Menü

Hogyan legyen a medence vize kristálytiszta?

Ha úgy döntünk, beruházunk egy medencére, akkor fontos utánanézni annak is, hogyan érhető el a víz tisztán tartása, hiszen egy koszos, algás vízű medencében senkinek sem lesz kedve fürödni. Hogyan érjük el, hogy a medence vize ne legyen a baktériumok táptalaja, hanem szép, tiszta és átlátszó maradjon?

Ha rávettük magunkat, hogy beruházzunk egy épített medencébe, vagy egy merev falú, vízforgatós rendszerű pancsolóba, akkor bizony érdemes beleásni magunkat abba is, hogy hogy kezeljük, tisztítsuk meg a vizet.

Ha a medencénk vize koszos, algás, piszkos, akkor az nemcsak esztétikailag jelent gondot, hanem egészségügyi problémákat is okozhat, pl. a szem irritációját, esetleg bőrproblémákat.

Mit tehetünk a medencénk tisztán tartása érdekében?

Amikor a kánikulai időszakban naponta használjuk a medencénket, s többször fürdünk benne, sok esetben izzadság és naptej is belekerül a vízbe, a nemkívánatos anyagok pedig szennyezik a vizet, a belehulló apró levelekről, rovarokról nem is beszélve. Ilyenkor a mikroorganizmusok miatt a víz algásodik és zöld lesz.

Hogy a medence vize kristálytiszta legyen és sokáig szép maradjon, mindenképp használjunk, szűrőberendezést. Én gyakran mérem a víz értékeit, többek közt az algásodás mértékét, s amint ezek az értékek eltérőek lesznek a normáltól, akkor be kell avatkozni.

Nézni kell a pH szintet, használjunk klórt, rendszeresen fertőtlenítsük a vizet. A víz PH értékét pH+ vagy pH- vegyszerrel módosíthatjuk aszerint, hogy emelni vagy csökkenteni szeretnénk az értéket.

A vízforgató, szűrőberendezés alapdolog, kulcsfontosságú. Vehetünk papírszűrős vagy homokszűrős vízforgatót, itt a teljesítmény a lényeg, ami a medence méretétől is függ.

Mit kell tudni a klórozásról?

A nem kívánatos mikroorganizmustól klór segítségével szabadulhatunk meg.

A medenceháló is fontos kellék! A vízen úszkáló faleveleket, bogarakat ezzel tudjuk eltávolítani, lehalászni.

Sikáljuk át a medence oldalát! Az algásodás és a finomabb szennyeződés eltávolítása érdekében a medence alját és bizony a falait is heti egy alkalommal érdemes átkefélni.

Mi az a medenceporszívó?

Ez az az eszköz, amely segít a víz aljára szálló homok, por és egyéb részecskék összegyűjtésében. A vízforgató rendszerbe kell csatlakoztathatni a porszívót, így annak erejével tisztíthatjuk meg a medence alját.

Alkalmazok pelyhesítőszert is, mely segít a szennyeződések könnyebb felporszívózásában, eltávolításában. is szépen felporszívózhatod.

A skimmer is fontos.

Ha épített medencéd van, figyelj a skimmerre! Mi az a szkimmer? Egy nagyon hasznos eszköz a medence tisztán tartásához. A szkimmer jelentése az, hogy fölöző, s az a dolga, hogy a vízfelszínen úszó szennyeződéseket összegyűjtse.

Forgassuk naponta a vizet! Az, hogy erre hány órán át van szükség, nagyban függ medencénk méretétől. A víz forgatása garantálja, hogy a víz tisztaságát és pH-szintjét biztosító szerek eljussanak a medence minden egyes pontjára.

Ha kisgyerek van a háznál, zárjuk el a vegyszereket, ha pedig nem használjuk a medencét, takarjuk le. Ezzel megakadályozhatjuk, hogy nagyobb viharok esetén le legyen levelekkel és rovarokkal a víz.

Soha ne feledjük el a biztonságos fürdőzés szabályait! Kisgyermeket - de még nagyot sem – soha, semmikor, semmilyen körülmények között, egyetlen percre sem hagyjunk felügyelet nélkül még a legkisebb medencében sem! Soha!

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.