Menü

Arcápolási rutin a hideg hónapokra

Novembertől kezdve, és aztán a téli hónapokban végig érdemes odafigyelni arra, hogy a bőrünk hatványozottan kivan téve a szélsőséges időjárásnak. A kinti hideg, száraz levegő ugyanúgy megviseli, ahogy a fűtött helységek meleg és fülledt hőmérséklete. Ebben az időszakban gyakori, hogy a bőr feszül és kiszárad, mivel a környezeti páratartalom alacsonyabb, így a bőrünk nehezebben tudja megőrizni a hidratáltságát.

Egyértelműen az arcunk van kitéve leginkább ezeknek a hatásoknak, hiszen míg a testünk többi részét eltakarjuk a hideg elől, addig az arcunk egy részét legalábbis biztosan állandóan éri a hideg. A másik nagyon érzékeny terület, főleg az arra hajlamosaknál a kéz szokott lenni, sokaknak annyira ki tud száradni ez a bőrfelület, hogy akár vérezhet is. A bőr vízhiánya okozza a fakóbb hatást is, mivel a mélyebb rétegek is kiszáradnak. A gyors hőmérsékletváltozás, például amikor az utcáról beérünk a meleg irodába bőrpírt és irritációt okozhat.

A fentebb említett problémák miatt fontos, hogy a bőrápolási rutinunkat a téli időjáráshoz igazítsuk. Könnyű házi praktikákkal is gondoskodhatunk arról, hogy bőrünk megnyugodjon kicsit, és hidratált maradjon még a hideg hónapokban is. Érdemesebb zsírosabb krémeket választanunk, amely nem csak a bőr felszínét, hanem a mélyebb rétegeket is táplálja. Akár otthon is készíthetünk hidratáló pakolást, keverjünk össze egy kis mézet kávéval, vagy tejföllel és heti egyszer kenjük fel ezt tizenöt percre az arcunkra. A méznek kiváló hatásai vannak, táplálja és hidratálja a bőrt.

Télen érdemes az olajos arctisztítókra váltani, főként azoknak, akik átlagos, vagy száraz bőrük van. Házi praktikát itt is alkalmazhatunk, hiszen a kókusz – és az olíva olaj is jót tesz a kiszáradt felületnek. Tegyünk egy keveset az általunk választott olajból az arcunkra, majd mossuk le egy melegvizes törölközővel.

A rendszeres gőzölés is hidratálja az arcbőrt, ezen kívül tisztítja a pórusokat is, ezért érdemes legalább hetente egyszer elvégezni. Nem beszélve arról, hogy az ilyen náthás hónapokban még a légutaknak is jót tesz. Házilag érdemes szárított kamillával és körömvirággal gőzölni, mivel ezek a gyógynövények nyugtatják az arcbőrt és csökkentik a gyulladásokat.

A bőrhámlasztás ugyan segít eltávolítani az elhalt sejteket, viszont a téli hónapokban óvatosan kell vele bánnunk, hiszen szárítja is a bőrt. Válasszunk enyhébb, természetes hámlasztókat, például papaya- vagy ananász kivonatot tartalmazó termékeket, amelyek kíméletesebbek a bőrrel. Fontos ezen kívül még a megfelelő pH – érték fenntartása, amit egy gyengéd tonikkal támogathatunk. Ezt házilag is elkészíthetjük, például rózsavíz és glicerin keverékeként.

Néhány jó tanács még, amivel tehetünk a megelőzésért, és amik adott esetben más időjárásban nem ártanak a bőrünknek. Forró víz helyett használjunk langyosat, amikor az arcunkat mossuk! Próbáljuk még a leginkább az időjárásnak kitett bőrfelületeket vastagon bekenni krémmel. Télen sem szabad megfeledkezni az UV – védelemről, így a szokásos fényvédőnket ezekben a hónapokban se hagyjuk el.

Lábápolási kisokos

Lábaink naponta nagy terheket viselnek el, állandóan használatban lévő, nélkülözhetetlen testrészeink. Télen amikor nem látszik, hajlamosak vagyunk jobban elhanyagolni a lábápolást, ami az egészségünk szempontjából sem tanácsos. Fontossága nem csak esztétikai okokból jelentős, de komoly betegségeket is meg tudunk előzni vele.

Így tisztítsd a májad természetes úton

Testünk egyik legfőbb szerve a májunk, hiszen ő az, aki méregtelenít, viszont ennek a szervnek is szüksége van megtisztulásra, hogy jól tudja ellátni feladatát. Néhány tipp, hogy segítsük májunk munkáját.

A cinkhiány tünetei és kezelése

Bár a cinkről talán ritkábban esik szó más ásványi anyagokhoz – vagy akár a vitaminokhoz – képest, valójában igen fontos, hiszen a második legnagyobb mennyiségben megtalálható nyomelem a szervezetünkben a vas után. Nagyjából száz enzim működéséhez járul hozzá.

Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban.

Készítsünk fordított adventi naptárat!

Mindjárt itt az advent. Idén miért ne lenne az ünnepvárás is kissé rendhagyó? Mi lenne, ha hagyományos adventi naptár helyett idén fordított adventi kalendáriumot készítenénk?