Menü

A legegészségesebb gyógynövények és fűszerek

Kisebb egészségügyi problémák esetén egyre többen keresik a természetes megoldásokat a gyógyszerek és a recept nélkül kapható készítmények helyett. Nem véletlenül: a "természet patikája" tényleg bővelkedik hasznos és könnyen elérhető szerekben.

Fokhagyma, rozmaring

A fokhagyma például nagyon jól jön nátha és meghűlés esetén, de fogyasztása csökkentheti a vérnyomást és a szívbetegségek kialakulásának esélyét is. A legjobb hatást a nyers, apróra vágott fokhagymával érhetjük el. A memória javításában, a teljesítmény növelésében és a koncentrációs készség fejlesztésében pedig a rozmaring segíthet. A növény ezek mellett javíthatja a hangulatot, és segíthet megakadályozni az agy idő előtti öregedését is.

Chili, gyömbér

A chilinek öregedésgátló, fájdalomcsillapító és zsírégető hatást is tulajdonítanak. A legjobb, ha a hagyományos módon, különféle ételekbe keverve fogyasztjuk. Emésztési problémák esetén pedig a gyömbért hívhatjuk segítségül, amelynek szélhajtó és görcsoldó hatása is van. Emellett csökkenti a gyulladást és a fájdalmat, valamint segít gyorsabban meggyógyulni meghűlés esetén. Enyhíti továbbá a hányingert is, így a kismamáknak is remek ellenszer lehet a reggeli rosszullétek ellen. Teaként , ételekbe főzve vagy pácolva is fogyasztható.

Fahéj, kamilla

A fahéj testszerte segít felvenni a harcot a különféle fertőzésekkel, valamint hatékony lehet a sejtkárosodás helyreállításában is. Emellett gyulladáscsökkentő hatása is van, rendszeres fogyasztása pedig a vércukorszint stabilizálásában is szerepet játszhat. A kamillából készült tea enyhítheti a menstruációs fájdalmakat, csökkentheti a vércukorszintet, ráadásul nyugtató hatással is bír. A friss kamilla levelei és virága akár salátákba is keverhető.

Metélőhagyma, levendula

A metélőhagyma fogyasztása serkentheti a szerotonin termelődését, valamint segíthet abban, hogy jobban aludjunk. A levendula pedig rovarcsípések és kisebb sebek esetén tehet jó szolgálatot. Emellett segíthet a szorongás, a depresszió és az alvászavarok enyhítésében is, az illata ugyanis lazító és nyugtató hatású. Az olaja gombaölőként is működhet.

Petrezselyem, borsmenta

A petrezselyem rendszeres fogyasztása jó hatással lehet magas vérnyomás esetén, K-vitamin-tartalmának köszönhetően pedig abban is segíthet, hogy egészségesebbek legyenek a csontjaink.

A petrezselyemlevelek emellett a kellemetlen szájszag ellen is bevethetők. Migrén és fejfájás esetén a borsmenta segíthet, a forró vízbe csepegtetett illóolajával inhalálva pedig tisztíthatjuk légutainkat és megkönnyíthetjük a légzésünket. Teaként fogyasztva hatékony lehet emésztési problémák esetén.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?

A csípős paprika hatása a szervezetünkre

Nem mindenki szereti az erős, csípős ízeket, pedig az egyik anyag, amitől erős mondjuk a paprika, igencsak jótékony hatással bír.

Mennyi vizet kellene valójában innunk?

Ha nagyon meleg van, sokat izzadunk vagy ha keményen edzünk és sok folyadékot veszítünk, akkor felborulhat a szervezetben az elektrolitok egyensúlya, ekkor lehetünk dehidratáltak. Mennyi vizet kellene valójában innunk?

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.