Mozdulj!
- Dátum: 2013.03.03., 09:38
- friss, gyerekek, levegő, mozgás, napsütés, sport, szabad, szabadidő, tavasz
Vannak, akik még a síelést gyászolják, de a legtöbben örülnek már a napsütésnek, ami hívogat ki a szabadba.
Bár nagyon meleg még nincsen, a napsütés már jelzi, hamarosan nem csak a naptári tavasz köszönt be, de egyre hosszabbak lesznek a nappalok és szerencsére egyre melegebbek is. Ilyenkor nézünk ki az ablakon és szinte érezzük az energiát, ami árad felénk.Nem sok ember bírja ki ilyenkor, hogy ne mozduljon ki, és nem is kell ellenállni az ilyen időjárásnak. A hőmérséklet persze még nem az igazi, de ha rétegesen, odafigyelve öltözünk a megfázást, influenzát is elkerülhetjük és még a levegőn is töltöttünk legalább egy délutánt.
A téli hideg előli bezárkózottság megterheli a szervezetet, akik nem űznek téli sportot, vagy a gyerekekkel nem mennek szánkózni, azok el is lustulhatnak, ráadásul lelkileg sem tesz jót, ha sokáig nem vagyunk friss levegőn (itt persze nem a munkába jutást értem friss levegőn). A mozgás igenis fontos része az életünknek, legyen az kirándulás, görkorizás, vagy akár egy kör futás a lakótelep körül, valamit, nem túlzás a kifejezés, muszáj mozognunk testi-lelki egyensúlyunk megőrzéséért.
Fotó:
sxc.hu
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A lovasterápia jótékony hatásai

A lovasterápia, hippoterápia és a kapcsolódó állatsegített terápia egyre nagyobb figyelmet kap világszerte, ugyanakkor hazánkban még kevéssé ismert és hozzáférhető módszer. Pedig ezek az eljárások nemcsak érzelmi és pedagógiai előnyökkel járnak, hanem mozgásterápiás hatásuk is jelentős.
Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”