Menü

Életmódváltás, fogyókúra, alkoholstop, spórolás?

Hadd találjam ki! Idén lefogysz, leteszed a cigit, életmódot váltasz, futni fogsz, veszel terembérletet, előfizetsz diétás menüre, kevesebb alkoholt iszol, megtanulsz spórolni. Ismerős? Így kezdjük sokszor az új esztendőt.

„Sziasztok! Tudnátok nekem adni tanácsot, hogy hogyan álljak neki a fogyókúrának és az edzésnek? Tippek, ötletek, tanácsok. 30-40 kilótól szeretnék megszabadulni. Válaszokat előre is köszönöm.”

Vagy „Sziasztok! Mi a véleményetek a táncról? A tánc zsírégető? Lehet vele fogyni?”

„Boldog új évet mindenkinek! Eljött a január, ahogy terveztem kezdem az életmód váltás. Célom -10-15 kg májusig. Szerintetek, hogy kezdjem, mi a hatásosabb fogyás szempontjából?”

„Heti négy edzés mellett a szakaszos böjtölés vagy pedig a napi 5-6x étkezés kis adagokban segít elérni a céljaim?”

Nos legtöbb életmód közösségi oldal ezekkel a kérdésekkel van tele januárban. Máskor is egyébként, de ilyenkor különösen. Nincs semmi baj ezekkel a fogadalmakkal és a szándékkal, csak egy dolog fontos nagyon, ahogy a mondás is tartja: „az edzésnél egy dologra kell különösen figyelni: hogy elkezdődjön.” Különben hiába a terembérlet, otthonról sok minden nem fog változni.

Az életmódváltáshoz szükséges az elszántság, az akaraton túl a kitartás és egy jó terv, egy olyan időbeosztás, amelyben helyet kap állandó sávként heti háromszor-négyszer az edzés, legyen az bármilyen számunkra kedvelt testmozgás. Ha ez egy séta a munkahelyre és vissza, az már egy jó kezdet.

Az étrenden is könnyű változtatni, HA apró lépésekkel kezdjük, ne tegyük túl magasra az elvásárokat magunkkal szemben és ne drasztikus módon kezdjük, mert hamar elbukunk. Az első, amit tehetünk, hogy néhány alapélelmiszer lecserélünk reform ételekre, zabpehelyre, zablisztre, természetes édesítőre, egészségesebb zsiradékra, több friss élelmiszerre és kevesebb feldolgozott, fagyasztott, félkész ételre.

Ismét elindult egy új év, amely lehetőséget ad arra, hogy átgondoljuk, min szeretnénk változtatni az életünkben. A testmozgás beiktatása az egyik legjobb fogadalom, csak profitálhatunk belőle.

Szintén hasznos ígéret, ha megfogadjuk és betartjuk, hogy ettől az évtől kezdve rendszeresen részt veszünk szűrővizsgálatokon. Ha eddig ezt elsumákoltuk, akkor eljött az ideje, hiszen ezeknek a vizsgálatoknak a segítségével hozzájárulhatunk az esetleges betegségek korai stádiumban való felismeréséhez. A legtöbb szűrővizsgálat ráadásul gyors, mindössze pár perc és lehet, hogy kellemetlenek, de a legtöbb esetben fájdalommentesek.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.