Menü

Nyaralás szezonon kívül

Vészesen közeledik a nyár vége, azonban, ha nem voltál még nyaralni, akkor ne bánd, hiszen a főszezonon kívül is el lehet utazni bárhová, és sokszor még jobban is járunk vele. A nyári hajrára már a legtöbb kedvelt turistacélpont fel van készülve, és ez többek között azt is jelenti, hogy ezekben a hónapokban a szolgáltatók az áraikon is emelnek, hiszen a kereslet is sokkal magasabb, mint más évszakokban. Mindegy, hogy a Balatonra, vagy Görögországba szeretnénk utazni nyáron, láthatjuk, hogyha nem kapunk időben észbe, akkor a szálláshelyek nagy része elfogy, vagy igen borsos árban vannak.

Az ár csak az egyik probléma, ami nem csak a szállás, hanem a repülőjegyek, vonatjegyek és buszjegyek esetében is igen magasra fel tud szökni. Megszokás miatt a legtöbb ember nyáron szeretne menni nyaralni, így már az nehézségeket okozhat, hogy a munkahelyünkön a nekünk megfelelő időben kapjunk szabadságot, mert mindenki más is ilyenkor szeretne elutazni. Ez indukálja azt is, hogy a frekventált helyeken hatalmas tömeg lesz, legfőképp július-augusztusban.

Amennyiben ráadásul délnek utazunk, ott még a hőség is rátesz egy lapáttal a problémákra, hiszen a tengerparti városokban még melegebb tud lenni, mint itthon. Vannak persze olyan eldugott földi paradicsomok, amelyek a legtöbb ember számára ismeretlenek, és még főszezonban sincsenek tele, de ezeknek a száma a megfizethető utazás révén egyre az elmúlt években egyre csak csökken.

Ezekre a problémákra adhat megoldást az, hogyha egy kicsit elengedjük a megszokásokat, és megpróbálunk egy szezonon kívüli időpontot keresni a nyaralásunknak. A leginkább „holt szezon” novembertől kezdődik, bár ez is attól függ, milyen helyre szeretnénk utazni, mivel azok az országok, akik rendelkeznek síparadicsomokkal, a téli hónapokban is népszerűek a látogatók körében. Ha nem vesszük ennyire szigorúan a kezdést, akkor már szeptembertől lehet viszonylag jó ajánlatokat találni, az október eleje olyan szempontból pedig igen szerencsés lehet, hogy a szinte kiüresedett tengerparti településeken még simán előfordulhat, hogy jó idő van. Amennyiben nem ragaszkodunk a fürdéshez, még könnyebb dolgunk van, hiszen rengeteg úti cél tárul elénk belföldön és külföldön is, ahová adott esetben a nyári árak töredékrészéért elutazhatunk.

Ezeket az utazásokat személyesebbnek élhetjük meg, hiszen a helyiek sincsenek túlterhelve, és adott esetben egy kedd esti sörözés közben el tudunk beszélgetni az ott élőkkel, vagy a dolgozókkal. A helyi látnivalóknál sem fog sor kígyózni, és ősszel már biztos, hogy nem kell a negyven fokkal küzdenünk, így akár az egész napot kirándulással tölthetjük. Tervezésnél azért érdemes megnézni a kívánt úti cél időjárási viszonyait, és ennek megfelelő ruházatot pakolni, hiszen az átmeneti évszakban könnyen lehet, hogy szükségünk lesz a réteges öltözködésre.

Ha szívesen próbálunk ki új dolgokat, akkor mindenképp érdekes lehet egyszer megnézni például Athént télen, vagy bármelyik másik olyan úticélt, amit eddig meg akartunk látogatni, vagy akár csak turistaszezonban láttunk. A helyieknek is segítünk azzal, hogyha nem csak három hónapig tudnak megélni a turistákból, és olyankor is túl vannak telítve munkával, hanem a tömeg eloszlik egy kicsit egész évre.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Magyarország legkülönlegesebb kirándulóhelyei tavasszal

A tavasz az egyik legjobb időszak a túrázásra Magyarország hegyvidékein és környezetében. A természet újjáéled, a virágok nyílni kezdenek, és a kellemes hőmérséklet ideális a hosszabb sétákhoz, kiránduláshoz. Az alábbiakban néhány csodálatos túraútvonalat, tavaszi látnivalót nézhetünk meg, amelyeket érdemes felfedezni az év korai szakaszában.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.