Ezt jelenti a „Munch”!

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.