Menü

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Nagyon sokan szenvedünk attól, amikor a szúnyogok hada kiszagolja, merre is vannak ereink a testünkben és támadásba lendülnek. Egyeseket elkerülnek, másokat pedig addig kergetnek, amíg meg nem találják a biztos pontot, hogy szúrhassanak. Magyarországon sajnos igen nagy a szúnyoginvázió és már nem csak a sima szúnyogok ellen kell felvennünk a kesztyűt, hanem ideérkeztek a tigrisszúnyogok és az egyiptomi szúnyogok is megérkeztek. Többségük nem veszélyes, de bizony vannak olyanok, amik betegségeket terjeszthetnek.

Mindegyik fajta csípése kellemetlen, viszkető dodorokat okoz, főleg azoknál, akik érzékenyebbek, vagy netalán allergiások. Ez azért van, mert a szúnyogok nyála olyan anyagot tartalmaz, ami, ha bőrünk alá kerül, hisztamint termel a szervezetünk és ettől gyulladás keletkezik. Az allergiás reakciókkal érdemes orvoshoz fordulni, de az általános tünetekkel, mint az említett kis viszkető csípések nem feltétlenül kell foglalkozni, csupán igyekezni kell, hogy ne vakarjuk szanaszét a bőrünket. Van pár remek tippünk ara, hogy mihez nyúljunk, ha nincs nálunk erre kifejlesztett kenőcs, vagy krém.

Az első és legegyszerűbb kezelési mód, ha belénk mar egy zümmögő, hogy hideg borogatást teszünk a viszkető felületre, de igen jóleső lehet egy kis jég is, hiszen rögtön helyben hűsít és enyhíti a panaszokat. Ezt meg lehet spékelni némi ecettel, de ezzel óvatosan, csak pár cseppet engedjünk egy nedves ruhára és mehet is a borogatás. A konyhában kereshetünk például teafiltereket, a kamilla teája mondjuk remek gyulladáscsökkentő.

A mézesüveget is megcsapolhatjuk, mivel egyrészt segít megelőzni a sebfertőzést, másrészt gyulladáscsökkentő hatásával segít lehúzni a duzzanatot. A fűszerek közül keressük ki a bazsalikomot, készítsünk belőle főzetet és ha kihűlt, akkor azzal öblítsük, kenegessük, borogassuk a csípéseket, nagyon jól csillapítja a viszketést. A szódabikarbónából, a mindenre jó alapanyagból készíthetünk vízzel pasztát, ezt a dudorra kenve, azon 10 percig pihenni hagyva enyhülést hozhatunk. A növényeknél keressük meg az aloé verát, mondani sem kell, hogy az egyik leghatásosabb zöld bőrünk számára.

Az illóolajos szekrényből szedjük elő a levendulát, az eukaliptuszt, a mentát és a teafaolajt, ezeket hígítva kenjük a bőrünkre. A citromos is ajánlják, annak levével lehet kenni a duzzadt felületet, de csak akkor, ha még nem vakartuk sebesre, ez az esetre is igaz. Végül a kísérletezőbbek próbálják ki a banánhéjat, annak belső felével való dörzsölését, állítólag igen hatásos a tünetek enyhítésében.

A szúnyogcsípés nagyon kellemetlen lehet, főleg azoknak, akik érzékenyebbek a rovarcsípésekre. A kezdeti tüneteket az otthonunkban, vagy konyhánkban fellelhető természetes alapanyagokkal is kezelhetjük. Allergiás reakció fellépésekor minden esetben keressünk fel orvost, hogy megfelelő kezelésben részesüljünk.

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?