Gyógyító gondolatok
- Dátum: 2013.02.07., 21:14
Vannak betegségek, helyzetek, amiket önmagunktól nem tudunk megoldani, muszáj igénybe venni orvos vagy más szakértő segítségét.
Szerencsére vannak azonban olyanok is, amikor csak a pozitív gondolkodás segítségével mondhatni hihetetlen eredményeket érhetünk el, vagy ha teljesen megoldani nem is tudjuk bajainkat, nagyban hozzájárul a sikerességhez a közérzetünk és a pozitív gondolkodás.
Sokan nem hisznek benne, pedig már maga a hozzáállás nagyon fontos. Gondoljunk bele, ha úgy kezdünk neki egy diétának vagy testtömeg csökkentés céljából mozgásnak, hogy nekünk nem sikerülhet, örökre a túlsúllyal fogunk küzdeni, tudat alatt elfogadjuk, hogy így is van, és nem is adunk bele minden tőlünk telhetőt, így aztán ne is csodálkozzunk, ha nem sok eredménye lett. Ha például úgy kelünk fel, hogy ez egy jó nap lesz, pozitívan indítjuk a napot, valószínűleg úgy is lesz.
Lappangó nátha esetén, mikor még csak érezzük, hogy lehet, hogy betegek leszünk, érdemes arra gondolni, hogy biztos nem fog megtörténni, és még teszünk is ellene forró teával, esetleg lefekvés előtt egy megfázás elleni forró itallal, a nátha el is fog kerülni minket.
Elég egy reggeli mosoly a tükörbe készülődés közben, egy elképzelés, hogy mit hogyan fogunk csinálni aznap, egy-két pozitív elhatározás és máris szebbé varázsoltuk napjainkat, és ezt egészségünk is meg fogja hálálni.
Horváth Barbara
Fotó: sxc.hu
A túlzott perfekcionizmus hátrányai
Manapság egyre nagyobb elvárások szakadnak a nyakunkba, ami néhány embernél azt eredményezheti, hogy túlzottan perfekcionista lesz. Ez károsan hat egyaránt a saját mentális egészségünkre, teljesítményünkre és hosszú távon az emberi kapcsolatainkra is. Ezért fontos tehát felismerni, és tenni ellene!
A toxikus pozitivitás jellemzői és veszélyei
A toxikus pozitivitás gyakori része mindennapi beszélgetéseinknek. A kifejezés arra utal, miszerint bármilyen nehéz is egy élethelyzet, mindenképpen optimistának kell maradnunk – akkor is, ha a lelkünk mélyén éppen szenvedünk –. Cikkünkben a mérgező pozitivitás jellemzőiről és veszélyeiről tudhatunk meg többet, kitérve arra is, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha saját magunkon is észleltük ennek a jeleit.
A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness
Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.