Nem házi-praktika!
- Dátum: 2013.01.18., 15:35
- Németh Attila
Mint sok más alternatív gyógymód, a homeopátia is fénykorát éli. Nem csoda, hiszen egyre több olyan vélemény és az azokat alátámasztó kutatás kerül előtérbe, amelyek kritikát fogalmaznak meg gyógyszeripari lobbival szemben. Nem beszélve a gyógyszerek rövid és hosszú távú mellékhatásaival kapcsolatos ellenérzésekről.
A homeopátia egy olyan holisztikus eljárás, amely ma már több országban is orvostudományi módszerként van számon tartva. A homeopátiás gyógykezelés nemcsak az akkut módon problémát okozó testi tünetekre koncentrál, hanem figyelembe veszi a beteg kórtörténetét, beleértve a lelki és mentális állapotot is. Ez egy komplex terápia, mely minden esetben egyénre szabott.
A hagyományos gyógyszeres kezelésekhez képest alapvető jellemzője a hasonlósági elv középpontba állítása. Vagyis a homeopátia alapelve, hogy hasonlót a hasonlóval lehet gyógyítani. Ebből következik, hogy a szervezet öngyógyító mechanizmusára épít. A homeopátiás szerek természetes alapanyagokból készülnek, nem a placebo hatás alapján működnek, ahogy azt sokszor tévesen feltételezik.
Krónikus betegségek esetén is megfelelő alternatíva lehet. Ennek okai egyrészről, hogy a gyógyszerek sokszor megszüntetik az akut tüneteket, de hosszú távon nem védenek meg a betegség kiújulásától. Valamint gyakran immunissá vállunk bizonyos, sokszor használt szerekre, például antibiotikumok esetén. A homeopátia nemcsak tüneti kezelést nyújt, hanem hosszú távú megoldást kínál, és ami nagyon fontos, hogy mellékhatásoktól nem kell félnünk! Pontosan utóbbi miatt népszerű a várandóság ideje alatt is, valamint kisgyermekek gyógyítása esetén. Az állapotos nőknél a gyógyszerek nagy része ellenjavalt, mert károsíthatják a magzat fejlődését.
A homeopátia eszköztára lehetőséget ad egy komplexebb gyógymódra nagyon sok betegség esetén. Természetes és mellékhatás-mentes terápiát tesz lehetővé, de pont emiatt hatása a szervezet öngyógyító képességének határai által meghatározott. Bár ez egy alternatív gyógymód, nem szabad úgynevezett házi-praktikaként alkalmazni, orvos felügyelete szükséges!
Fotó: sxc.hu
Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?
Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.
Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.
Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?
Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.