Menü

Mozdulj!

Vannak, akik még a síelést gyászolják, de a legtöbben örülnek már a napsütésnek, ami hívogat ki a szabadba.

Bár nagyon meleg még nincsen, a napsütés már jelzi, hamarosan nem csak a naptári tavasz köszönt be, de egyre hosszabbak lesznek a nappalok és szerencsére egyre melegebbek is. Ilyenkor nézünk ki az ablakon és szinte érezzük az energiát, ami árad felénk.Nem sok ember bírja ki ilyenkor, hogy ne mozduljon ki, és nem is kell ellenállni az ilyen időjárásnak. A hőmérséklet persze még nem az igazi, de ha rétegesen, odafigyelve öltözünk a megfázást, influenzát is elkerülhetjük és még a levegőn is töltöttünk legalább egy délutánt.

A téli hideg előli bezárkózottság megterheli a szervezetet, akik nem űznek téli sportot, vagy a gyerekekkel nem mennek szánkózni, azok el is lustulhatnak, ráadásul lelkileg sem tesz jót, ha sokáig nem vagyunk friss levegőn (itt persze nem a munkába jutást értem friss levegőn). A mozgás igenis fontos része az életünknek, legyen az kirándulás, görkorizás, vagy akár egy kör futás a lakótelep körül, valamit, nem túlzás a kifejezés, muszáj mozognunk testi-lelki egyensúlyunk megőrzéséért.

Fotó:
sxc.hu

A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness

Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Mi állhat az irigység hátterében?

Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.

Melyek a verbális bántalmazás jelei?

Rengetegen válnak életük során szóbeli bántalmazás áldozatává, sokakban azonban nem is tudatosul, pedig a verbális bántalmazást fontos időben felismerni. Milyen jelei vannak?

Hogyan vészeljük át az életközépi válságot?

A 35-50 éves életkor kiváló időszak a visszatekintésre, de még nem túl késő az előre tekintésre sem, az esetleges újratervezésre. A nők esetében előtérbe kerül a gyermekvállalás kérdése, ha még nem szültek. A férfiak pedig megdöbbennek, milyen régóta vannak házasságban. Sokan kapuzárási pánikot is megélnek ebben az időintervallumban.