Menü

Hogyan vezess biztonságosan eső esetén

Az elmúlt napokban gyorsan ősziesre váltott az időjárás, és a kánikula helyett jelenleg a mindennapi csapadékkal kell szembenéznünk. Bár az idő hűvösebb lett, az eső ugyanakkor könnyen ellehetetleníti azt, hogy gyalog, vagy esetleg kerékpárral közlekedjünk. Ilyenkor sokaknál előkerül az autó, érdemes azonban odafigyelni arra, hogy a csapadék miatt megváltozhatnak a közlekedési viszonyok.

Pszichésen is megviselheti ez az embereket, van, aki frontérzékeny, így nem tud annyira odafigyelni vezetés közben, ha ennek tüneteitől szenved. A forgalomban résztvevők száma is megnövekszik egy – egy ilyen napon, akik közül többen késésben lehetnek, hiszen nem biztos, hogy számoltak az esővel, és azzal, hogy autóval kell elérnie reggel a munkába, vagy iskolába. Az emiatt kialakuló dugókban az emberek sokszor feszültebbek, és nem veszik figyelembe azt, hogy az általuk vezetett gépjármű máshogyan viselkedik ilyen időben. Nem véletlen az, hogy a kisebb – nagyobb közúti balesetek majdnem negyven százaléka csapadékos időben következik be. Ha odafigyelünk néhány dologra, akkor könnyen elkerülhetjük a kellemetlen, esetlegesen veszélyes helyzeteket!

Amennyiben esik az eső, mindenképp lassítsunk le, így könnyebben tudjuk irányítani a gépjárművet. Ilyenkor az út nedvessé válik, és egy csúszós réteg alakulhat ki rajta, ezért van szükség az alacsonyabb sebességre. Vannak olyan utak, ahol lejjebb is viszik a sebességkorlátozást, amennyiben csapadékos idő van. Bár zavaró lehet, hogy akár késhetünk is emiatt valahonnan, mindig gondoljunk bele abba, hogy fő a biztonság!

Érdemes azt is figyelembe venni, hogy a fékezés sem annyira egyszerű ilyenkor. Lassabban reagálnak a fékek, emiatt körültekintőbbnek kell lennünk, és lehetőleg el kell kezdeni fékezni időben, hogy biztonságosan álljon meg az autó, illetve, hogy a mögöttünk közlekedőknek is legyen lehetősége egy hosszabb féktávra. A kanyaroknak kiemelt figyelmet kell szentelnünk, hiszen itt még egyszerűbb megcsúszni.

Heves esőzés esetén, megromlanak a látási viszonyok, emiatt érdemes nappal is tompított fényszórót használni városon belül, hiába nem kötelező. Indulás előtt próbáljuk meg beállítani a megfelelő hőmérsékletet a kocsiban, hiszen főleg, ha egyedül utazunk, nehéz lehet megoldani a párásodás problémáját, és az egyébként is rossz látási viszonyok között még a figyelmünket is el tudja vonni az útról.

Főleg ilyen változékony időjárás esetén, érdemes minden reggel indulás előtt megnézni az előrejelzést, illetve érdemes elgondolkodni rajta, hogy tömegközlekedéssel utazzunk, hiszen ez sokszor biztonságosabb lehet. Ezáltal megszabadulunk a szélsőséges időjárási viszonyok okozta stressztől, és még a környezetért is teszünk. Ha erre nincsen lehetőség, próbáljunk meg a fentebb felsorolt dolgokra figyelni, illetve fokozottan ügyelni embertársainkra!

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!