Menü

Ezután másképp fogunk tekinteni a jégkockatartóra

Sokan nem is sejtik, hogy a jégkockatartó milyen sokoldalúan használható eszköz a konyhában. Meglepő, mennyi mindenre használható, ideje előkeresni!

A jégkockatartó apró kis rekeszei tökéletesen porciózzák a bele öntött fagyasztott ételt, így nagyon praktikus, hiszen sokféle élelmiszert, ételt - italt lehet kicsi kockákban tárolni a fagyasztóban.

A jégkockatartó nem csupán nyáron jön jól, ugyanis nemcsak vizet fagyaszthatunk le benne, hanem sok más egyéb dolgot is. A megmaradt húslevest, gyümölcsöket, friss fűszernövényeket vagy épp kávét!

Érdemes nagyobb mennyiségű zöldfűszert venni, vagy ha saját kertünk van, onnan szüretelni, és felaprítva jégkockatartóban lefagyasztani snidlinget, petrezselymet, koriandert, bazsalikomot – ezek a későbbiekben remekül használhatók ízesítő gyanánt.

Friss zöld fűszernövények aprítva és olívaolajban, vagy esetleg olvasztott vajban eltéve - nem értem, miért nem alkalmaztam ezt eddig!

Az ízesített jégkockák nagy népszerűségnek örvendenek. A nyári gyümölcsökből tegyünk apró darabokat a jégkockatartóba, engedjük rá a vizet, fagyasszuk le, majd használjuk fel a limonádéba és más italokba. A félbevágott és fagyasztott citromszelekkel, bogyós gyümölcsökkel feldobott italokat a fogyókúrázók is imádni fogják, hiszen olyan, mint egy gyümölcslé, gusztusos, jól mutat és az íze is kellemes.

A leggyönyörűbb limonádét készíthetjük, ha pici vízbe fagyasztunk le málnát, ribizlit, áfonyát, epret, és jégkocka gyanánt dobjuk az italunkba!

Talán még sosem hallottunk ilyet, de bort is lehet jégkockatartóba önteni és lefagyasztani. A vörösborral pörköltet, húsokhoz készült mártásokat ízesíthetünk. A fehérbort tehetjük bóléba, teába, meleg nyári estéken pedig hűsítő fröccsöt készíthetünk belőlük egy kis szódával.

Kávé kockákba fagyasztva? De még mennyire! Gondoljunk csak bele, milyen jó lesz, amikor jegeskávé-készítéskor nem sima vízből, hanem kávéból készült jéggel hűthetjük a kedvenc italunkat.

Kerülhet a jégkockatartóba víz helyett málnaszörp, narancslé, vagy akár egész gyümölcs is.

A szilikon jégkockatartóban akár bonbonokat is készíthetünk, én már próbáltam és könnyű volt használni. Csak meg kell olvasztani a csokit és a szilikonos jégkockatartóba adagolni. Ha többféle színű csokit használunk, vagy töltött csokit készítenénk, akkor hagyni kell időt a csokoládénak megdermedni az egyes rétegek között.

A jégkockák a szépségápolásban is jó szolgálatot tehetnek, a fájdalmasabb műveletek, például epilálás vagy gyantázás előtt hűsíti a bőrt, de csípésre, napégésre is kellemes hatású, a reggeli karikás, fáradt szemekről, szem alatti karikákról nem is beszélve.

A szakemberek arra azért felhívták a figyelmet, hogy bár fagyasztás egy kiváló tartósítási eljárás, azért még ezzel a módszerrel sem tárolható az „örökkévalóságig” az étel, minőségromlás nélkül.

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.

Hogyan öntözzük helyesen a kaktuszt

A kaktuszok koplalóművészek, és nagy mennyiségű vizet tudnak tárolni törzsükben. Így kell helyesen öntözni őket, hogy kellő módon fejlődjenek.