Menü

A társasjátékok fejlesztő hatása

A társasjátékok fejlesztő hatása talán sokaknak nem ismeretlen, hiszen köztudottan fejleszti a koordinációs készségeket, ezért a gyerekeknek már egészen kicsi, pár éves kortól hasznos lehet. Játszva sokkal könnyebben megy vele a számolás megtanulása, és a színek és formák megismerése, valamint a szem-kéz koordináció fejlesztése is, ráadásul türelemre is megtanít.

A sok pozitív hatása mellett a társasjáték türelemre és együttműködésre is megtanít, ráadásul szórakoztató formában, arról nem is beszélve, hogy sok szülő számára mintegy joker tevékenység a borús, esős napokon, amikor nem lehet szabadtéri programokkal lekötni a gyerekeket.

A társasjátékok fejlesztő hatása számos területen megmutatkozik, ami miatt ez az egyik legnépszerűbb kellék, nézzük mi mindenre van jó hatással!

A logikára mindenképp!

A memóriafejlesztő és a logikai társasjátékok figyelemre késztetik a gyerekeket, így a koncentrációs készség javítására is kiválók, de segít fókuszálni is, ami sokszor egy felnőttnek is kihívást jelent.

Hogyan válasszunk társasjátékot?

A felnőttek számára is hasznos, de a társasjátékok fejlesztő hatása a gyerekeken látszik meg igazán, s bár a választás nem egyszerű, szerencsére óriási a kínálat belőlük. Amikor társast veszünk, vegyük figyelembe a gyerekek életkorát.

Kicsiknek a gondolkodás, a logika, valamint a memória fejlesztése lehet a fő feladat, de a kommunikációs- és szociális készségek is fejlődjenek, ezért érdemes olyan játékot venni, ami ezeket segíti.

Nagyobbaknak más szempontok alapján válasszunk. Náluk már fontossá válik a fókuszálás elsajátítása és a koncentráció javítása, emellett a csoportban való együttműködés és alkalmazkodás kialakítása és fejlesztése.

A társasjátékok között számos változat van, amelyek az egész családnak szólnak, felnőtteknek is szórakoztatók. Ilyenek a memóriát fejlesztő társasjátékok, a logikai társasjátékok, az együttműködésre ösztönző, vagy kooperatív társasjátékok.

A kooperatív társasjáték segít megérteni az emberi interakciókat, segít elismerni mások teljesítményét és elfogadni a vereséget. Ez mindenkinek hasznos lecke lehet – játékos formában.

Tovább megőrizhetjük mentális fittségünket, ha sok társas- és kártyajátékot játszunk - állapította meg egy kutatás. Az Edinburghi Egyetem tudósai megállapították, hogy azok, akik rendszeresen játszanak, jobb eredményeket érnek el a gondolkodást igénylő feladatokban és a memóriateszteken. Léteznek ma már online, virtuális társasjátékok is, ha nem megoldható a személyes jelenlét.

A felnőtteknek való társasjátékok sok hasznos célt szolgálnak és sok területen segítik a fejlődést. E játékok segítségével sokkal könnyebb lehet a generációk közötti kapcsolatok elmélyítése, de gyakran használják munkahelyi csapatépítések alkalmával is.

Magyarország legkülönlegesebb kirándulóhelyei tavasszal

A tavasz az egyik legjobb időszak a túrázásra Magyarország hegyvidékein és környezetében. A természet újjáéled, a virágok nyílni kezdenek, és a kellemes hőmérséklet ideális a hosszabb sétákhoz, kiránduláshoz. Az alábbiakban néhány csodálatos túraútvonalat, tavaszi látnivalót nézhetünk meg, amelyeket érdemes felfedezni az év korai szakaszában.

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.