Iskolai ballagás, évzáró, osztálykirándulások a kánikulában
- Dátum: 2024.06.21., 06:57
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- biztonság, évzáró, faktorszám, fényvédelem, hőségriadó, Iskolai ballagás, kánikula, nyári szünet, osztálykirándulások, ünnepség, vakáció
Sok helyen a napokban tartják az általános iskolai ballagásokat, az évzáró ünnepségeket, osztálykirándulásokat.
Idén először a megszokottnál körülbelül egy héttel később, június 21-én kezdődik a nyári szünet (tavaly már június 16-án véget ért a tanítás), így az általános iskolai ballagásokat, évzárókat is később, többnyire június végén tartják, ahogy az osztálykirándulások ideje is ezekben a hetekben volt/van.
Mivel a következő napokban is rekkenő hőség lesz (konkrétan tudom, hogy holnap akár 35-36 fokig is emelkedhet a hőmérséklet) emiatt az országos tisztifőorvos harmadfokú hőségriasztást adott ki az ország egész területére 2024. június 19-én (szerda) 0.00 órától 2024. június 22-én (szombat) 24:00 óráig – olvastam az eduline oldalán.
Mit lehet tenni, ha a forróságban kirándul a gyerek, vagy az iskola udvarán tartják az évzáró ünnepséget? A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ tájékoztatása szerint az egyik legfontosabb, hogy legyen mindig kéznél elegendő víz, hiszen a hőségben sokkal több folyadékot kell fogyasztanunk.
Nagyon fontos ebben az időben a megfelelő fényvédelem is, melynek lényege, hogy valamilyen módon megakadályozzák a fénysugarak bőrbe jutását.
Erre alkalmas a fényvédő ruházat, a világos öltözet, a fejfedő, kerülve a sötét színeket, mert azok jobban elnyerik a hősugarakat.
A fényvédő krémek használata meggátolja a napfény bejutását és elnyelődését a bőrben. A naptejek általában egy számmal jelzett érték segítségével mutatják meg, hogy a készítmény használatával mennyi időt lehet eltölteni a napon, ez az érték az SPF, ami a védelmet jelentő faktorszám. A rövid hatású szerek azok, melyeknél az SPF 6-10 között van, a közepes hatásúaké 10-30 között, míg erős hatással bír 30-50 közötti érték és nagyon erős védelmet kapunk az SPF50+ jelöléssel ellátott termékeknél. Az UVB jelzés mellett azonban mindig érdemes figyelni, hogy az adott készítmény UVA sugárzás ellen is használható-e.
A faktorszámot mindig bőrtípusunk szerint válasszuk meg, például a szőke hajú és kék szemű egyének magasabb faktorszámú fényvédő használata javasolt é különösen fontos a kisebb gyerekek védelme, akiknek a bőre még vékonyabb, érzékenyebb.
Az osztálykirándulások szervezésénél figyelembe kell venni a kirándulás időtartamát (egynapos vagy többnapos) és a várható időjárást, majd aszerint kell felhívni a szülők figyelmét, hogy mi kerüljön a táskába. Fontos a naptej, a kullancsriasztó, az esőkabát, az elemózsia legalább egy napra, a folyadék, mely alatt lehetőleg vizet értsünk. Hasznos, ha van egy kulacs a gyermeknél, amit bármikor újratölthet.
Az óvoda és az iskola egy viszonylag védett környezet a gyerek számára, kötött szabályokkal és szakszerű felügyelettel, a nyári szünet alatt azonban a szabályok és a korlátok is lazulnak, ami gyakran vezet balesethez. Nekünk szülőknek, felnőtteknek kell odafigyelni, hogy megóvjuk gyermekeinket a rájuk leselkedő veszélyektől. Minden gyereknek tartalmas, izgalmas és élvezetes, biztonságos vakációt kívánok! (Szülőknek pedig néhány jó erős meleg kávét és ha minden cérna szakad, akkor egy jó pohár hideg bort)
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!