Az Igazi
- Dátum: 2013.03.14., 17:16
Mindig mindenki az Igazit keresi, de honnan tudjuk, hogy tényleg őt találtuk-e meg?
Minden kapcsolat eleje nagyon izgalmas. Az ismerkedés, a randik, a kis meglepetések, ajándékok, egymás felfedezése és persze a jól ismert rózsaszín köd. Minden egyes pillanat felér egy csodával, és úgy érezzük, ennek soha nem lehet vége, csak a mienk az igaz szerelem, soha senki ilyet még nem érzett.
Aztán ahogy haladunk előre az időben, szép lassan, ahogy minden köd, ez is eloszlik és jönnek (a nagyon közhelyes) szürke hétköznapok. Míg eddig próbáltuk csak a jó oldalunkat hangsúlyozni partnerünknek és minél inkább rejtegetni negatív tulajdonságainkat (túlzás nélkül, mindenkinek vannak), a mindennapi élet során akadnak olyan helyzetek, amikor hisztisebbek leszünk, ingerlékenyebbek és közel sem vesszük olyan könnyen az akadályokat, mint ahogy azt szeretnénk.
Az igazság az, hogy akármilyen tulajdonságaink is vannak, a partnerünknek rá kell jönnie, a legjobb, ha mi valljuk be. Ha megnyílunk, minden bizonnyal párunk is megfog, így már közel sem olyan kínos bevallani bármi negatívumot magunkról, sőt esetleg az ebből fakadó kínos helyzeteken jókat lehet nevetni, ami még közelebb is hoz egymáshoz.
Akárhogy is, ha valaki megtalálja az Igazit, szerintem azt lehet érezni. Nem kell magunkat megjátszani előtte, bátran lehetünk önmagunk, felfedezhetünk együtt új dolgokat, sokat nevetünk, beszélgetünk, és fesztelenül jól érezzük magunkat. Persze az is fontos, hogy legalább annyira vegyük is komolyan egymást, mint amilyen jól érezzük magunkat egymás társaságában, csak így érdemes belevágni az Örök Szerelembe.
Fotó:
sxc.hu
Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.