Menü

Ne használjuk a lejárt naptejet!

Amikor beköszönt a kánikula, hajlamosak vagyunk csak előkapni a tavalyi fényvédő készítményeket, gondolván „ jó lesz az még idén”, ám most elmondunk néhány okot, amiért sose használjuk a lejárt szavatosságú napvédő szereket, sem semmilyen más lejárt kozmetikumot.

Sajnos csak az élelmiszerek, hanem a szépségápolási, egészségügyi termékek szavatossága is lejárhat, ami alól a naptej sem kivétel!

Mivel szezonális termékről van szó, így valahol érthető, ha a tavalyit nem dobjuk ki, mikor még félig tele van, hanem eltesszük a következő szezonra, ám jusson eszünkbe, hogy romlandó termékekről van szó és használata a lejárat után következményekkel járhat.

Egy bőrgyógyász szerint már az is elég nagy probléma, hogy a lejárt szavatosságú naptej nem igazán véd az UV-sugaraktól, ráadásul vízálló hatása is gyengül, ezért már nem adja azt a védelmet, amit korábban.

Mivel a lejárat utána a benne lévő összetevők szétbomlanak, így számolni kell azzal is, hogy bőrirritációt, allergiás reakciókat okozhatnak. A lejárt szavatosságú készítményekben ráadásul baktériumok, sőt, penész is kialakulhat, ez pedig fertőzésekhez vezet.

Ha nem tudjuk a termék lejáratát, nem látszik a szavatossági idő, mert esetleg lekopott, elmosódott róla a dátum, akkor az állagát, szagát, színét kell megvizsgálnunk. Ha egyáltalán nem hasonlít régi állagára, vagy a színe sárgás lett, már ne használd a naptejet, inkább szerezz be egy újat!

Tudni kell, hogy minden szépségápolási termék más és más anyagokból áll, ezért érdemes odafigyelni mindegyiknek a szavatossági idejére. Ha nem akarjuk, hogy a bőrünknek problémái legyenek, sose használjunk szavatossági időn túli termékeket, inkább dobjuk ki őket és ruházzunk meg egy újra, minőségire.

Melyik termék körülbelül meddig áll el?

A hidratáló krémek maximum egy évet bírnak ki, de azt gondolom ez idő alatt el is fogynak. Az arclemosók közül az olajos alapúak egy évig őrzik meg a hatásukat, de a tejes és vizes verziókat jobb, ha egy fél év alatt elhasználjuk.

A testápolók két évig is használhatók, a fényvédő krémek pedig a lejárati dátumuk szerint adnak védelmet a nap káros sugarai ellen. Általában 3-6 hónap után, de minimum évente illik cserélni.

A szempillaspirált három hónap után szigorúan ki kell dobni, mert árthat a szemnek, tapasztalataim szerint addigra be is száradnak, megváltozik a textúrájuk.

Az ajakápolók és a rúzsok is gyorsan fogynak, de ezek is bírják másfél-két évig.

A bőrápolási- és több sminktermék hátulján is egy kis henger alakú ikon jelöli, hogy a felbontás után hány hónapig lehet használni még az adott készítményt. Tehát ha egy krémen például a 12M jelölést látni, akkor azt egy évig használhatjuk fel a felbontástól számítva.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.