Menü

Ezt együk szaloncukor meg süti helyett

A múlt cikkünkben alternatívákat kerestünk egészséges szaloncukorra, most azonban szaloncukor és sütemény helyetti nyalánkságokra keresünk ötleteket.

Jó lenne idén úszógumi nélkül megúszni az ünnepi evészetet, ez nem könnyű, mikor mindenki az omlós diós bejglit, a finom házi süteményeket és a csokoládés édességeket majszolja előttünk. Természetesen nem kívánok olyannak tűnni, mint, aki ezeket mindenáron mellőzni fogja, mert ez nem lenne igaz, de a mértékletesség mellett semmilyen étel nem „bűnös”, azonban egyáltalán nem hátrány, ha az ünnepek alatti ételek nagy részét mégis reform társaikra cseréljük le.

Mint említettem nem baj, ha lecsúszik néhány süti és szaloncukor, sőt, ha olyan a kedvünk, együnk kedvünkre, csak aztán ne csodálkozzunk, ha a januári mérlegelés bosszantó értékeket mutat, az újév első munkanapján pedig egyik ruhánk sem passzol ránk.

Milyen megoldást javaslok? Természetesen az arany középutat!

Kezdjük a szaloncukrokkal, hiszen ez a legismertebb és legkedveltebb klasszikusunk.

Mit együnk helyette?

Akár a múlt cikkben említett egészséges és diétás szaloncukrokat készítjük el, akár helyettesítőt keresünk, az alakunkra mindenképp jó hatással lesz.

Csipegessünk aszalt gyümölcsöket, magvakat!

A karácsonyi készülődés közben a nagy tál bejgli és szaloncukor mellé állíts össze egy aszalt gyümölcstálat is olajos magvakkal. Így, ha a nagy sürgés-forgás közben, vagy a vendégsereg előtt nassolni szeretnénk, akad a közelben egészséges alternatíva, azonban hazugság lenne azt állítani, hogy itt nem kell tartani a mértéket! Ezek cseppet sem kalóriaszegény étkek, szóval csak csínján!

Magas kakaó tartalmú csokoládé.

Ha mindenképp csokisra fáj a fogunk, akkor is válasszuk inkább magas kakaótartalmú fekete csokit, egészségesebb agyoncukrozott tejcsokis társánál, s tele van antioxidánsokkal.

A savanykás alma és a sajt kombinációja olyan régóta közkedvelt páros, hogy talán említeni sem kell.

Vágjunk gerezdekre egy nagyobb almát, majd aprítsunk fel hozzá valamilyen keménysajtot. Jó hír, hogy ez a kombó remekül eltelít! Nem vágyunk utána fél rúd mákos bejglire és egy zacskó szaloncukorra.

Igyunk egy bögre cukormentes forró csokit vagy kakaót!

Egy kisebb csésze forró csoki remekül eltelít és nincs benne annyira sok kalória, mondjuk a tejszínhabot nem javaslom a tetejére csokiöntettel, hiába tudom, hogy azért azzal az igazi!

Teljes kiőrlésű pékáru

Ezek remek változatai a hagyományos fehér lisztesnek, s ha még sütni sincs kedvünk, akkor meg is vehetjük bármelyik bevásárlóközpontban. Vegyük a zsírszegényebb verziókat és csemegézzünk!

Nyilván senkit se fogunk fogyókúrára a családból karácsonykor, nem célunk ekkor visszanyerni lánykori alakunkat sem, de nem lehetetlen egészségtudatos módon megélni az ünnepi gasztronómiát és hízás nélkül átvészelni az ünnepeket. Ez már több, mint elég.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Szotyola az egészségért

Apró magocskák, melyek általában szürke-fehér csíkosak, legtöbbet a boltok polcain mosolyognak szembe velünk egy-egy zacskóba csomagolva. Finomság, de egészség is ücsörög a csomagokban.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!