Menü

Az Igazi

  • Dátum: 2013.03.14., 17:16

Mindig mindenki az Igazit keresi, de honnan tudjuk, hogy tényleg őt találtuk-e meg?

Minden kapcsolat eleje nagyon izgalmas. Az ismerkedés, a randik, a kis meglepetések, ajándékok, egymás felfedezése és persze a jól ismert rózsaszín köd. Minden egyes pillanat felér egy csodával, és úgy érezzük, ennek soha nem lehet vége, csak a mienk az igaz szerelem, soha senki ilyet még nem érzett.

Aztán ahogy haladunk előre az időben, szép lassan, ahogy minden köd, ez is eloszlik és jönnek (a nagyon közhelyes) szürke hétköznapok. Míg eddig próbáltuk csak a jó oldalunkat hangsúlyozni partnerünknek és minél inkább rejtegetni negatív tulajdonságainkat (túlzás nélkül, mindenkinek vannak), a mindennapi élet során akadnak olyan helyzetek, amikor hisztisebbek leszünk, ingerlékenyebbek és közel sem vesszük olyan könnyen az akadályokat, mint ahogy azt szeretnénk.

Az igazság az, hogy akármilyen tulajdonságaink is vannak, a partnerünknek rá kell jönnie, a legjobb, ha mi valljuk be. Ha megnyílunk, minden bizonnyal párunk is megfog, így már közel sem olyan kínos bevallani bármi negatívumot magunkról, sőt esetleg az ebből fakadó kínos helyzeteken jókat lehet nevetni, ami még közelebb is hoz egymáshoz.

Akárhogy is, ha valaki megtalálja az Igazit, szerintem azt lehet érezni. Nem kell magunkat megjátszani előtte, bátran lehetünk önmagunk, felfedezhetünk együtt új dolgokat, sokat nevetünk, beszélgetünk, és fesztelenül jól érezzük magunkat. Persze az is fontos, hogy legalább annyira vegyük is komolyan egymást, mint amilyen jól érezzük magunkat egymás társaságában, csak így érdemes belevágni az Örök Szerelembe.

Fotó:
sxc.hu

A túlzott perfekcionizmus hátrányai

Manapság egyre nagyobb elvárások szakadnak a nyakunkba, ami néhány embernél azt eredményezheti, hogy túlzottan perfekcionista lesz. Ez károsan hat egyaránt a saját mentális egészségünkre, teljesítményünkre és hosszú távon az emberi kapcsolatainkra is. Ezért fontos tehát felismerni, és tenni ellene!

A toxikus pozitivitás jellemzői és veszélyei

A toxikus pozitivitás gyakori része mindennapi beszélgetéseinknek. A kifejezés arra utal, miszerint bármilyen nehéz is egy élethelyzet, mindenképpen optimistának kell maradnunk – akkor is, ha a lelkünk mélyén éppen szenvedünk –. Cikkünkben a mérgező pozitivitás jellemzőiről és veszélyeiről tudhatunk meg többet, kitérve arra is, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha saját magunkon is észleltük ennek a jeleit.

A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness

Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Mi állhat az irigység hátterében?

Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.