Menü

Illemszabályok az edzőteremben!

Téli időszakban nem mindenki szereti a szabadtéri sportokat, vannak, akik kifejezetten bekuckóznak télen, s inkább otthon mozognak (ha mozognak), vagy az edzőtermet választják, nincs is ezzel semmi baj, azonban, ha zárt térben edzünk, mások társaságában, akkor vonatkoznak ránk egyfajta illemszabályok, melyeket illik mindenkinek betartani.

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Köszönés!

Teljesen alapvető dolog (lenne) például a köszönés. Amikor belépünk a terembe, köszönünk, amikor távozunk, köszönünk, már óvodáskorban megtanultuk, s mégis van, aki elfelejti, pedig magától értetődő (nek kellene lennie).

Elpakolok magam után!

Evidens, hogy visszapakolom magam után a súlyokat, ügyelek a rendre, a higiéniára, a törülköző használatra. A mellékhelyiségekben, zuhanyzóban szintén ezt teszem és tisztaságot hagyok magam mögött.

Én magam ugyan nem járok gyakran terembe, mert inkább futni szeretek a szabadban, vagy otthon tornázom a gyerekek mellett a súlyzóimmal, de ha társaságban sportolnék, mindig figyelnék másokra és nem zavarnám az edzésüket.

Illetlen dolog megbámulni valakit!

Nem illendő, ahogy az sem, ha szóval tartjuk a sportolókat, pletykálunk, flörtölünk, okoskodunk, beleszólunk mások edzéseibe. Tanácsot, segítséget lehet kérni, de mindig udvariasan és kizárólag akkor, ha végzett a sorozattal és letette a súlyokat.

Ha pedig foglalt egy gép, akkor addig válasszunk másik eszközt, vagy gépet, esetleg használjuk a szabad súlyokat.

Öltözzünk fel!

Az öltözködés terén nincs konkrét előírás az edzőteremben, emiatt sajnos sok esetben azt látni, hogy a sportolni vágyók nem öltözködnek megfelelően.

Némely hölgynek nincs önkritikája, páran divatbemutatónak tartják az edzéseket, több férfi pedig valamiért fontosnak érzi, hogy félmeztelenül emelgesse a súlyokat. Legjobb kényelmes és praktikus, egy konditeremhez illő ruházatot viselni.

Evés-ivás

Az evés is kényes dolog, mások előtt elővenni a csirkés-rizses nem tudom milyen dobozos kaját, de egy turmixot lehúzni, vagy fehérjeszeletet bedobni még talán belefér mások előtt.

Hagyjuk otthon a gyereket!

Volt, hogy elvittem a fiaimat edzeni, vagy az apukájukkal elmentek súlyzózni, de nem jó ötlet, ugyanis a gyerekek egyrészt hamar megunják az edzést s ekkor már csak láb alatt lesznek, netán zavarják mások sporttevékenységét. Jobb, ha a gyerekeket otthon hagyjuk, arról nem is beszélve, hogy veszélyes is a súlyok körül közlekedniük.

Aki régóta edz és tudja az illemet, ismeri az alapvető szabályokat és be is tartja azokat, azoknak a cikk nem mond semmi újat, akik viszont eddig nem figyeltek az alapvető illemszabályokra, azoknak érdemes kihangsúlyozni a fent említett tudnivalókat. Jó sportolást kívánok!

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.