Menü

Illemszabályok az edzőteremben!

Téli időszakban nem mindenki szereti a szabadtéri sportokat, vannak, akik kifejezetten bekuckóznak télen, s inkább otthon mozognak (ha mozognak), vagy az edzőtermet választják, nincs is ezzel semmi baj, azonban, ha zárt térben edzünk, mások társaságában, akkor vonatkoznak ránk egyfajta illemszabályok, melyeket illik mindenkinek betartani.

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Köszönés!

Teljesen alapvető dolog (lenne) például a köszönés. Amikor belépünk a terembe, köszönünk, amikor távozunk, köszönünk, már óvodáskorban megtanultuk, s mégis van, aki elfelejti, pedig magától értetődő (nek kellene lennie).

Elpakolok magam után!

Evidens, hogy visszapakolom magam után a súlyokat, ügyelek a rendre, a higiéniára, a törülköző használatra. A mellékhelyiségekben, zuhanyzóban szintén ezt teszem és tisztaságot hagyok magam mögött.

Én magam ugyan nem járok gyakran terembe, mert inkább futni szeretek a szabadban, vagy otthon tornázom a gyerekek mellett a súlyzóimmal, de ha társaságban sportolnék, mindig figyelnék másokra és nem zavarnám az edzésüket.

Illetlen dolog megbámulni valakit!

Nem illendő, ahogy az sem, ha szóval tartjuk a sportolókat, pletykálunk, flörtölünk, okoskodunk, beleszólunk mások edzéseibe. Tanácsot, segítséget lehet kérni, de mindig udvariasan és kizárólag akkor, ha végzett a sorozattal és letette a súlyokat.

Ha pedig foglalt egy gép, akkor addig válasszunk másik eszközt, vagy gépet, esetleg használjuk a szabad súlyokat.

Öltözzünk fel!

Az öltözködés terén nincs konkrét előírás az edzőteremben, emiatt sajnos sok esetben azt látni, hogy a sportolni vágyók nem öltözködnek megfelelően.

Némely hölgynek nincs önkritikája, páran divatbemutatónak tartják az edzéseket, több férfi pedig valamiért fontosnak érzi, hogy félmeztelenül emelgesse a súlyokat. Legjobb kényelmes és praktikus, egy konditeremhez illő ruházatot viselni.

Evés-ivás

Az evés is kényes dolog, mások előtt elővenni a csirkés-rizses nem tudom milyen dobozos kaját, de egy turmixot lehúzni, vagy fehérjeszeletet bedobni még talán belefér mások előtt.

Hagyjuk otthon a gyereket!

Volt, hogy elvittem a fiaimat edzeni, vagy az apukájukkal elmentek súlyzózni, de nem jó ötlet, ugyanis a gyerekek egyrészt hamar megunják az edzést s ekkor már csak láb alatt lesznek, netán zavarják mások sporttevékenységét. Jobb, ha a gyerekeket otthon hagyjuk, arról nem is beszélve, hogy veszélyes is a súlyok körül közlekedniük.

Aki régóta edz és tudja az illemet, ismeri az alapvető szabályokat és be is tartja azokat, azoknak a cikk nem mond semmi újat, akik viszont eddig nem figyeltek az alapvető illemszabályokra, azoknak érdemes kihangsúlyozni a fent említett tudnivalókat. Jó sportolást kívánok!

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.