Menü

Téli hidegben: vitaminos pakolás

Vitaminos pakolásokkal védekezhetünk a téli hidegben, hogy arcunk és kezünk is megőrizze puhaságát, frissességét.

A szeles, fagyos időben bőrünk faggyúmirigyei gyengébben működnek, mint egyébként, ezért különösen fontos, hogy megvédjük a kiszáradás, kipirosodás ellen. A bőr nedvességtartalmát a nappali és éjszakai krémek mellett például különböző pakolásokkal is megőrizhetjük.
A szakemberek szerint a hölgyek zimankós időben nyugodtan használhatnak alapozót, mert a vékonyan felvitt fedőkrém is óvja a bőrüket. Az uraknak hidratálókrém rendszeres használatát javasolják.

A hideg, téli  időben nem árt, ha különböző arc- és kézpakolásokkal pótoljuk a nedvességet. Elsősorban C-, D- és E-vitaminban gazdag krémeket használjunk. Nagyon fontos, hogy mielőtt bármihez is kezdenénk, alaposan radírozzuk le a bőrünket, hiszen a száraz szarulemezkék elszívhatják a tápláló anyagokat. A kozmetikusok ilyenkor mikrodermabráziót javasolnak, amivel finomra csiszolják a bőrünket, ezt már a legtöbb szalonban különösen jótékony hatása miatt gyakorta alkalmazzák. Két hetente is vállalkozhatunk a bőrcsiszolásra, mert ezután különösen üdítően hat egy-egy ápoló, tápláló, kényeztető pakolás és masszázs.


A méz kiváló hidratáló hatású

Persze akár otthon is készíthetünk különböző pakolásokat.  A kezünket legkönnyebben úgy tudjuk megvédeni, ha a bőrradírozás után jó vastagon hidratáló krémmel, esetleg olíva-, vagy mandulaolajjal kenjük be, majd egy-két órára, esetleg az éjszakai pihenés idejére kesztyűt húzunk rá. Reggelre puha és lágy lesz a bőrünk, és jó ideig a hideg, csípős szél sem tudja majd kipirosítani.

A méz jótékony hatását már az ókori Egyiptomban is felismerték, ezért egyáltalán ne csodálkozzunk, hogy a legtöbb otthon is elkészíthető arcpakolásnak is ez az egyik alapanyaga. A különösen száraz és kipirosodott arcbőrre tápláló maszkot kenjünk, amit egy kisebb banánból, egy evőkanál tejszínből és egy evőkanál mézből tudunk elkészíteni. A masszát 15 percig hagyjuk arcunkon, majd langyos vízzel öblítsük le. Remek tipp még az egy tojás fehérjéből, két evőkanál joghurtból és egy evőkanál mézből álló pakolás is, amit húsz percig kell viselnünk a hatás érdekében. Hidratálni méz és zabliszt keverékéből álló masszával is tudunk, ezt ugyancsak húsz percig hagyjuk a bőrön.

Fotó: sxc.hu

Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?

Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.

Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.

Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.