Menü

Tavaszi megújulás

A jó idő és a tavasz beköszöntével mi nők is szeretnénk ilyenkor kicsit rendbe tenni a formánkat, helyre billenteni az elmúlt téli, ünnepi időszak helytelen táplálkozását, eltüntetni az arcunkról a kialvatlanság, az öregedés vagy éppen a stressz jeleit. Ehhez egy tavaszi megújuló kúra lehet a segítségünkre.

Mindig az első lépés az alapos tisztítás és külső-belső hidratálás.

Semmi sem méregtelenít jobban, mint a tiszta víz! 2-3 liter ásványvíz szükséges testünk-lelkünk megújulásához, ráadásul felgyorsítja az anyagcserét, ami jótékonyan hat bármilyen diétára, kisimul bőrünk, eltűnnek a szem alatti sötét karikák. Ha kávézunk, mindig igyunk mellé egy pohár vizet.

Arcradír! Ez segít eltüntetni a felső, elhalt és károsodott hámréteget, melyet megtehetünk egy természetes összetevőkből (például cukorból vagy kávézaccból) álló, házilag otthon készített arcradírral, vagy bármelyik boltban készen megvásárolható termékkel.

Használjunk arcmaszkot!

Az arcmaszk segít újra puhává varázsolni az arcbőrt, én a magam részéről nem szeretem felesleges vegyszerekkel terhelni a bőröm, jobban szeretem a házilag elkészített, gyümölcsből, mézből és olívaolajból, tojásból, tejből vagy zöldségekből elkészített masszákat.

Vitaminpótlás!

A bőr fiatalságának megőrzésében nagy szerepet játszik a megfelelő C-vitamin és ásványi anyag, nyomelem bevitel. Ezt vagy ételekkel vagy étrendkiegészítőkkel érdemes bevinni a szervezetünkbe.

Illóolajok!

Bizonyos illóolajok jótékony hatással vannak a szervezetünkre és a bőrre is, cseppentsünk belőle egy kis tejbe vagy mézbe vagy bázisolajba és adjuk a fürdővízhez, azonban ügyeljünk arra, hogy csak a legjobb minőségű termékeket használjuk.

Válasszunk megfelelő kozmetikumokat! Ez nemcsak a tavaszi bőrmegújító kezelés miatt fontos, hanem bármely időszakban, ám mivel az időjárási viszonyok változásával bőrünk igényei is módosulnak a különböző évszakokban, így olykor eljön a krémváltás ideje is. A szél és a hideg ellen védő vastagabb, zsírosabb krémeket érdemes egy könnyebb emulzióra cserélni. A tavaszi és nyári szépségápolásban is részesítsük előnyben a könnyen beszívódó könnyű krémeket, arczseléket, géleket.

Fényvédelem! Kötelező!

Tavasszal a napsugárzás erősödik, ennek hatására megjelennek a pigmentfoltok, szeplők, ennek megoldása a megelőzés. A fényvédők használatát kellő időben kell elkezdeni, általában már március elejétől.

Friss levegő, szabadtéri mozgás!

A téli begubózás után – remélhetőleg - megnő a szervezet mozgásigénye is. Menjünk futni, biciklizni a szabadba, túrázzunk, kiránduljunk, vagy sétáljunk egy jó nagyot a napsütésben.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.