Menü

Motiváló tanácsok újévre

„Az új év benned kezdődik. Akkor, amikor te elindítod az új időszámítást. A tiédet. Évszámtól függetlenül. Mert hiába fordul a naptár, hiába mutatnak mást a számok, ha a múltban maradsz. Ha a holnap ugyanaz lesz, mint a tegnap volt. Félelmekkel, aggodalmakkal. Úgy forduljon a naptár, hogy te is vele fordulsz!”

/Csitáry-Hock Tamás/

Egy szempillantás alatt átléptünk a 2025-ös esztendőbe, ilyenkor magunk is elgondolkozunk, vajon a saját kis életünkben mit tehetünk, hogy azt kiegyensúlyozottabban, motiváltabban, egészségesebben élhessük. Persze minden napra is tekinthetünk új kezdetként, új lehetőségként, de mint közhelyesen tudjuk, sokan újévtől szeretik elkezdeni megvalósítani a fogadalmaikat.

A következőkben néhány apró tippel szeretnénk segíteni olvasóinkat:

Fogyasszunk elegendő folyadékot!

Erről könnyű megfeledkezni, pedig az elegendő folyadék nemcsak a testedre, hanem teljesítményedre is jó hatással van azon túl, hogy fiatalon tart, hidratál. Újévben erre is figyeljünk!

Töltsük fel a lelkünket, legyünk hálásak!

Minden nap legyen harminc percünk magunkra és a gondolatainkra! Relaxáljunk, lazuljunk el, olvassunk, hallgassunk zenét, csak azt csináljuk, ami feltölt. Nem azt, amit kell, amit elvárnak, amit muszáj, hanem amit mi szeretnénk.

A lélek alapvető tulajdonsága, hogy képes meglátni a jót a körülményekben, és képes hálás szívvel fogadni a jót, amit kap. Ez segíti hozzà az embert a boldogsághoz! Csak annyi az egész, hogy kimondom: “köszönöm, hogy...”

Vezethetünk hálanaplót is! Minden nap végén lefekvés előtt, akár az ágyban üldögélve, akár a zuhany alatt merengve, gondoljuk át a napunkat, és írjunk fel egy füzetbe öt dolgot, amiért aznap hálásak voltunk. Nem kell óriás momentumokra gondolni.

Mutassuk ki a szeretetünket!

Azoknak, akik fontosak, annyiszor, ahányszor csak lehet. Sosem tudni, mit hoz a holnap. A szeretet pedig, ami átármalik rajtad, téged is feltölt, nemcsak azt, akinek adod. és ki lesz az életünkben.

Ne halogassuk a teendőket.

Kezdjünk bele, ha csak kicsit is valósítunk meg az adott feladatból, célkitűzésből aznap, akkor is tegyük meg, álljunk neki, kezdjük el.

Legyünk offline egy teljes napig!

Semmi internet, Facebook, Messenger, Instagram. Érezzük meg, milyen 24 óra eltelte után ismét csatlakozni a világhálóhoz!

Mozogjunk! Mozogjunk! Mozogjunk!

A mozgás endorfint termel, boldoggá tesz, és az életünk minden területre hatással van. Kell ennél több?

Együk azt, ami jót tesz velünk!

Nem feltétlen kell spenótot vagy finomfőzeléket (bár én azokat is szeretem), de van sok finom olyan étel, amely teli van fontos vitaminokkal, ásványi anyagokkal. Vigyük be természetes módon, táplálékkal és ne tablettákkal!

Gondolkodjunk pozitívan!

Kezdhettem volna ezzel is, hiszen annyira fontos, hogy mehetne a sor elejére.

Figyeljünk az álmainkra, a megérzéseinkre, a boldogságunkhoz vezető utunkban sokat segíthet a pozitív hozzáállás. A negatív érzések rombolják az életünket. Csak a jóra, az erősítőre, a pozitív gondolatokra van szükségünk 2025-ben!

Ha valami nem tetszik magunkon - legyen az külső vagy belső tulajdonság -, két jó lehetőség van. Ha tudunk, változtassunk rajta, ha nem, akkor pedig fogadjuk el.

S végül a személyes kedvencem! Hagyjunk havonta vagy kéthetente egy üres napot a naptárban! Mert mindig rohanunk, dolgozunk, kapkodunk és közben elfelejtünk élni. Boldogság rejtőzik abban az időben, amit magunkra szánunk.

Ikigai, a japánok hosszú életének titka

Megannyi trükköt, praktikát, életmódbeli tanácsot olvashatunk az interneten, amikkel egészségesebbé és hosszabbá tehetjük életünket. A japánoknak egy igen kiforrott, régmúltba visszanyúló szabályrendszere van erre, és lássuk be, nekik bevált.

Télen még fontosabb, hogy segítsünk!

Tudom közhely, de gondoljunk csak bele, ha mindenki csak egy kicsit segítene, csak egy picit hozzátenne, csak egy keveset adna, mennyire nagy segítséget jelentene az állatmenhelyeknek! Ha kicsit többen vinnénk meleg takarót, plédet, tápot, szalmát, bármit! Kutyamenhelyen jártunk a családdal.

Újévi hagyományok itthon és a világban

Mindannyian jól ismerjük az itthoni szilveszteri szokásokat: az ünnepi ételeket, a „tiltólistás” ételeket és szokásokat, anyukám lencselevesét, amit minden évben akaratom ellenére illően megeszek, a szerencsehozó malacot, a koccintásokat.

A tűzijáték használat szabályai és veszélyei

A tűzijáték termékek forgalmazását, illetve felhasználását Magyarországon kormányrendelet szabályozza. A vonatkozó jogszabály értelmében december 28-ától december 31-éig vásárolhatunk pirotechnikai termékeket.

Tűzijáték és ami vele jár?

Szilveszterkor sok házi kedvenc kerül utcára az ijedség miatt, az elkóborolt állatok közül pedig sokan nem is kerülnek vissza a gazdájukhoz, ezért nagyon fontos, hogy felkészüljünk az év végére és gondoskodjunk az állatok számára biztonságos környezetről.