Menü

Mire gondol a nő?

  • Dátum: 2013.02.18., 07:12

Vajon mi jár a fejében? Mit gondol? És ebből mit mond el? Minden férfinek ezen jár az esze, de tényleg szeretnék tudni?

A minap néztem egy filmet egy csatornán, Mel Gibson a főszereplő. Megrázza az áram és hirtelen hallja a nők gondolatait. Először azon gondolkozik, hogy tudná elhallgattatni, majd rájön, hogy igazából ez micsoda előny.

Elgondolkoztató, hogy vajon tényleg létezhet-e ilyen. Olvashatnak-e a férfiak a gondolatainkban? Lenne olyan helyzet, ahol kifejezetten jó lenne, nem lennének félreértett jelzések, elrontott ajándékok, romantikus pillanatok. De ez lehet a láthatatlan ember kérdése is. Mindenki szeretné kipróbálni, de bizonyos, hogy egy idő után visszavágynánk normális életünkbe.

A legtöbb férfi szerint egy nőben az a szexis, ha titokzatos, egy ilyen képességgel rendelkező férfinek viszont semmi titokzatosság nem marad. Ráadásul a meglepetések oda lennének.

Eljátszani a gondolattal megéri, de önszántából szerintem senki nem vállalná hosszú távon.

Horváth Barbara
Fotó: sxc.hu

A túlzott perfekcionizmus hátrányai

Manapság egyre nagyobb elvárások szakadnak a nyakunkba, ami néhány embernél azt eredményezheti, hogy túlzottan perfekcionista lesz. Ez károsan hat egyaránt a saját mentális egészségünkre, teljesítményünkre és hosszú távon az emberi kapcsolatainkra is. Ezért fontos tehát felismerni, és tenni ellene!

A toxikus pozitivitás jellemzői és veszélyei

A toxikus pozitivitás gyakori része mindennapi beszélgetéseinknek. A kifejezés arra utal, miszerint bármilyen nehéz is egy élethelyzet, mindenképpen optimistának kell maradnunk – akkor is, ha a lelkünk mélyén éppen szenvedünk –. Cikkünkben a mérgező pozitivitás jellemzőiről és veszélyeiről tudhatunk meg többet, kitérve arra is, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha saját magunkon is észleltük ennek a jeleit.

A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness

Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Mi állhat az irigység hátterében?

Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.