Menü

Számos veszély leselkedhet a strandon, uszodában

Az úszás vitathatatlanul egészséges, azonban a strandon, úszómedencében lévő kórokozók fertőzéseket okozhatnak.

Ismét itt a strandszezon, azonban a fürdőkben nem csak nyáron leselkednek ránk veszélyek, ezért nagyon fontos, hogy a fertőzéseket mindig igyekezzünk elkerülni, különben könnyen elkaphatunk valamilyen húgyúti vagy hüvelyfertőzést, de fülgyulladás és szemfertőzés is kialakulhat.

Hogyan vigyázzunk az egészségünkre?

Óvjuk a füleinket!

Az egyik leggyakoribb betegség a fülgyulladás, mely strandolás alkalmával meglehetősen gyakran fordul elő, nagyon fájdalmas lehet és az esetek nagy részében szakorvosi tisztítást, kezelést igényel. A gyerekek nagy része már találkozott a középfülgyulladással, mely igen fájdalmas betegség.

Úszás, strandolás közben sajnos gyakran kerül víz a fülbe, ami a külső hallójáratok gyulladását okozhatja. A fürdősapka nem biztosít 100 százalékos védelmet, sőt tapasztalatom alapján a víz bekerül a sapka alá, ezért a fül védelmére a gyógyszertárakban kapható speciális szereket, víztaszító hatású fülolajat ajánlom. Ha már kialakult a fertőzés, az úszás tilos.

A nők rettegett félelme a hüvelygomba.

Strandolás után a nők gyakran szenvednek különböző hüvelyfertőzésektől vagy a hüvelygomba tüneteitől. Vannak olyan szerek melyek megelőzés céljából használhatók, és a hüvely flóráját egyensúlyban tartják.

A lábgörcs magnéziumhiány oka, ennek megelőzéséről is gondolkodhatunk edzés előtt.

A lábgomba gyakori betegség, a strandolás, uszodák leggyakoribb kellemetlen velejárója, a papucs segít megelőzni a fertőzést, illetve a lábujjaink szárazra törlése, fertőtlenítése ajánlott.

A strandolás veszélyei között említhetjük a napszúrást, mely ellen sapkával, a fej eltakarásával védekezhetünk, kerüljük a déli meleget, a közvetlen napsugárzást, a nem szellőző ruhákat és a melegben végzett, kimerítő fizikai munkát, sportot.

A strandon ne felejtsünk el védekezni a napégés ellen. Noha sok napégéstől védő szer vízlepergető, azért tanácsos többször is bekrémezni magunkat és családtagjainkat.

Talán nem kifejezetten a strandolás veszélyei között tartjuk számon, de mióta a Balaton partján strandolásunk alkalmával a kisfiam hátába egy kullancs kapaszkodott, így azóta erre is figyelek. Strandolás után érdemes megvizsgálni a testet, nincs-e rajta kullancs.

A strandolás kellemetlen velejárói között találkozhatunk felfázással, fülgyulladással, húgyúti diszkomfortérzettel, hólyagproblémákkal, fertőzésekkel, körömgombával, hasmenéssel, pedig sokat tehetünk azért, hogy megelőzzük a leggyakoribb nyári megbetegedéseket. Kérem fokozottan vigyázzanak a gyermekeikre és kerüljék a fürdésre alkalmatlan helyeket! Jó strandolást kívánok!

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!