Menü

Amit a nagymamáink tettek megfázás ellen

Amikor gyógymódot keresek a magam vagy a családtagjaim ilyen-olyan problémáira, elsősorban a természetes megoldások, házi praktikák érdekelnek, most épp a megfázás, meghűlés tüneteire keresek valami hathatós, de lehetőleg nem gyógyszeres segítséget.

Orrdugulás orrfolyás köhögés láz izzadás torokfájás… ha ismerősek ezek a tünetek és szívesen próbálnánk ki nagyanyáink tanácsait, akkor érdemes megjegyezni a következő módszereket:

Méz alapú házi immunerősítők, a házi “antibiotikumok”

A méz, citrom, fokhagyma, gyömbér és almaecet azok az összetevők, amik a legtöbb házi megoldást alkotják, nem véletlenül. A méz antibakteriális hatása rendkívüli, fogyasztása segíthet a torokfájás, köhögés és egyéb légúti fertőzések enyhítésében.

A citrom gazdag C-vitaminban, antioxidánsban, emellett baktériumölő hatású.

A gyömbérnek magas a gingerol tartalma, amely erős gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonságokkal rendelkezik, a fokhagyma pedig segít csökkenteni a szívbetegségek kockázatát, antioxidáns hatású, de gombaellenes és antibakteriális hatása is van, továbbá erősíti az immunrendszert.

Az almaecet méregteleníti a testet, azáltal, hogy tisztítja a vesét és az egész testet, így enyhíti a krónikus fáradtságot. Gyógyítja az arcüreggyulladást, a torokfájást és az influenzát.

A gyógyteák alapanyagaiként verhetetlenek a gyógyításban ezek az „ütős” összetevők, de nézzük milyen teákat hívhatunk segítségül?

Köhögés enyhítésére, torokfájás ellen, általános közérzet javításra több gyógynövényteát is szokás fogyasztani. A legkellemesebb talán közülük a hársfavirágzat tea, mely enyhíti a torokfájást és nyákoldó hatása van, valamint kitűnő izzasztó hatású.

Gyógyító hatású ilyenkor még a menta, az ánizs, a kakukkfű, a tüdőfű és a kevesek által ismert fűzfakéreg tea is.

Bevált házi módszer az inhalálás is. Ki ne emlékezne, mennyire tiltakoztunk gyerekként, mikor törülközővel letakart fejjel jóanyánk odatolta a forrázott kamillateát és inhalálni kellett.

Pedig egy rendkívül hatásos módszerről van szó!

Legyen szó törölközővel leterített fejünket forró és illatos gőzbe tartásáról, vagy illóolajos krémek mellkasunkra és hátunkra dörzsöléséről, egy biztos, hogy a náthás ember közérzetén sokat tud javítani a mentolos, kamillás, citrusos, eukaliptuszos illóolajok belélegzése.

A nagymama első dolga volt a megfázásra: főzni egy jó húslevest!

Milyen mennyei is volt az! Már az illatától jobban éreztük magunkat. A húsleves gyógyító hatását már klinikai vizsgálatok is igazolták és az is köztudott, hogy a nem túl forró, de meleg leves fogyasztása a torokfájással és gyengeséggel küzdő náthában szenvedőnek jól eső és könnyen fogyasztható, értékes tápanyagforrás.

Bár a nátha és megfázás tünetei nagyon kellemetlenek, a panaszok szerencsére pár napon belül enyhülnek, hamarosan pedig teljesen megszűnnek. Ha a betegség ennél hosszabb ideig elhúzódik, mindenképpen érdemes felkeresni a háziorvosunkat.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.