Menü

Valentin nap és társkeresés

Olvastam a minap, hogy a világ legdrágább Valentin-napi vacsorája New York tetején tízezer dollárba, azaz majdnem négymillió forintba kerül. Mi a véleményünk a Valentin-napról, ki az aki tartja, ki az, aki elvből nem és hogyan keresnek ma párt az emberek? Erről írunk ma.

Ha Valentin-nap, akkor párkapcsolat. Ha párkapcsolat, akkor ismerkedés. Mert minden így kezdődik. Ez személyesen jobb és szerencsésebb, vagy használjuk ki az online tér adta lehetőségeket? A rohanó világ természetes velejárója, hogy inkább neten ismerkedünk, vagy mert egyszerűen kényelmesebb, olcsóbb és gyorsabb is?

Vajon elég biztonságos?

Az online társkeresés valóban gyors, egyszerű és kényelmes, de sok csaló is akad a virtuális térben, aki romantikus kapcsolat látszatával igyekszik visszaélni a helyzettel.

A netes társkeresés előnyeit, hátrányait, szabályait, buktatóit kutatjuk.

Miért van kereslet az internetes társkeresésre?

Ideális esetben a való életben találjuk meg a leendő társunkat, de ez nincs mindig így. Van, hogy máshogy alakulnak a dolgaink és az iskolai, főiskolai, később munkahelyi évek alatt nem találjunk meg a párunkat, sokaknak pedig a későbbiekben már problémát okoz az ismerkedés. Ennek oka, hogy nincs lehetőség rá, nincs nagy baráti kör, vagy az illető nem szívesen jár szórakozni, ekkor jöhet szóba az online ismerkedés, melynek óriási előnye, hogy a profilkészítés során megjelölhetjük, hogy milyen paraméterekkel rendelkezzen leendő választottunk, így elkerülhetjük a személyes találkozóknál a kellemetlen meglepetéseket, feltéve, ha az illető önmagáról igazat ír.

Ha a neten ismerkedünk, akár otthonról kényelmesen is megtehetjük, hiszen helyfüggetlen, még pizsamában is randizhatunk, egyszerű és kényelmes módja a párkeresésnek, ráadásul önbizalomnövelő is.

Hátránya, hogy sokkal több emberrel fogunk üzenetet váltani és talán randizni is, de olyannal, akivel tényleg passzolunk is egymáshoz, nem fog hetente összehozni az applikáció, ráadásul az online tér hiába csábítja az embert a virtuális kapcsolatok létrehozására, ezek a kapcsolatok, ahogyan a nevük is mutatja: virtuálisak, azaz nem valódiak. Persze lehetnek a későbbiekben azok, de tudni kell felismerni a buktatóit és betartani néhány dolgot. Egyik ilyen, hogy ha nem dolgoztuk fel a korábbi szakításunkat, akkor ne vágjunk bele.

Ha a szórakozóhelyen szólít le valaki, akkor egy félórás beszélgetés alatt sok mindent le lehet szűrni róla, amit online gyakran még többnapos levelezgetés során sem tudnánk meg az illetőről.

Sajnos jellemző, hogy nagyon sokan hazudnak a korukat, súlyukat, magasságukat, iskolai végzettségüket, családi állapotukat, sőt, lakhelyüket illetően. Régi képeket tesznek fel, mely már köszönőviszonyban sincs a valósággal.

Az online társkeresés lehet jól működő alternatíva és lehet vakvágány is, tenni kell egy próbát, de a buktatóival tisztában kell lennünk.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!