Menü

Jön a gofri világnapja!

Édes emlékezésre hívjuk a kedves olvasókat! Már meg sem lepődünk az abszurdabbnál abszurdabb világnapokról olvasva, de most tegyünk egy kivételt és beszéljünk arról, hogy március 25-én van a gofri világnapja!

A gofrit a világon mindenhol ismerik és talán írhatom, hogy szeretik is, némi apró módosításokkal pedig a legtöbb helyen ugyanúgy készítik, és receptje már az 1600-as évek óta jelen van a világ gasztronómiájában.

A világ összes gofriját nem tudom felsorolni, de a belga, vagy brüsszeli gofri élesztővel készül, könnyed és ropogós. Téglalap alakja van, és az édes verzió a megszokott. Tejszínhabbal, mogyoró- vagy csokikrémmel tálalják.

A holland gofrit stroopwafelnek is nevezik és inkább a krémmel töltött ostyákhoz sorolható.

Az amerikai verzióban sütőport használnak a tésztához, emiatt vékonyabb lesz, mint a belgáéké. Sok helyen pedig nemcsak desszertként fogyasztják, hanem a sós változat is elterjedt, például uzsonnára, húsok mellé fogyasztva.

Hong Kongban is találunk egy igazán különleges gofrifélét, ami nem ropogós, hanem puha, és tele van buborékokkal, ezt speciális sütőben készítik.

A gofri világnapja alkalmából pedig mutatunk most néhány fenséges receptet, amivel érdemes megünnepelni ezt a jeles eseményt.

Az édes gofrik közül a legjobbak az úgymond „strandos” gofrik, pudinggal, vagy készíthetünk erdeigyümölcsös gofrit, vagy menteset, azaz egy egészségesebb verziót, laktóz, cukor és glutén nélkül. Nálunk nagy kedvenc reggelire a mini fahéjas változat, de létezik ma már vegán gofri és a gyerekekkel is könnyen elkészíthető almás-fahéjas.

Nyáron eperszüretkor egy jól megpakolt epres gofrival turbózhatjuk fel a nyarat, de ha igazán adni szeretnénk az élvezeteknek, akkor a csokikrémes -mogyorókrémes, málnás gofri a nyerő választás.

A gofri alaprecept egyszerű: 4 evőkanál cukor, 50dkg liszt, 20dkg margarin, 5dl tej, 4db tojás, 1csomag vaníliás cukor, 1csomag sütőpor és olaj kell hozzá.

A gofri tészta elkészítéséhez egy nagyobb keverőtálba szitáljuk a lisztet. Hozzáadjuk a sütőport, az egész tojásokat, a vaníliás cukrot, és alaposan összekeverjük, ezt követően hozzáadjuk a tejet, a puha margarint, a cukrot, és lehetőség szerint robotgéppel simára keverjük. Palacsintatészta sűrűségű tésztát kell kapnunk. Ha csomómentesre kikevertük a gofritésztát, fél órán át a hűtőben pihentetjük, majd ezt követően a gofrisütőt felmelegítjük és az olajjal vékonyan kikenjük. Belekanalazunk egy adag tésztát, és szép barnára megsütjük.

Az elkészült gofrit lekvárral, nutellával, porcukorral, olvasztott csokival, gyümölccsel…stb. kínáljuk. A gofrikészítésnél mindig figyeljünk rá, hogy a hozzávalókat csomómentesre, krémesen folyékonyra keverjük! Különösen ropogós lesz a gofri, ha a receptben lévő tejet langyos vízre cseréljük, és kicsit tovább sütjük. Ha tejjel készítjük, akkor puhább és sötétebb lesz a tészta. Sütés után a gofrit rácson célszerű pihentetni, mert, ha egymásra tesszük őket, megpuhulnak.

A gofri ideális reggelire, desszertnek, partira, gyerekzsúrra, felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt. Érdemes beszerezni egy gofrisütőt és kísérletezni az ízekkel! Jó étvágyat hozzá!

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.