Hűsítő tippek alváshoz – itt a kánikula!
- Dátum: 2024.07.08., 05:48
- Martinka Dia
- képek: pixabay
- ágyneműszett, alvás, előrejelzés, hálószobahűsítő tanácsok, hőmérséklet, hőség, hűsítő ágybetétek, hűsítő matracvédők, hűsítő tipp, időjárás, kánikula, légkondicionáló, memóriahab, párna
Bizony el sem merem mondani hány fokos napi hőmérsékleteket mutatnak az időjárásjelző oldalak a hétre, de azt elárulom, hogy jó lesz megjegyezni, hogy mit tehetünk a kánikula elviselhetőbbé tételéért, például este, amikor aludni szeretnénk.
Amikor 36-38 fokig felkúszik a hőmérő higanyszála, akkor bizony jól jönnek a hálószobahűsítő tanácsok, hogy jobban tudjunk aludni a már-már elviselhetetlen hőségben.
Összegyűjtöttünk néhány hűsítő tippet, amit bevethetünk a hálószobában, ha épp nincs légkondicionálónk otthon.
A napok óta tartó kánikulában sokan nehezebben alszanak el és csak forgolódnak éjszaka.
Hűsítő párnáról már hallottam, ez a legnagyobb melegben hű, kényelmes társ lehet. Egy hűsítő gél töltettel ellátott memóriahabos párnáról van szó, ami akkor is sokat segít az elalvásban és a pihenésben, amikor kánikulai meleg van, mint például a napokban.
Válasszunk ilyenkor nyári ágyneműszettet. Talán sokan nem is értik, mit értek ágynemű alatt, hiszen 30 fokban kinek kell ágynemű… bizony vannak, akik nyáron is takaróval szeretnek aludni (köztük én is), a legegyszerűbb megoldás számukra, ha csak paplanhuzatot használják ilyenkor.
Nem hallottam még eddig róla, de léteznek hűsítő matracvédők, amelyek kifejezetten nyári, hűsítő hatású matracvédőkként funkcionálnak.
Hasonlóak a hűsítő ágybetétek is. A matracvédőn kívül az ágybetét is szuper alternatíva a kánikulai melegben alváshoz. A vékony, légáteresztő anyagból készült hűsítő ágybetétek ilyenkor remek szolgálatot tehetnek a pihenésünkért.
Nemcsak hűsítő matracvédőt és ágybetétet, hanem hűsítő matracot is lehet kapni, ami nem leglepő, hiszen télen a melegítő ágybetét a sláger, miért ne lehetne ennek nyári párja a forró nyári időszakra ajánlott hűsítő matrac. Nagyobb beruházást igényel, de gondoskodik a megfelelő légáteresztésről és hűsítésről, így minden eddiginél nagyobb komfortérzet érhető el velük nyáron.
Az elalvás egyik alapvető feltétele a testhőmérsékletünk csökkenése. Vegyünk lefekvés előtt egy langyos zuhanyt, ha nagyon meleg van, akár kétszer-háromszor is ismételhetjük. Ne törülközzünk meg teljesen, hagyjuk, hogy lassan hűtse le a párolgás a testünket, ha pedig nagyon szenvednénk a hőségtől, egy vizes borogatás a csuklón, bokán, halántékon szintén segíthet.
Természetesen használhatunk klímát, ám ennek is megvannak a szabályai. A légkondicionált szoba és a külső hőmérséklet közt nem ajánlott 8-10 maximum 12 foknál nagyobb különbségnek lennie, a télen ideális 18-19 fok a hőségben túl alacsony lehet.
Ha nincs klíma, aludjunk nyitott ablaknál (míg napközben csukott ablakkal és leengedett redőnnyel védekezzünk a szoba túlmelegedése ellen), lefekvés előtt pedig ventilátorral hűtsük le kissé a levegőt és akár egy vizes lepedőt is akaszthatunk az ablakra.
Remélem hasznosnak találták ezt a kis összefoglalót, mindenkinek a lehető legjobb pihenést kívánom mindenkinek és kitartást a forró napokhoz.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.