Menü

Írjunk gyógyszerlistát! Töltsük le az ÉletMentő applikációt!

Mai témám a mentők kérése adta: vezessünk gyógyszerlistát! Baj esetén a mentőszolgálat munkatársainak fontos tudni, milyen gyógyszert szedünk, így, ha eddig nem tettük érdemes megfogadni a mentők tanácsát.

Gyógyszerlista írásával is segíthetjük a mentősök munkáját - hívja fel a figyelmet a Facebookon az Országos Mentőszolgálat. Semmi bonyolultra nem kell gondolni, ugyanis egy egyszerű, papírra írt gyógyszerlista is segítheti a gyors életmentést, mert fontos információkat tartalmazhat a szakemberek számára.

A mentősök azt írták: „főleg idős és krónikus betegek esetén gyakran előfordul, hogy a beteg vagy hozzátartozói nem tudják, pontosan milyen gyógyszereket szed és milyen gyógyszerallergiája van.” Pedig az anamnézis felvételekor és az ellátás során nagyon fontos szerepe lehet az ilyen információknak, így érdemes felkészülni ebből. Legjobb, ha a szedett gyógyszerekről listát vezetünk és a kész, aktuális listát egy bárhol és akár a családtagok számára is könnyen elérhető helyen tároljuk.

Az köztudott, hogy amikor orvoshoz megyünk vagy gyermekeinket, idős szüleinket visszük orvoshoz, jó, ha nálunk van az összes korábbi egészségügyi ellátási dokumentáció, esetleges orvosok elérhetősége, hiszen ez mind nagy segítség tud lenni a helyes gyógykezelés kiválasztásakor.

Ugyanilyen fontos feljegyezni az esetleges gyógyszerallergiákat is.

A papíron vagy jegyzetfüzetben vezetett lista mellett egészségügyi információinkat az ÉletMentő applikációba is felvihetjük és amennyiben az alkalmazáson keresztül történik a segélyhívás, a mentésirányító továbbítani tudja ezeket a kiérkező mentőegységnek.

Őszintén bevallom, nem értek hozzá és nem is szeretem a kütyüket, nem vagyok mindig képben az alkalmazásokkal és tájékozatlan vagyok egy sor – a kamaszfiamnak alapvető - letöltéssel, nem mindig van kéznél a pénztárnál a pontgyűjtő App, de az ÉletMentő applikáció a telefonom kezdőképernyőjén kapott helyet és szülőként is, pedagógusként, felelősségteljes emberként is fontos, hogy ez kéznél legyen, méghozzá bármikor és azonnal!

Mi ez az életmentő alkalmazás?

Az ÉletMentő App egy mobilalkalmazás, amelyet az Országos Mentőszolgálat vezetett be. Az alkalmazás lehetővé teszi, hogy vészhelyzetben egyetlen gombnyomással felhívjuk az Országos Mentőszolgálatot. Az alkalmazás segít abban, hogy segélykéréskor az applikáció egy üzenetet is küldjön a mentésirányító központnak az adatainkkal, többek között a tartózkodási hellyel.

A Helyzetmeghatározás funkció megmutatja a GPS által bemért helyzetét, a legközelebbi defibrillátor készüléket, kórházat, rendelőintézetet vagy gyógyszertárat. Mindezek mellett az alapvető elsősegélynyújtást is bemutatja interaktív formában, témánként.

Nem szükséges internetkapcsolat sem a rendszer működéséhez. A Vészjelzés gombot 3 másodpercig nyomva tartani, az applikáció ugyanúgy el fogja küldeni a pontos helyzetünket a mentőknek, és tárcsázni fogja a segélyhívó számot.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.