Menü

Nem házi-praktika!

Mint sok más alternatív gyógymód, a homeopátia is fénykorát éli. Nem csoda, hiszen egyre több olyan vélemény és az azokat alátámasztó kutatás kerül előtérbe, amelyek kritikát fogalmaznak meg gyógyszeripari lobbival szemben. Nem beszélve a gyógyszerek rövid és hosszú távú mellékhatásaival kapcsolatos ellenérzésekről.

A homeopátia egy olyan holisztikus eljárás, amely ma már több országban is orvostudományi módszerként van számon tartva. A homeopátiás gyógykezelés nemcsak az akkut módon problémát okozó testi tünetekre koncentrál, hanem figyelembe veszi a beteg kórtörténetét, beleértve a lelki és mentális állapotot is. Ez egy komplex terápia, mely minden esetben egyénre szabott.

A hagyományos gyógyszeres kezelésekhez képest alapvető jellemzője a hasonlósági elv középpontba állítása. Vagyis a homeopátia alapelve, hogy hasonlót a hasonlóval lehet gyógyítani. Ebből következik, hogy a szervezet öngyógyító mechanizmusára épít. A homeopátiás szerek természetes alapanyagokból készülnek, nem a placebo hatás alapján működnek, ahogy azt sokszor tévesen feltételezik.

Krónikus betegségek esetén is megfelelő alternatíva lehet. Ennek okai egyrészről, hogy a gyógyszerek sokszor megszüntetik az akut tüneteket, de hosszú távon nem védenek meg a betegség kiújulásától. Valamint gyakran immunissá vállunk bizonyos, sokszor használt szerekre, például antibiotikumok esetén. A homeopátia nemcsak tüneti kezelést nyújt, hanem hosszú távú megoldást kínál, és ami nagyon fontos, hogy mellékhatásoktól nem kell félnünk! Pontosan utóbbi miatt népszerű a várandóság ideje alatt is, valamint kisgyermekek gyógyítása esetén. Az állapotos nőknél a gyógyszerek nagy része ellenjavalt, mert károsíthatják a magzat fejlődését.

A homeopátia eszköztára lehetőséget ad egy komplexebb gyógymódra nagyon sok betegség esetén. Természetes és mellékhatás-mentes terápiát tesz lehetővé, de pont emiatt hatása a szervezet öngyógyító képességének határai által meghatározott. Bár ez egy alternatív gyógymód, nem szabad úgynevezett házi-praktikaként alkalmazni, orvos felügyelete szükséges!

Fotó: sxc.hu

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.