Menü

Megelőzés - Ne nézzük le a náthát!

Kevésbé „népszerű”, mint az influenza, ugyanakkor illik ugyanolyan komolyan venni az ellene való védekezést, mint a téli időszak sztárbetegségével szembeni harcot.

Télen könnyen leszünk náthásak, ez tény, ebben az időszakban könnyebb megfertőződni a betegséget okozó vírussal. A megelőzés érdekében ugyanakkor sok mindent tehetünk, kezdetnek elméletben kell felkészülnünk, majd a legfontosabb tudnivalókkal felvértezve magunkat támadhatjuk is az ellenséget. Mielőtt ő támadna meg minket.

A kulcskérdés, mint sok minden más betegség esetében, az immunrendszer állapota. Azaz fokozottan figyelnünk kell rá, hogy a téli időszakban is megfelelő legyen a vitaminbevitel. Mind természetes módon, a helyes táplálkozás útján, mind mesterséges formában. Ezekben a hónapokban egészségünk szempontjából nagy előnyt jelenthet, ha étrendünket különböző gyógykészítményekkel egészítjük ki. Közhelyesen hangzik, azonban a nátha megelőzésében is kiemelkedő szerepe van a C-vitamin fogyasztásának. Szakemberek szerint megfelelő mennyiségű C-vitamin szedése jelentősen csökkenti a betegség kialakulásának kockázatát. Akár napi ezer milligramm bevitele is szükséges lehet.

A stressz általános kártékony hatása közismert, ugyanakkor kevesen gondolnák azt, hogy a nátha kialakulásában is szerepet játszhat. Pedig, mint immunrendszer gyengítő tényező, logikus veszélyforrás. Ne csodálkozzunk, ha a vizsgaidőszakban épp a legkeményebb felmérő előtt betegszünk meg. És az sem véletlen, hogy az élsportolók gyakran egy-egy komoly megmérettetés, verseny előtt lesznek náthásak. A stresszes élet élők fokozottan veszélyeztetettek, így számukra még fontosabb a megelőzésre való odafigyelés.

Nézzük, hogy a C-vitamin mellett, minek a segítségével lehet még elkerülni a fejfájós, orrfújós napokat! A fokhagyma egyszerű és kézenfekvő gyógyforrás, könnyen és olcsón beszerezhető. Sokféle módon lehet az étrendbe illeszteni, emellett kapszula formájában is fogyasztható. A megelőzés e formáját nemcsak a népi hagyomány és a természetgyógyászat, hanem az orvosok is javasolják.

A nátha vírusos fertőzés, tehát nem utolsósorban a higiéniai szabályok betartása alapvető fontosságú megelőzésében. Gyakori kézmosás mellett is kerüljük a száj és orr érintését, mivel az önfertőzés veszélye nagy.

A fentebb említett dolgok jórészt alapvetőek, de ezt az egyszerűnek tűnő betegséget nem érdemes elbagatellizálni, hiszen némi odafigyeléssel és néhány egyszerű praktikával sok kellemetlenségtől kímélhetjük meg magunkat.

Fotó: sxc.hu

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.