Menü

Valentin nap és társkeresés

Olvastam a minap, hogy a világ legdrágább Valentin-napi vacsorája New York tetején tízezer dollárba, azaz majdnem négymillió forintba kerül. Mi a véleményünk a Valentin-napról, ki az aki tartja, ki az, aki elvből nem és hogyan keresnek ma párt az emberek? Erről írunk ma.

Ha Valentin-nap, akkor párkapcsolat. Ha párkapcsolat, akkor ismerkedés. Mert minden így kezdődik. Ez személyesen jobb és szerencsésebb, vagy használjuk ki az online tér adta lehetőségeket? A rohanó világ természetes velejárója, hogy inkább neten ismerkedünk, vagy mert egyszerűen kényelmesebb, olcsóbb és gyorsabb is?

Vajon elég biztonságos?

Az online társkeresés valóban gyors, egyszerű és kényelmes, de sok csaló is akad a virtuális térben, aki romantikus kapcsolat látszatával igyekszik visszaélni a helyzettel.

A netes társkeresés előnyeit, hátrányait, szabályait, buktatóit kutatjuk.

Miért van kereslet az internetes társkeresésre?

Ideális esetben a való életben találjuk meg a leendő társunkat, de ez nincs mindig így. Van, hogy máshogy alakulnak a dolgaink és az iskolai, főiskolai, később munkahelyi évek alatt nem találjunk meg a párunkat, sokaknak pedig a későbbiekben már problémát okoz az ismerkedés. Ennek oka, hogy nincs lehetőség rá, nincs nagy baráti kör, vagy az illető nem szívesen jár szórakozni, ekkor jöhet szóba az online ismerkedés, melynek óriási előnye, hogy a profilkészítés során megjelölhetjük, hogy milyen paraméterekkel rendelkezzen leendő választottunk, így elkerülhetjük a személyes találkozóknál a kellemetlen meglepetéseket, feltéve, ha az illető önmagáról igazat ír.

Ha a neten ismerkedünk, akár otthonról kényelmesen is megtehetjük, hiszen helyfüggetlen, még pizsamában is randizhatunk, egyszerű és kényelmes módja a párkeresésnek, ráadásul önbizalomnövelő is.

Hátránya, hogy sokkal több emberrel fogunk üzenetet váltani és talán randizni is, de olyannal, akivel tényleg passzolunk is egymáshoz, nem fog hetente összehozni az applikáció, ráadásul az online tér hiába csábítja az embert a virtuális kapcsolatok létrehozására, ezek a kapcsolatok, ahogyan a nevük is mutatja: virtuálisak, azaz nem valódiak. Persze lehetnek a későbbiekben azok, de tudni kell felismerni a buktatóit és betartani néhány dolgot. Egyik ilyen, hogy ha nem dolgoztuk fel a korábbi szakításunkat, akkor ne vágjunk bele.

Ha a szórakozóhelyen szólít le valaki, akkor egy félórás beszélgetés alatt sok mindent le lehet szűrni róla, amit online gyakran még többnapos levelezgetés során sem tudnánk meg az illetőről.

Sajnos jellemző, hogy nagyon sokan hazudnak a korukat, súlyukat, magasságukat, iskolai végzettségüket, családi állapotukat, sőt, lakhelyüket illetően. Régi képeket tesznek fel, mely már köszönőviszonyban sincs a valósággal.

Az online társkeresés lehet jól működő alternatíva és lehet vakvágány is, tenni kell egy próbát, de a buktatóival tisztában kell lennünk.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.

Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.