Menü

Bekuckózós tippek

A január beköszöntével megérkeznek a mínuszok, ugyan ezen a héten kifejezetten tavaszias időjárásunk volt, jövő héttől fel kell készülnünk a hűvösebb napokra, kemény mínuszokkal. Mit tehetünk, hogy melegen tartsuk testünket?

Ahogy közelít a kinti hőmérséklet a mínuszokhoz, egyre inkább úgy érezzük, hogy szükségünk van a lakásban valami szívet-lelket melengetőre, hogy jobb legyen a hangulatunk.

Egy normál, felnőtt ember alap test hője 36,4°C és 37°C között mozog, de az időjárás, és ezzel a külső hőmérsékletváltozás hatására ez változhat. Nem csak nyáron tud túlhevülni a meleg napokon testünk, hanem télen is, a hideg időben lehűlni. Ez ellen tudunk védekezni.

Először is az öltözködésünkre kell odafigyelni. Amellett, hogy több réteg ruhát veszünk magunkra, szem előtt kell tartanunk, hogy az emberi test nagyon sok hőt ad le például a fején keresztül. Sokan utálunk sapkát viselni, lelapul, kócolódik a haj, nehéz megtalálni a hozzánk illő darabot, de érdemes keresgélni. A másik testrészünk, aminek hője befolyásolja teljes testünk hőérzetét, az a lábunk. Egy meleg zokni, egy vastag talpbetét sokat számíthat.

A meleg víz, a forró fürdő vagy tusolás, mint tudjuk, csodákra képes, de egy kád vízbe való ellazulás is nagyon remek stresszoldó.

A meleg tea, forró téli italok fogyasztása is jól esik. Figyeljünk arra, hogy ne legyen túl forró, mert szervezetünk akkor inkább arra törekszik majd, hogy lehűtse a lenyelt italt, nem pedig arra, hogy melegedjünk. A teába tehetünk olyan fűszert is, a kicsit erősebb, csípősebb, lehet egy például egy kis fahéj, szegfűszeg, vagy gyömbér, melyek segítik az emésztést, egy esetleges kezdődő megfázás, esetleges influenza idején pedig segítik a gyógyulásunkat. A forralt bor nagyon kedvelt ital a téli hónapokban, de ügyeljünk arra, hogy mértékkel fogyasszuk alkoholtartalma miatt.

Mi a helyzet a mozgással télen?

A mozgás sokat segíthet ebben az esetben is: javítjuk a vérkeringést, így könnyebben eljut a vér a végtagjainkba, ezáltal gyorsabban melegednek. Nagyon fontos elmondani, hogy edzeni bemelegítés nélkül soha ne álljunk neki, mert ezzel komoly sérüléseket szenvedhetünk.

A nyújtással – például egy kiadósabb téli kinti futás után – várjunk kicsit, előbb vegyünk egy meleg fürdőt és az ellazult izmokat kezdjük óvatosan nyújtani. A hengerezés is sokat segíthet.

Egy jó masszázs? Bármikor jöhet!

Egy jó masszázs nemcsak kellemes, de beindítja keringésünket, tágítja az ereket. Ehhez használhatunk illóolajokkal gazdagított masszázskrémeket is.

A fényfüzérek, lámpások télen sem hiányozhatnak a lakásból, hiszen ezek látványa már elég ahhoz, hogy egy kicsit melegebb, meghittebb, hangulatosabb legyen az otthonunk.

A helyes táplálkozás alapszabályai

A gyermekkorban kialakított táplálkozási szokások rendkívül fontosak, mivel hosszú távon befolyásolják a felnőttkor egészségét. A helyes étrend segíthet a gyerekeknek abban, hogy elkerüljék az elhízást és más egészségi problémákat, mint például a szív- és érrendszeri betegségek, cukorbetegség és vitaminhiány.

Mit tehetünk az ünnepek utáni lehangoltság, a téli depresszió ellen

Télen lemerül a szervezetünk energiaszintje, jellemző a fáradékonyság, a nyomott hangulat, a kedvetlenség, a téli depresszió, ünnepek utáni lehangoltság. Ettől függetlenül a 2024-es évet nem kell depresszióval kezdeni, néhány tanáccsal segítünk ezt elkerülni!

Minden, amit a piercingekről tudni érdemes

A piercingek kedvelt önkifejezési eszközök, hiszen rengeteg fajtájuk van és számos, nekünk tetsző ékszert vásárolhatunk, amit, mint egy fülbevalót variálhatunk, hogy éppen melyik illik az aznapi öltözetünkhöz. Itt olvashatsz arról, hogy hol érdemes szúratni, hogyan kell ápolni és milyen típusú piercingek vannak!

Hogyan lépjünk túl az ünnepi találkozásokon?

A karácsony utáni időszak sokak számára kihívást jelenthet. A vidám sokszor kötelező jellegű összejövetelek és a szabadnapok után hirtelen visszazökkenni a mindennapok monotonitásába nem könnyű feladat. Ez az állapot fáradtsággal, levertséggel, sőt, időnként szorongással is járhat. De miért alakul ki ez az érzés, és hogyan kezelhetjük hatékonyan?

Ikigai, a japánok hosszú életének titka

Megannyi trükköt, praktikát, életmódbeli tanácsot olvashatunk az interneten, amikkel egészségesebbé és hosszabbá tehetjük életünket. A japánoknak egy igen kiforrott, régmúltba visszanyúló szabályrendszere van erre, és lássuk be, nekik bevált.