Menü

Stressz: mozogjuk ki magunkból!

  • Dátum: 2013.02.04., 22:22

Bármilyen nyugodt vérmérsékletű is legyen valaki, a mai világban szinte lehetetlen elkerülni az idegességet okozó helyzeteket, kiradírozni tudatunkból a rossz híreket, kellemetlen történéseket. Aggódunk családtagjainkért, szeretteinkért, a házi kedvenceinkért, a munka és a határidők miatt. Így nem szabad csodálkoznunk, ha néha elkap az az érzés: elegem van, legszívesebben kifutnék a világból!

A baj az, hogy sokan nem ezt teszik. Mármint nem a mozgást választják. Pedig a felgyülemlett stressz legjobb ellenszere a sport. Hatására endorfin, boldogsághormon termelődik, ami az idegesség levezetése mellett segít a téli depresszió legyőzésében, csökkenti a fájdalomérzetet a testben, és persze jobb közérzetet okoz.

A leginkább a hosszabb ideig tartó, intenzív testmozgás ajánlott, mint a futás, úszás, vagy a kerékpározás, de könnyített változatként akár a takarítás vagy a kutyasétáltatás is segíthet. Nem csak a már említett testi-lelki okok miatt érdemes kicsit kiszellőztetni a fejünket, átmozgatni, lenyújtani az idegeskedéstől „beállt”, görcsös végtagokat, de közben, akár zenei aláfestés mellett lecsillapodhatunk, elterelhetjük a gondolatainkat.

Saját tapasztalatból tudom, néha ilyenkor jönnek a legjobb ötletek, esetleg a probléma megoldásának legmegfelelőbb módjai. Higgyük el, a mozgás után valamivel magabiztosabban, letisztultabban látjuk majd át a zűrös hétköznapok teendőit.

Bátran fussunk ki tehát kis időre a stressz világából, hogy aztán testileg, lelkileg, pszichésen felfegyverkezve térjünk vissza a mindennapok harcterére!

Fotó: sxc.hu

Az idősödés megélése

Minden életszakasz egy krízis, amely az arra a korra jellemző változási pontok pozitív megélésével magában hordozza az új életszakaszba lépés lehetőségét. A szakirodalom
orvosi értelemben 60-65 éves korra teszi az időskor kezdetét.

Az érzelemszabàlyozás módszerei

Például hosszú kihagyás után (és ennek most sokak életében lehet aktualitása) újra emberek közé, társaságba kell mennünk. Akkor is, ha ez sosem ment könnyen, ha mindig is némi szorongás társult hozzá és győzködni kellett magadat például egy szombat esti összejövetel kapcsán, hogy ’érdemes elmenni, jól fogom magam érezni…’.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.