Menü

Mozdulj!

Vannak, akik még a síelést gyászolják, de a legtöbben örülnek már a napsütésnek, ami hívogat ki a szabadba.

Bár nagyon meleg még nincsen, a napsütés már jelzi, hamarosan nem csak a naptári tavasz köszönt be, de egyre hosszabbak lesznek a nappalok és szerencsére egyre melegebbek is. Ilyenkor nézünk ki az ablakon és szinte érezzük az energiát, ami árad felénk.Nem sok ember bírja ki ilyenkor, hogy ne mozduljon ki, és nem is kell ellenállni az ilyen időjárásnak. A hőmérséklet persze még nem az igazi, de ha rétegesen, odafigyelve öltözünk a megfázást, influenzát is elkerülhetjük és még a levegőn is töltöttünk legalább egy délutánt.

A téli hideg előli bezárkózottság megterheli a szervezetet, akik nem űznek téli sportot, vagy a gyerekekkel nem mennek szánkózni, azok el is lustulhatnak, ráadásul lelkileg sem tesz jót, ha sokáig nem vagyunk friss levegőn (itt persze nem a munkába jutást értem friss levegőn). A mozgás igenis fontos része az életünknek, legyen az kirándulás, görkorizás, vagy akár egy kör futás a lakótelep körül, valamit, nem túlzás a kifejezés, muszáj mozognunk testi-lelki egyensúlyunk megőrzéséért.

Fotó:
sxc.hu

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.

Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?

A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.

Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.