Menü

Mi is az a hajgyógyászat?

A hajgyógyászat hazánkban még viszonylag fiatal szakág, azonban egyre népszerűbb. A hajunk ugyanúgy reagál a szervezetünkben lejátszódó folyamatokra, mint más szervünk. A minőségének megromlása, a hajhullás, vagy egyéb elváltozás mindig arra figyelmeztet, hogy valamilyen szinten megbomlott a testi-lelki egyensúlyunk.

- Vérkép és mikrokamera nélkül komoly diagnózist nem lehet felállítani – tudtuk meg Kőhidi Zsuzsanna hajgyógyásztól. – A kamera egy igen éles szemű, speciális műszer, amely kétszázszoros nagyításra képes, így tökéletesen fel tudjuk mérni a haj, a hajhagymák és fejbőr állapotát. A vérkép segítségével pedig megállapíthatjuk, hogy csak egy esetleges vitaminhiány, vagy esetleg más, komolyabb változás áll a haj megbetegedése mögött. Gyakorta a hajbetegségek hátterében a stressz áll, ami tapasztalatunk szerint minden szervünkre igen nagy hatással van – összegzett a szakértő.

Kőhidi Zsuzsanna szerint a hajszál olyan, akár egy kis facsemete, amelyet ugyanúgy gondozni kell, mint a növénykét. A hajszálak a hajszálérhálózaton keresztül érintkeznek a hajhagymával, ahonnan az oxigént és a tápanyagot kapják.

A leggyakoribb problémát a hajhullás, a haj zsírosodása, vagy korpásodása okozza. Ezek jó esetben mind gyógyíthatóak orvosi és természetgyógyászati módszerekkel együttesen.

A szakértő hozzátette, nem elég csupán a tüneteket kezelni, mindig érdemes feltárni a baj valódi okát, mert ellenkező esetben kiújulhat a probléma. Hogy a haj megbetegedését elkerüljük, törekednünk kell az immunrendszer egészséges működésére, és hogy mindig szakítsunk időt a pihenésre, a meditációra, a kikapcsolódásra.

Fotó: sxc.hu

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.