Menü

Poloskainvázió – megőrülök tőle!

A kinti hideg időjárás és benti fűtésszezon beköszöntével egyre több poloska jelenik meg otthonainkban és szinte alig lehet tőlük megszabadulni, mivel nagyon szűk helyekre, falak repedéseibe, konnektorok, villanyvezetékek kötődobozaiba is be tudnak mászni.

A kinti hőmérséklet csökkenésével a poloskák előszeretettel lepik el meleg otthonainkat telelőhely gyanánt, ezért joggal felmerül az emberben, hogy milyen óvintézkedéseket lehet tenni poloskainvázió ellen.

Közel 900 poloskafajt ismerünk hazánkból. Nagyon sokfélék, vannak víziek, vízfelszíniek, szárazföldiek, ragadozó-növényevő-élősködő, kéreg alatt vagy földben élők. A poloskák nagy része melegkedvelő, előszeretettel húzódnak be télire a melegebb helyekre, ezért van több ilyenkor a lakásokban.

Amit tehetünk ellünk, az az, hogy a hűvösebb időjárás érkezésével átnézzük a nyílászárókat, ajtókat, réseket, ugyanis a poloskák a bejárataink kicsi résein keresztül jutnak be a házunkba. Ha átnézzük ezeket a réseket, akkor megakadályozhatjuk a nem kívánt vendégek érkezését, valamint, más egyéb rovar bejutását is. Sokszor a fényforrások, sárga fényű lámpák vonzzák őket a bejárathoz.

Szakemberek szerint, ha kitesszük őket a szabadba, idővel újra visszajönnek.

A rovar szakértői szerint nem javasolt a vegyszeres irtás, viszont egy házi kertben már érdemes védekezni rövid hatású szerekkel vagy nagyon jó tipp kipróbálni nagymamáink természetes receptjét:

Egy permetezőflakonba öntsünk 2 bögre forró vizet, 1 bögre ecetet és ½ bögre szappanos vizet, majd ezt permetezzük az olyan problémás területekre, mint például az ablak, ajtó rései.

Az alapos takarítás, felmosás, porszívózás is hatásos.

Mi az az ágyi poloska és miért veszélyes?

Az ágyi poloska rejtőzködő állat, vérszívással táplálkozik és legtöbbször képkeretek, kapcsolók, bútorok, ágymatracok, ágynemű, könyvespolcok eldugott részeiben él. Általában éjszaka aktív, nevét onnan kapta, hogy ágyban fekve szerezzük a legtöbb csípést. Szerencsére fertőző betegségeket nem terjeszt, de nagyon kellemetlen a jelenlétük és a csípésük.

A viszkető piros foltok nem jelentik egyértelműen az ágyi poloska jelenlétét, de érdemes erre gyanakodni, különösen, ha ezeket a foltokat éjszaka szerezzük.

Az ágyi poloska csípése apró és kerek, duzzadt és hasonlít a csalánkiütésre. Rendszerint a csípés kipirosodik és erősen viszket, továbbá az is ágyi poloska csípésére utaló jel, hogy az állat nem egy-egy csípést ejt, hanem több is található egy kisebb területen, ezért hasonlít valamilyen kiütésre.

Összességében tehát a következőket tehetjük a poloskainvázió ellen: ellenőrizzük a réseket, kapcsoljuk le a villanyt, porszívózzunk gyakrabban, törölgessünk többször és ha lehet kerüljük a sárga színeket, kiegészítőket. Az is használható tény, hogy a fokhagyma, a bazsalikom és a menta illata elriasztja a poloskákat, érdemes ezekkel is megpróbálkozni a réseknél.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.