Metamorf masszázs, a testi-lelki felfrissülés
- Dátum: 2024.07.12., 05:57
- Erdős Dorka
- képek:pexels.com
- átalakulás, energia áramlás, lelki gát, magzati kor, reflexpont
A masszásról évezredek óta tudjuk, hogy igen hasznosak számunka, mivel testünk és lelkünk is felfrissülhet, gyógyulhat, pihenhet általa. A metamorf masszázs is bizonyos értelemben erre hivatott, nézzük, mit is rejt magában.
A metamorf kifejezés egy görög eredetű szó, ami az átalakulás, vagyis metamorfózis szóból ered. Azt egész életünk egy nagy változás, hiszen szinte semmi sem állandó, ami körülvesz minket, minden egy kicsit alakul valamilyen irányba. Érnek minket különböző behatások, legyen az rossz, vagy jó, mindig alakulunk általuk. Az életünk folyamán történhetnek olyan megrázó, stresszes, traumatizáló események, melyek gátat szabhatnak életünk kiteljesedésében Ezek a lelkileg megrázó behatások elraktározódnak tudatalattinkban, gátat építenek a boldogság útjába, ezáltal nem tudjuk életünket úgy élni, ahogy azt valójában szeretnénk. Ezen energiaáramlások blokkolásának feloldásában segíthet nekünk ez a módszer, mely Gaston Saint-Pierre reflexológus nevéhez fűződik.
A metamorf masszázs vagy metamorf érintés egy olyan technika, mely nem az izmok, ízületek gyurmázásán alapul, hanem bizonyos pontok stimulálásán. Ezen érintések olyan energetikai befolyással vannak testünkre és ezáltal lelki világunkra, mely mély tudatalatti állapotokba juttathat el minket. A módszer a fej, a kéz és a láb reflexpontjait veszi célba, ezek a zónák ingerfelvétel után a gerincet stimulálják, amitől az energiaáramlás beindul. A masszázs közben a kezelt egyén olyan mély megnyugtató állapotba is eljuthat, mely a magzati léthez hasonló. Fontos megjegyezni, hogy életünk során nagyon meghatározóak a magzati korban elszenvedett traumák, erre a többség nem is gondol, pedig minden innen indul.
Maga a masszázs három, úgynevezett „múlt-síkon” is képes segíteni, az előző életekből hozott emlékek, a magzati korban ért sérelmek és a születés után érkezett traumák feloldására is alkalmas. Ezen negatív hatások okozhatják például a félelmeinket, a gátlásainkat, a szégyenérzetet, a dühöt, a depressziót, pánikbetegséget és, hogy testi tüneteket is említsünk, az emésztési gondokat, a gyomorideget, a körömrágást, az ízületi problémákat, migrént, görcsöket, szív- és érrendszeri panaszokat.
Azoknak is kifejezetten ajánlott, akik veleszületett, vagy a születéssel együtt bekövetkezett rendellenességgel élnek. A kezelést bárki igénybe veheti, gyerekek és idősek is. A masszázst minimum hetente kell alkalmazni, de lehet egy héten kétszer is, hiszen mindenkinek az egyéni igényeihez kell szabni. Mellékhatással pedig nem kell számolni, ebben is igen különleges.
A metamorf masszázs egy olyan módszer, mely segít feloldani a lelki gátlásokat, mellyel megszűnhetnek különböző testi-lelki tüneteink, kiteljesedhet és boldogabb lehet az életünk.
Elment a hangod? – Így kezeld
Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.
Civilizációs betegségeink
A civilizációs betegségek esetében nem a fertőző vagy krónikus betegségekre kell gondolni, mégis mondhatni járványszerűen terjedő egészségügyi problémák. Mitől és hogyan alakulnak ki a civilizációs betegségeink?
Idén is lesz Mikulásgyár!
November 29. és december 21. között megrendezik ismét programjaikat a Mikulásgyár dolgozói, szervezői, hogy segítsenek a rászoruló gyerekeken!
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?
Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
Hatásos légzőgyakorlatok
Légzőgyakorlatokat nemcsak rehabilitációs célból érdemes végezni, hanem azért is, hogy megőrizzük egészségünket, megnyugtassuk testünket, hanem lelkünket is. Megnéztük, hogyan iktathatjuk be őket a mindennapjainkba, és azt is, hogy mit nyerünk ezáltal.