Mikor nem mosunk helyesen fogat?
- Dátum: 2024.04.24., 21:12
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- baktériumok, dörzsölő mozdulatok, fogápolás, fogmosás, fogmosási idő, fogsor, fogtisztítás, fogzománc, gyökér, helyes, hibák, íny, sörtéjű fogkefe, technika
Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.
Milyen hibákat követünk el a fogmosás során?
A fogmosás során valójában sokkal több hibát követhetünk el, mint azt elsőre a legtöbben gondolnánk, ugyanis jó néhány dologra oda kell figyelnünk!
Először is egyáltalán nem elhanyagolandó szempont, hogy megfelelő sörtéjű fogkefét használjunk.
A legtöbbünkre igaz, hogy a puha sörtéjű fogkefe ideális a fogaink számára, a kutatások mégis azt bizonyítják, hogy a vásárlás során rengetegen döntünk a közepes puhaságú sörték mellett. A keményebb sörtéjű fogkefék pedig már jóval kevesebbeknek valók – hiszen sokunknál károsíthatják a fogzománcot, a gyökereket és az ínyvonalat is.
Mennyire erősen dörzsöljük át a fogainkat?
A fogmosásnál legjobb, amit tehetünk, ha óvatosan, gyengéden mossuk meg a fogainkat. Az erős dörzsölő mozdulatok kerülendők.
Milyen gyakran cserélünk fogkefét?
Ha következetesen használjuk a fogkefénket, azaz naponta kétszer mosunk fogat - akkor egy átlagos darab élettartama körülbelül három hónap. Ez azt jelenti, hogy ennyi idő alatt biztos, hogy elhasználódnak a fogkeféink, ezzel pedig az a probléma, hogy a sérült, kopott sörték nem tisztítják meg elég alaposan a szánkat.
A fogkefét is megtisztítjuk?
Fontos, hiszen szempont, hogy mindig ép fogkefével mossunk fogat, fogmosás után pedig tisztítsuk is le alaposan, nehogy a következő fogmosáskor még onnan is baktériumok kerüljenek fogainkra.
Mennyi ideig mosunk fogat?
Ha túl kevés ideig mosunk fogat, akkor lehet, hogy nem vagyunk elég alaposak, legalább két percig kellene mosnunk a fogainkat, ám tanulmányok szerint egy átlagos ember fogmosási ideje a kutatások szerint csak 40-45 másodperc. Ennyi idő pedig valószínűleg nem elég arra, hogy minden fogunkat körültekintően megmossuk.
Megmossuk a nyelvünket?
Elfelejtjük és nem tesszük, pedig kellene, ugyanis rengeteg baktérium telepedhet meg a nyelvünkön is, amelyek aztán a fogainkra is átterjedhetnek.
S akkor lássuk, hogy néz ki egy helyesen kivitelezett fogmosás:
Helyezzük a fogkefénk fejét a fogakra úgy, hogy a fogkefe sörtéi kb. 45 fokos szöget zárjanak be az ínnyel.
Enyhe, körkörös/sepregető mozdulatokkal tisztítsuk meg a fogakat.
Haladjunk szisztematikusan, egyszerre egy fogcsoportot tisztítsunk meg.
A fogak külső oldalát körkörös, míg a belső felét sepregető mozdulatokkal kell megmosni.
A legfontosabb a megfelelő fogmosási technika elsajátítása, illetve a fogmosás során használt kellékek is igen nagy mértékben befolyásolják a fogmosás minőségét, így hatást gyakorolnak a fogaink egészségére.
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.