Menü

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A gyerekek az okoskészülékek használata által állandó érzelmi nyomásnak vannak kitéve a virtuális térben, s bár kétségtelenül az okostelefon egy nagyon hasznos találmány, számtalan előnnyel, például könnyen ellenőrizhetjük a gyerekeinket, hol járnak, mit csinálnak, azonnal elérjük őket, a szakemberek viszont rendszeresen felhívják a figyelmet az okostelefonok használatának veszélyeire.

Milyen veszélyei lehetnek a telefonhasználatnak?

Nagyon sok gyerek naponta akár 6-7 órát tölt a képernyő előtt, ettől pedig kialakulhat a gyerekeknél figyelemzavar, és később más viselkedési problémák is.

Milyen negatív hatásai vannak az okostelefonoknak?

Elősegíti a szülő-gyerek kapcsolat gyengülését.

Hiába ülnek egymás mellett a nappaliban vagy az étkezőasztalnál, hiába töltenek sok időt egy helyen a szülők és a gyerekek, ez a köztük lévő kapcsolatot rontja, hiszen kezükben a telefonnal egy teljesen más, virtuális világban élnek – nem együtt, hanem egymás mellett. A valós és személyes kommunikáció is minimálisra csökken köztük.

Érzéketlenné válnak.

A világhálón keresztül szűretlen információ áradattal találkozik a gyerek. Számtalan rosszal, és jóval is, egy idő után pedig érzéketlenné válik ezekkel az ingerekkel szemben. Ezért van sokszor, hogy a gyerekek nehezen vagy egyáltalán nem tudják kifejezni az érzéseiket.

A mostani tinédzserek ritkábban hagyják el a lakást, nincs szükségük valódi kapcsolatokra, hiszen barátaik csak egy kattintásra vannak tőlük. Ennek köszönhetően viszont komoly problémákba ütközik az a fiatal, aki a virtuális világban nőtt fel.

Negatívan befolyásolja a felnőtté válásukat.

A virtuális világ miatt elszakadnak az élet valós dolgaitól. Negatív hatással lesz a szocializációjukra, nem sajátítanak el olyan tevékenységeket, amelyek szükségesek lennének a felnőtté válás folyamatához. Sajnos a virtuális világ sokszor izgalmasabb és érdekesebb számukra, mint a valós világ.

Depresszió, szorongás.

A gyerekek nem mindig tudják meghúzni a határt a valóság és a virtuális világ között. Összemosódik ez a két dolog, a napjaik pörögnek, tele lesznek elvárásokkal önmagukkal szemben. Nincs sikerélményük, meg akarnak felelni a virtuális térben és emiatt állandóan elégedetlenek, ez pedig szorongáshoz, depresszióhoz vezet.

Egyre több az elhízott.

Kimutatták, hogy az okostelefon hozzájárul az elhízáshoz. Azok, akik sokat használják, kevésbé mozognak, ritkábban végeznek fizikai aktivitást, a barátaikkal is inkább a virtuális térben tartják a kapcsolatot, eközben pedig a káros nassolni valók is becsúsznak a mindennapokba, ez egyenes út az elhízás felé.

Az okostelefon-használat az emberek mindennapjainak meghatározó részévé vált, a hosszútávú hatásairól azonban keveset tudni, az azonban biztos, hogy túlzott használata káros hatással van a kognitív (értelmi és gondolkodásbeli) funkciókra. A kutatási eredmények alátámasztják, hogy hosszú távú változásokat okoznak a kognitív képességekben.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.