Menü

Metamorf masszázs, a testi-lelki felfrissülés

A masszásról évezredek óta tudjuk, hogy igen hasznosak számunka, mivel testünk és lelkünk is felfrissülhet, gyógyulhat, pihenhet általa. A metamorf masszázs is bizonyos értelemben erre hivatott, nézzük, mit is rejt magában.

A metamorf kifejezés egy görög eredetű szó, ami az átalakulás, vagyis metamorfózis szóból ered. Azt egész életünk egy nagy változás, hiszen szinte semmi sem állandó, ami körülvesz minket, minden egy kicsit alakul valamilyen irányba. Érnek minket különböző behatások, legyen az rossz, vagy jó, mindig alakulunk általuk. Az életünk folyamán történhetnek olyan megrázó, stresszes, traumatizáló események, melyek gátat szabhatnak életünk kiteljesedésében Ezek a lelkileg megrázó behatások elraktározódnak tudatalattinkban, gátat építenek a boldogság útjába, ezáltal nem tudjuk életünket úgy élni, ahogy azt valójában szeretnénk. Ezen energiaáramlások blokkolásának feloldásában segíthet nekünk ez a módszer, mely Gaston Saint-Pierre reflexológus nevéhez fűződik.

A metamorf masszázs vagy metamorf érintés egy olyan technika, mely nem az izmok, ízületek gyurmázásán alapul, hanem bizonyos pontok stimulálásán. Ezen érintések olyan energetikai befolyással vannak testünkre és ezáltal lelki világunkra, mely mély tudatalatti állapotokba juttathat el minket. A módszer a fej, a kéz és a láb reflexpontjait veszi célba, ezek a zónák ingerfelvétel után a gerincet stimulálják, amitől az energiaáramlás beindul. A masszázs közben a kezelt egyén olyan mély megnyugtató állapotba is eljuthat, mely a magzati léthez hasonló. Fontos megjegyezni, hogy életünk során nagyon meghatározóak a magzati korban elszenvedett traumák, erre a többség nem is gondol, pedig minden innen indul.

Maga a masszázs három, úgynevezett „múlt-síkon” is képes segíteni, az előző életekből hozott emlékek, a magzati korban ért sérelmek és a születés után érkezett traumák feloldására is alkalmas. Ezen negatív hatások okozhatják például a félelmeinket, a gátlásainkat, a szégyenérzetet, a dühöt, a depressziót, pánikbetegséget és, hogy testi tüneteket is említsünk, az emésztési gondokat, a gyomorideget, a körömrágást, az ízületi problémákat, migrént, görcsöket, szív- és érrendszeri panaszokat.

Azoknak is kifejezetten ajánlott, akik veleszületett, vagy a születéssel együtt bekövetkezett rendellenességgel élnek. A kezelést bárki igénybe veheti, gyerekek és idősek is. A masszázst minimum hetente kell alkalmazni, de lehet egy héten kétszer is, hiszen mindenkinek az egyéni igényeihez kell szabni. Mellékhatással pedig nem kell számolni, ebben is igen különleges.

A metamorf masszázs egy olyan módszer, mely segít feloldani a lelki gátlásokat, mellyel megszűnhetnek különböző testi-lelki tüneteink, kiteljesedhet és boldogabb lehet az életünk.

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?