Menü

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba?

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba? Plüss nyuszi/csirke/kacsa vagy csoki nyuszi/csirke/kacsa a tökéletes választás! – olvasom az egyik állatvédő egyesület facebook oldalán és megmondom őszintén teljes mértékben egyetértek a felhívásukkal!

Ahogy közeledik a húsvét, a szülők egyre csak azon gondolkoznak, mivel is lephetnék meg a csemetéiket és sajnos sokaknak jó ötletnek tűnhet, ám egyáltalán nem jó ajándék az élő nyuszi/csibe. Állatvédők elmondják minden évben, hogy miért nem.

Állatvédők óva intenek a húsvéti élő állat ajándékozásától, arra hívják fel a figyelmet, hogy csak felelős állattartó válassza az élő állatot húsvéti ajándéknak, vállalva, hogy az állatról egész életén át gondoskodik majd.

Az állatvédők elmondják, hogy tapasztalataik szerint a feleslegesen megvásárolt és felelőtlenül ajándékozott állatkák, kutyák és cicák mellett húsvéti ünnepek idején sok helyen állatvédelmi gond a megvásárolt húsvéti nyuszi, kiscsibe, ők sajnos az ünnepek elmúltával unott teherként maradnak a családok gyermekeinél, akik már nem szeretnének gondoskodni róluk.

Sajnos már olcsón vásárolható élő kiscsibe, pár ezerért pedig nyúl, melyet sokan arra használnak, hogy elkápráztassák húsvétkor gyermekeiket, s nem arra, hogy a felelős állattartásra neveljék a csemetéiket. Az állatvédők tapasztalata az, hogy az össze-vissza vásárolt élő állatok ünnepek után legtöbbször unott terhek maradnak és ami igazán elkeserítő, hogy a kisállatoktól sokan durva módon próbálnak megszabadulni.

Sajnos az ünnepi csillogás hamar elmúlik és ezek az ünnepekkor cuki ajándéknak tűnő kisállatkák a húsvét után unott jószágként szenved a lakótelepek lakásaiban.

Az állat táplálása, gondozása, ellátása, a szőrzetének takarítása, az ürülék és egyebek rendben tartása sokak számára már nyűg, sokan ráadásul allergiások is lehetnek az állatok szőrére, ilyenkor eresztik el az út szélén, vagy sajnos megölik, barbár módon eldobják őket.

A megunt kisállatokat dobozba zárva, az út szélére dobják ki, a díszhalaktól toalettbe lehúzással, madaraktól kalitkából kieresztéssel próbálnak megszabadulni. Ezek a kisállatok az ember segítsége nélkül életképtelenek, így elpusztulnak, ha nem gondoskodnak többé róluk.

Arról nem is beszélve, hogy a megunt házi kedvencet kidobni Magyarországon bűncselekmény, a 2004. évi X. törvény kimondja, hogy ezért letöltendő börtön is kapható.

Húsvétra élő kisállatok helyett ajándékozzunk mást, plüssállatot, édességet, dekorációs holmit, ügyességi és fejlesztő játékokat, saját kezűleg készített meglepetést vagy bármi mást, ami nem kerül egy védtelen, ártatlan kisállat életébe.

Fontos információ, hogy húsvét után több városban is elérhetők a nyuszimentő akciók, amelynek keretében beadhatók a megunt, nem várt meglepetésként kapott húsvéti élő nyuszik, kisállatok. A bahir.hu oldalán is minden évben hírt adnak a nyuszimentő akciókról!

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.