Írjunk gyógyszerlistát! Töltsük le az ÉletMentő applikációt!
- Dátum: 2024.05.02., 08:03
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- dokumentumok, egészségügyi információk, életmentő alkalmazás, ÉletMentő applikáció, gyógyszerallergia, gyógyszerlista, mentős, mentőszolgálat, segélyhívás, szakember
Mai témám a mentők kérése adta: vezessünk gyógyszerlistát! Baj esetén a mentőszolgálat munkatársainak fontos tudni, milyen gyógyszert szedünk, így, ha eddig nem tettük érdemes megfogadni a mentők tanácsát.
Gyógyszerlista írásával is segíthetjük a mentősök munkáját - hívja fel a figyelmet a Facebookon az Országos Mentőszolgálat. Semmi bonyolultra nem kell gondolni, ugyanis egy egyszerű, papírra írt gyógyszerlista is segítheti a gyors életmentést, mert fontos információkat tartalmazhat a szakemberek számára.
A mentősök azt írták: „főleg idős és krónikus betegek esetén gyakran előfordul, hogy a beteg vagy hozzátartozói nem tudják, pontosan milyen gyógyszereket szed és milyen gyógyszerallergiája van.” Pedig az anamnézis felvételekor és az ellátás során nagyon fontos szerepe lehet az ilyen információknak, így érdemes felkészülni ebből. Legjobb, ha a szedett gyógyszerekről listát vezetünk és a kész, aktuális listát egy bárhol és akár a családtagok számára is könnyen elérhető helyen tároljuk.
Az köztudott, hogy amikor orvoshoz megyünk vagy gyermekeinket, idős szüleinket visszük orvoshoz, jó, ha nálunk van az összes korábbi egészségügyi ellátási dokumentáció, esetleges orvosok elérhetősége, hiszen ez mind nagy segítség tud lenni a helyes gyógykezelés kiválasztásakor.
Ugyanilyen fontos feljegyezni az esetleges gyógyszerallergiákat is.
A papíron vagy jegyzetfüzetben vezetett lista mellett egészségügyi információinkat az ÉletMentő applikációba is felvihetjük és amennyiben az alkalmazáson keresztül történik a segélyhívás, a mentésirányító továbbítani tudja ezeket a kiérkező mentőegységnek.
Őszintén bevallom, nem értek hozzá és nem is szeretem a kütyüket, nem vagyok mindig képben az alkalmazásokkal és tájékozatlan vagyok egy sor – a kamaszfiamnak alapvető - letöltéssel, nem mindig van kéznél a pénztárnál a pontgyűjtő App, de az ÉletMentő applikáció a telefonom kezdőképernyőjén kapott helyet és szülőként is, pedagógusként, felelősségteljes emberként is fontos, hogy ez kéznél legyen, méghozzá bármikor és azonnal!
Mi ez az életmentő alkalmazás?
Az ÉletMentő App egy mobilalkalmazás, amelyet az Országos Mentőszolgálat vezetett be. Az alkalmazás lehetővé teszi, hogy vészhelyzetben egyetlen gombnyomással felhívjuk az Országos Mentőszolgálatot. Az alkalmazás segít abban, hogy segélykéréskor az applikáció egy üzenetet is küldjön a mentésirányító központnak az adatainkkal, többek között a tartózkodási hellyel.
A Helyzetmeghatározás funkció megmutatja a GPS által bemért helyzetét, a legközelebbi defibrillátor készüléket, kórházat, rendelőintézetet vagy gyógyszertárat. Mindezek mellett az alapvető elsősegélynyújtást is bemutatja interaktív formában, témánként.
Nem szükséges internetkapcsolat sem a rendszer működéséhez. A Vészjelzés gombot 3 másodpercig nyomva tartani, az applikáció ugyanúgy el fogja küldeni a pontos helyzetünket a mentőknek, és tárcsázni fogja a segélyhívó számot.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Léteznek-e őszi könyvek?
Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.