Menü

Gyógyító gondolatok

  • Dátum: 2013.02.07., 21:14

Vannak betegségek, helyzetek, amiket önmagunktól nem tudunk megoldani, muszáj igénybe venni orvos vagy más szakértő segítségét.

Szerencsére vannak azonban olyanok is, amikor csak a pozitív gondolkodás segítségével mondhatni hihetetlen eredményeket érhetünk el, vagy ha teljesen megoldani nem is tudjuk bajainkat, nagyban hozzájárul a sikerességhez a közérzetünk és a pozitív gondolkodás.

Sokan nem hisznek benne, pedig már maga a hozzáállás nagyon fontos. Gondoljunk bele, ha úgy kezdünk neki egy diétának vagy testtömeg csökkentés céljából mozgásnak, hogy nekünk nem sikerülhet, örökre a túlsúllyal fogunk küzdeni, tudat alatt elfogadjuk, hogy így is van, és nem is adunk bele minden tőlünk telhetőt, így aztán ne is csodálkozzunk, ha nem sok eredménye lett. Ha például úgy kelünk fel, hogy ez egy jó nap lesz, pozitívan indítjuk a napot, valószínűleg úgy is lesz.

Lappangó nátha esetén, mikor még csak érezzük, hogy lehet, hogy betegek leszünk, érdemes arra gondolni, hogy biztos nem fog megtörténni, és még teszünk is ellene forró teával, esetleg lefekvés előtt egy megfázás elleni forró itallal, a nátha el is fog kerülni minket.

Elég egy reggeli mosoly a tükörbe készülődés közben, egy elképzelés, hogy mit hogyan fogunk csinálni aznap, egy-két pozitív elhatározás és máris szebbé varázsoltuk napjainkat, és ezt egészségünk is meg fogja hálálni.

Horváth Barbara
Fotó: sxc.hu

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.

Hogyan tart két lábon egy baráti társaság?

Mi jut eszedbe először akkor, ha baráti társaságokról hallasz? A saját közösséged? Esetleg egy régi iskolai csapat, amiből azóta már szétszéledtetek? Bármelyik is legyen, a baráti csapatok sokunk életének meghatározó részei, ami nem véletlen. Megtartanak és biztonságot sugallnak, megnyugtatnak és inspirálnak. Azonban mik a sajátosságai és miért választjuk éppen azokat a bizonyos embereket magunk mellé?

Hipnoterápia

Megannyi módszer létezik arra, hogy kezeljük testi és lelki gondjainkat. Ilyen módszer a hipnoterápia is, mely sokféle gond leküzdésére jelenthet gyógyírt.