Menü

Mosolygós depresszió – így ismered fel

Nagyon sok ember küzd valamilyen nehézséggel, főleg lelki nyomait látni ennek. Van, akin azonnal látni lehet, ha gond van, de van olyan, akiről a környezete meg sem mondaná.

Biztosan mindenkinek vannak olyan ismerősei, akikről azt gondolják, hogy nála minden rendben van, hiszen általában jókedvű, vidám, pozitív életszemlélettel éli az életét. Nem mindig van így. Ezernyi boldog képet látni a közösségi oldalakon, kívülről minden szép, és bár nem minden esetben, de sokszor ezek a képek csak a látszatot tükrözik. A belső hang, az érzések ez mögött nem mindig a boldogsáról tesznek tanúbizonyságot.

A mosolygós depresszió egy nagyon ellentmondásos szókapcsolat, ami nagyon jól mutatja azt, hogy a benne szenvedő egyén milyen a külvilág felé és milyen valójában belül. Ezek az emberek boldognak tűnnek, mosolyognak, de közben zavartak, kiúttalannak érzik az életüket, a háttérben súlyos depresszív állapot állhat. Megannyi híres humorista, színész tragikus halálát olvashatjuk a sajtóban, akik minket könnyen meg tudnak nevettetni, ők maguk pedig mély szomorúságban élik a saját életüket.

Ilyen volt a méltán híres, zseniális színész, Robin Williams is. Azt mondják, hogy a legviccesebb emberek a legszomorúbbak, mivel ezzel próbálják elhessegetni a „rosszat”. Ezeknél az embereknél a tényleges környezet, legyen az családtag, vagy nagyon közeli barát sem tudja, hogy mekkora a baj. Sőt, maga az egyén sem tudja mindig, hogy mi is a helyzet, ezáltal nem kér segítséget.

A betegség e fajtájánál az egyik legveszélyesebb az, hogy nagyon sokszor társul mellé öngyilkossági gondolat. Nagyon nehéz felismerni a tüneteket, hiszen egy állandóan energikus, kedves, vidám embert látunk, de azért vannak árulkodó jelek, amikre érdemes odafigyelni. Azoknál, akiknél egy állandósuló, két hétnél tovább tartó fáradtság figyelhető meg, már nem feltétlenül csak a pihenés van szükségük. Jelentkezhet félelem érzet, főleg a jövő reménytelenségét illetően. Alvászavarok, libidó elvesztése, az étvágy elvesztése, érdektelenség, koncentrációs képesség hanyatlása, hangulatingadozások, szorongás, vagy éppen egy mániákus viselkedés is jelentheti, hogy valami nincs rendben.

Azzal tudunk segíteni ebben az esetben, hogy biztosítjuk támogatásunkról és arról, hogy attól, hogy gondjai vannak, még szereti a környezete. Mindenképp javasoljuk, hogy keressen fel szakembert, aki segít megküzdeni a negatív érzésekkel. Soha, semmilyen körülmények között ne becsüljük le a másik gondjait, hiszen neki lehet, hogy az a legnagyobb problémája. Ösztönözzük, hogy kezdjen el sportolni, vagy keressen egy olyan hobbit, amiben alkothat, ezzel új célt adhat önmagának. Javasolhatunk hang vagy illatterápiát, stresszkezelő technikákat.

A mosolygós depresszió egy veszélyes mentális probléma, melyet nagyon nehéz felismerni küldő szemlélőként. Mindig nézzünk a dolgok mögé és figyeljünk a jelekre, ez akár életet is menthet.

Karácsonyra való lelki ráhangolódás

Ma már képtelenség stressz nélkül élni: „stresszesek vagyunk, sok most a stressz, stressz miatt fáj a fejem” – mondogatjuk gyakorta. De az már nem olyan egyértelmű, hogy a stressz alapvetően nem rossz, sőt!

A lelki egyensúly megtartása

A lelki béke és nyugalom megtalálása önbizalmat ad a célok véghezviteléhez. A lelki béke megteremtésének és megőrzésének módja az elégedettség így gyakorold a célok könnyű elérése érdekében.

Amikor az emberi személyiségnek több formája van

Mélyen szorongunk, stresszelünk a mindennapokban. Az egyén egy ideig el tudja egyfajta álarccal fedni a valódi érzéseit az életben, mikor a munkahelyén, baráti társaságban van. Azonban a hamis szelf nem a valódi arcunk, sokkal inkább egy álarc vagy pajzs, amely az egyén valós énjét védi.

Ünnep egyedül, de nem magányosan!

Az ünnepekre minden körülmények között fel kell készülni. Azoknak is, akik tudják, hogy szeretteik körében fogják őket eltölteni, és azoknak is, akik egyedül.

A halál belső ügyünk lett

A modern társadalom nem tud mit kezdeni a halál gondolatával és az erre való készülődéssel. Eltávolítja, elkendőzi a problémát, és még a haldoklónak is hazudik. Az élők számára az elmúlás témaköre, az ezzel kapcsolatos lelki megnyilvánulások egyfajta tabuk lettek. Miközben a médiában mégis egyre gyakrabban jelenik meg a gondolata.